Python / Django Developer
Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 38

Může šváb porazit obra?

 1. Zdravím,
  Jsem v situaci, že už hledám radu kde je to jen trochu myslitelné. K věci. Obrat mojí firmy je 80% v prosinci, 20% zbytek roku a v roce 2016/2017 se stala taková věc, že mi Česká Pošta dost velkých balíků do zahraničí ztratila. Vše pojištěno, nic se neděje. Dělo se, 2 roky trápení ve správních řízení u ČTU a stovky hodin ztraceného času sepisováním, jednáním atd. Po dvou letech jsme vyhráli jak první tak druhý stupěň správního řízení (proti 2. stupni se nelze odvolat) a pošta musela alespoň část peněz vyplatit. Argumentace pošty byla opravdu stupidní a hrála jen na čas a naši výdrž. Měli jsme nárok na podání exekuce k té však nedošlo a pošta částku vyplatila.

  Za stovky hodin času zaměstnance a mnoho šedivých vlasů jsme dostali kompenzaci 80Kč slovy osmdesát Kč. Dostali jsme alespoň část škody za ztráty a radovali se, že jsme se nevzdali a vyhráli.

  To nejhorší teprve teď přišlo. Pošta na mne podala žalobu ( na mne, ne na ČTU ) za rozhodnutí ČTU a ve věci "vzniklé škody". Samozřejmě by měla napadnout rozhodnutí ČTU ale proč bojovat s rovným protivníkem ?

  Po takovém prvním probrání případu s právníkem mi bylo doporučeno se vzdát a buď peníze vrátit včetně právních výloh nebo položit firmu. Pošta má neomezený rozpočet na právníky, svůj vlastní právní odbor a kapsa daňového poplatníka je bezedná. I když jsem si jistý, že by jsme všechny soudy vyhrávali. Můžou se odvolávat na několik úrovní a utahat mne na peníze. Spor by trval mnoho let a vyhrává ten komu nedojdou peníze, v tomto případě je to jasné kdo by to byl.

  Chci se zeptat jestli někdo netuší, zda neexistuje v takovémhle případu nějaký druh pomoci ? Ne pro fyzickou osobu ale pro právnickou. Popřípadě alespoň poprosit o zájem média ?

  Moc děkuji za jakoukoliv reakci.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Média jsou silný partner v takových případech. Hodně štěstí, s Poštou mám jen ty nejhorší zkušenosti.

 4. Média jsou k ničemu - co tím získáš? Nic. Co tím ztratí pošta? Nic.

  Jinak nechápu to odškodnění 80 Kč. O kolik si přišel tím, že to ztratili? Jak teda funguje pojištění balíků, když za "dost velkých balíků do zahraničí" si dostal takovej výsměch? Kdo platil soudní výlohy?

 5. Postni jsem to rozhodnutí a tu žalobu bez osobních údajů, takhle ti těžko poradíme...

 6. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Média jsou k ničemu - co tím získáš? Nic. Co tím ztratí pošta? Nic.

  Jinak nechápu to odškodnění 80 Kč. O kolik si přišel tím, že to ztratili? Jak teda funguje pojištění balíků, když za "dost velkých balíků do zahraničí" si dostal takovej výsměch? Kdo platil soudní výlohy?
  Mě ztratila pošta balík jednou a vyplatila udanou cenu, takže ne 80Kč, ale 3000Kč........

 7. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Kdo platil soudní výlohy?
  Rekl bych ze kazdej sam platil svy pravniky. Soudni vylohy nikdo, nebot to nebyl soud, ale spravni rizeni u CTU.

  K soudu to doslo az teprve ted ...

  Alespon tak to chapu od tazatele.

 8. Ano u správního řízení se platí jen 100Kč za zahájení. Právní výlohy jsme neměli protože spis a argumentaci jsme si dělali interně (já + 1). Vzhledem k argumentaci právního oddělení pošty, jsme uznali, že právník není třeba. 80 Kč nám uznali za dopravné k jednání u spisů na ČTU, žádali jsme to jen jednou protože sepisovat x papírů kvůli 80kč se nevyplatí. Samozřejmě cenu ztráty zboží nám v té nejnižší nutné míře uhradili. Ztráta byla částka s pěti nuly.

  Média ne protože bych něco získal, já už nezískám, můžu jen ztratit ale protože by to teoreticky mohlo udělat nějaké drobné změny ve struktuře pošty. Přijde mi, že media se chytají každé kraviny, kdy pošťák hodil dopis do koše místo do schránky. Tady jde o interním předpisem cílená likvidace nespokojeného zákazníka.

  Děkuji ale konkrétně tu dokumenty veřejně sdílet nebudu, protože nevím co můžu a co nesmím a nerad bych se dostal ještě jako bonus třeba do trestní roviny. Chtěl jsem spíš doporučení kam se obrátit pokud by někdo věděl. Příští týden mám jednání s právníkem o možnostech třeba se dozvím něco nového.

  Moc díky za všechny reakce.

 9. Ja bych rekl, ze media bys mel oslovit. Maji silu a maji vliv. Jen je treba, aby je to zaujalo a zacaly se potom poradne pidit.

  Kdyz muze byt kazdy tyden reportaz o tom, jak si nekdo koupi Octavku z noname bazaru, ktera je slozena ze dvou aut a ma najeto o 150tis. vic, tak tohle by mohlo taky zaujmout.

 10. Kdyby soukromá firma tahala někoho po soudech za účelem ho zničit je to pěkně hnusný, ale neřeknu půl slova.

  Nicméně to, že to chce dělat státní Pošta, která si musí půjčovat naše peníze od státu, to je na ránu...

  Držím nejvíc palce ať z toho dopadnete jako vítěž.

 11. Citace Původně odeslal MKcz Zobrazit příspěvek

  Média ne protože bych něco získal, já už nezískám, můžu jen ztratit ale protože by to teoreticky mohlo udělat nějaké drobné změny ve struktuře pošty. Přijde mi, že media se chytají každé kraviny, kdy pošťák hodil dopis do koše místo do schránky. Tady jde o interním předpisem cílená likvidace nespokojeného zákazníka.
  Protože vědí, že se jim to dlouhodobě vyplatí. Se zákazníky vyjebávají důsledně a dlouhodobě, aby ostatní odradili od podobných sporů. Takže krátkodobě se zdá, že by se jim mohlo vyplatit to hodit za hlavu, vyplatit a jít dál, dlouhodobě je tohle pro ně lepší strategie. Podle mě do takových sporů více jak 95% lidí vůbec nejde, ač by měli nárok, protože ví, že s takovým kolosem na tom prostě vytečou.
  Navíc to je něco podobného, jako když lidi před vlastní popravou zaplatili katovy, aby odvedl dobrou práci. České poště prostřednictvím státu jste taky zaplatil, aby vás důkladně popravil.

 12. Můžeš se obrátit znovu na poštovního ombudsmanna nebo normálnílo, ale ti nemají výkonnou moc. Pak ti zůstává jenom Štrasburk nebo Brusel, ale to až potom co by proběhly české soudy.

  Jinak skutečně bez znalostí problematiky nelze radit. Většina právníků nechce jít proti poště jelikož ji většinou zastupuje někdo jako pan Sokol a spol. a nechtějí si to u takových právnických "es" rozházet. Tak snad najít nějakého co se nebojí a chystá se odejít z advokacie. Jinak mi přijde jako nesmysl, aby tě žalovali za náhradu škody, kterou určil ČTU, to se smete ze stolu za jedno stání.

  My jsme se s poštou soudili o rozbité zboží, obě strany dělali několik znaleckých posudků, pošta jak píšeš tak zdržovala, před každým stáním měnila právníky a ti se museli znovu seznamovat a po 6 letech jsme vyhráli, akorát soudce jelikož je pošta významný zaměstnavatel a státní podnik nepřiznal asi jedné straně náhrady zastoupení, přičemž pošta je měla díky obstrukcím asi 5 vyšší než my.

 13. Soucítím s vámi. Téměř rok jsme se teď dohadovali přes ČTÚ s Českou poštou o paušální náhradu 880kč za ztracenou zásilku. Pošta argumentovala tím že jsme porušili poštovní pravidla, protože v obálce byly šperky. Nikdy jsem šperky neprodával, takže jak k tomu došla těžko říct. Každopádně jsme pořád čekali že se někdo chytne za nos a škodu vyplatí, bojovali ale pod smyšlenými záminkami až do konce. Spis kvůli takové kravině měl asi 150 stránek. Peníze dodnes nemáme a to byl termín vyplacení před dvěma měsíci.

  Osobně mám ohledně článku dobrou zkušenost se seznamem a aktualne. Nečekejte ale automaticky že článek něco změní.

 14. rozhodne media, ty totiz nebojujes s posto ale s konkretnima urednikama a na ty media muzou ukazat a to se jim libit nebude takze je sance ze se stahnout nebo je ty nad nima vyhodi

 15. Citace Původně odeslal Krivaq.cz Zobrazit příspěvek
  rozhodne media, ty totiz nebojujes s posto ale s konkretnima urednikama a na ty media muzou ukazat a to se jim libit nebude takze je sance ze se stahnout nebo je ty nad nima vyhodi
  Tyjo, to je hodně dobrá myšlenka

 16. Děkuji ti láďa1979 za informace.

  Ohledně konkrétních úředníků, to si nemyslím. Pošta se řídí interním předpisem "bojovat" tak dlouho dokud to právní řád dovoluje (to je moje dedukce). V každém stupni vystupuje jiný právník České Pošty. To je ta lepší situace protože jsou to diskontní právníci z výprodeje. Pošta ale může podle informací co mám najmout externí renomovanou advokátní kancelář a to může být jiná situace.

  Já jsem přesvědčen, že bych spor vyhrál ale nemohu si dovolit utrácet stovky tisíc až miliony za mnoholeté tahanice. Příští týden si nechávám zpracovat odhad nákladů na tento případ, pokud by došel až k nejvyššímu soudu. Pořád mám možnost B, co jde z firmy zachránit a nechat jí rozcupovat českou poštou. Nemají zas tolik co brát a auta, kterým se čistou náhodou objeví v olejové náplní písek, ať si užijí.

  Celkem jsem vyhrál 4x druhý stupeň správního řízení u ČTU, tahle žaloba je pouze na první. Můžou tedy přijít další.

  U médii nečekám, že mne spasí ale vidím to jako udělat alespoň něco v boji se zlem.

 17. minimálne napíš do Černých ovcí, tam sa poštou už párkrát zaoberali.

 18. Citace Původně odeslal Cobra99 Zobrazit příspěvek
  minimálne napíš do Černých ovcí, tam sa poštou už párkrát zaoberali.
  Černé ovce jsou spotřebitelské, právnické osoby je nezajímají. Spotřebitel má hromadu zastání a různé bezplatné právní pomoci.

 19. Citace Původně odeslal MKcz Zobrazit příspěvek
  Černé ovce jsou spotřebitelské, právnické osoby je nezajímají. Spotřebitel má hromadu zastání a různé bezplatné právní pomoci.
  Nějak mi to nedává smysl. Jak vás pošta může žalovat za rozhodnutí ČTÚ?

  ---------- Příspěvek doplněn 15.03.2019 v 14:39 ----------

  Citace Původně odeslal Cobra99 Zobrazit příspěvek
  minimálne napíš do Černých ovcí, tam sa poštou už párkrát zaoberali.
  Zrovna v našem případě Černé ovce neměli vůbec žádný dopad.

 20. Rozhodnutí ČTU poště způsobilo škodu. My jsme navrhovatel řízení, které k rozhodnutí vedlo. Údajná škoda je částka, kterou nám vyplatili za ztrátu zboží. Žalovat můžete kohokoliv za téměř cokoliv.

  Mám potvrzené, že to takto lze. Nám to třeba smysl nedává ale je to prý v pořádku a soud se tím bude zabývat.

 21. Citace Původně odeslal MKcz Zobrazit příspěvek
  Rozhodnutí ČTU poště způsobilo škodu. My jsme navrhovatel řízení, které k rozhodnutí vedlo. Údajná škoda je částka, kterou nám vyplatili za ztrátu zboží. Žalovat můžete kohokoliv za téměř cokoliv.

  Mám potvrzené, že to takto lze. Nám to třeba smysl nedává ale je to prý v pořádku a soud se tím bude zabývat.
  Šak jasně, někdo vám zapálí dům, skončí to tak, že dotyčný vám bude muset zaplatit 3 miliony škody, dotyčný vás zažaluje, že jste mu způsobili 3 miliony škodu tím, že jste to nahlásil a nenechal to být.

 22. Citace Původně odeslal Ariwenie Zobrazit příspěvek
  Šak jasně, někdo vám zapálí dům, skončí to tak, že dotyčný vám bude muset zaplatit 3 miliony škody, dotyčný vás zažaluje, že jste mu způsobili 3 miliony škodu tím, že jste to nahlásil a nenechal to být.
  Ale to mluvíte o trestném činu. Tam jsou postupy naprosto jiné.

 23. Citace Původně odeslal MKcz Zobrazit příspěvek
  Ale to mluvíte o trestném činu. Tam jsou postupy naprosto jiné.
  Ano, trošku jsem přestřelil, nicméně chci narazit na tu hlavní podstatu.

  Že státní instituce a teď je právě jedno jestli ČTÚ, ČOI nebo Nejvyšší soud někomu uznají vinu a dají pokutu. A dotyčný pak zažaluje navrhovatele řízení za to, že nemlčel ale poukázal na to že je něco špatně.

 24. Uvidím, pokud to tu někoho zajímá napíšu příští týden co jsem se dozvěděl od právníka. Děkuji moc za Váš zájem.

 25. Určitě napiš, tohle je dost zajímavé téma, budu ti držet palce a pevný nervy.

 26. ¨Bohužel máte pravdu v prvním příspěvku , prostě Vás utahají na peníze. A k tomu stále ta nejistota a s každým stáním u soudu pomyslné náklady naskakují , naskakují ( v případě prohry dvojmo). A jak jsem někde slyšel a mám i potvrzeno k soudům u nás se nechodí pro spravedlnost , ale pro rozsudek - a kdo asi tak bude mít více síly jakýkoliv rozsudek zvrátit ve svůj prospěch , kdo má armádu právníků , znalců..........??
  Řešíme momentálně neplatiče a když sečtu co by to mohlo stát ( i když jsem přesvědčen , že kdo přijme zboží i službu tak by měl zaplatit dohodnutou cenu) raději to asi vzdáme , protože u soudu nikdy nevíte.
  A byť třeba někdy dosáhnete vítězství tak alespoň mě osobně ty nervy za to nestojí. A věřte , že se můžu proskočit tou bezmocí .........

 27. Jako ta pointa žalování za odškodnění za vlastní chybu je dost na hlavu, nějak mi zdravej rozum nebere, proč by to soud neměl rovnou shodit ze stolu, však to je jak kdyby tě pojišťovna žalovala za to, že ti vyplatili pojistku, wtf.

 28. Som právnik v advokátskej kancelárii, ale keďže som nevidel podklady, vyjadrím sa len všeobecne. Šikanózne žaloby existujú a budú existovať, sám som ich riešil mnoho. Z právneho hľadiska vo väčšine prípadov išlo o jednoduché prípady, ktoré ani nevyžadovali zložité právne analýzy a rozoberanie judikatúry a rozhodovacej činnosti súdov, pričom súdy také žaloby zamietali na prvých pojednávaniach. S čím som sa tiež často stretával (najmä z pozície obrovských korporátov) išlo o podávanie vopred prehratých žalôb len kvôli interným pravidlám daného korporátu, podľa ktorých musela spoločnosť využiť všetky dostupné právne prostriedky obrany pred plnením.

  Konkrétne k Vášmu problému - nikto Vám nemôže relevantne poradiť bez toho, aby poznal spis, resp. detailný skutkový základ. Pokiaľ je situácia naozaj taká ako píšete a Pošta napadla Vás napriek tomu, že nemáte pasívnu legitimáciu (vychádzam z Vášho tvrdenia, že žalovať mali správny orgán, na základe rozhodnutia ktorého museli plniť), určite nájdete AK, ktorá prípad vezme za trovy, preto by som sa právneho zastúpenia a nákladov s tým spojeným neobával.

 29. Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Jako ta pointa žalování za odškodnění za vlastní chybu je dost na hlavu, nějak mi zdravej rozum nebere, proč by to soud neměl rovnou shodit ze stolu, však to je jak kdyby tě pojišťovna žalovala za to, že ti vyplatili pojistku, wtf.
  Já bych se zrovna u soudů na zdravej rozum raději nespoléhal.

 30. Asi moc koukám na Suits, no…

 31. Jak už bylo řečeno výše, pokud je vše jak říkáš a ČTU rozhodl ve Tvůj prospěch pak počínání pošty nerozumím. To je totiž spor, který prohrají na první stání. Možná je to jen krytí pro management, aby měli krytí, že udělali maximum a počítají s prohrou.

  Konzultoval bych to ještě s jiným právníkem. Ty 2000Kč za hodinovou konzultaci Tě nezabijou. Osobně si myslím, že jsi buď neuvedl něco podstatného nebo je Tvůj právník moc při zemi.

Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3