Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 18 z 18

Prodloužení signálu WI-FI pomocí starého routeru

 1. Pokoušel jsem se prodloužit signál WI-FI pomocí starého routeru. Respektive potřebuji dosáhnout toho, aby se zařízení při přecházení z místnosti do místnosti chytalo na nejsilnější zdroj signálu.

  Vzal jsem tedy starý router, vypnul u něj DHCP a nastavil pevnou IP adresu mimo rozsah DHCP na mateřském routeru. Masku jsem nastavil stejnou jako mateřský router přiděluje jako bránu nastavil IP adresu mateřského routeru a DNS nastavil taktéž vnitřní IP adresu mateřského routeru. Pak jsem na dceřiném routeru spustil WI-FI, kterou jsem pojmenoval stejně jako na mateřském routeru a nastavil jiný kanál než má mateřský router.

  Byl jsem s notebookem v místě špatného signálu, kde jsem chytal cca 1 čárku z mateřského, viděl jsem druhý zdroj signálu s plným pokrytím a jakmile jsem se na něj připojil tak mi jej notebook pojmenoval názvem "původní síť 2" takže moje představa, že to prostě bude prodloužení původní sítě vzala za své.

  Napadá někoho co dělám blbě? Routery mám mezi sebou propojené kabelem.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. To je neobvykle

  Je LAN z main routeru zapojena do LAN stareho routeru?

 4. Citace Původně odeslal vdusek Zobrazit příspěvek
  To je neobvykle

  Je LAN z main routeru zapojena do LAN stareho routeru?
  Ne je zapojena LAN (mateřský) do WAN portu (dceřiný)

 5. Propoj to LAN to LAN, mozna je na starem routeru nahozeny preklad adres nebo neco

 6. Zkusil jsem to a nejprve jsem viděl 2 sítě se stejným názvem a když jsem se připojil na tu druhou (dceřiný) tak se opětovně ta nová označila číslem 2. Tentokrát to zkouším na jiném počítači. Ještě mě napadá třeba MAC adresa, která je u obou zařízení různá

  ---------- Příspěvek doplněn 13.03.2019 v 23:07 ----------

  Jinak ale NET funguje bez problému

  ---------- Příspěvek doplněn 13.03.2019 v 23:08 ----------

  Ještě vidím, že na dceřiném routeru mám WI-FI puštěnou bez zabezpečení a mateřský ji má zabezpečenou. Nemůže to být tím?

 7. Na hlavnim musi jet DHCP, na vedlejsim ne - musi existovat v siti jediny DHCP server
  LAN porty propojene mezi sebou kabelem
  Oba routery maji IP adresy staticky (kazdy jinou, ze stejneho rozsahu)
  SSID WiFi na obou stejne

  Co sloucit nazvy siti ve Woknech?

  ---------- Příspěvek doplněn 13.03.2019 v 23:11 ----------

  Stejne zabezpeceni WiFi na obou

 8. toto jsem nepochopil
  Oba routery maji IP adresy staticky (kazdy jinou, ze stejneho rozsahu)

  Router 1 má nastavenou statickou IP poskytovatele internetu, do vnitřní sítě má zapnuté DHCP v rozsahu 192.168.16.100 -
  Druhý router má nastavenou adresu 192.168.16.50 tedy mimo rozsah

 9. IP LAN routeru 192.168.16.50 a 192.16.50.100, DHCP rozsah zacina mimo tyto IP adresy

  WAN IP je cokoli od providera

  Vsude stejne SSID a stejne zabezpeceni WiFi

 10. má být kanál obou sítí opravdu různý? nemám to zkusit dát na stejný kanál?

 11. Kanaly mohou byt ruzne, na nich nezalezi

 12. Popsal jsi mi co má mít dceřiný router nastavený jako LAN, ale co má mít nastaveno jako připojení k internetu tedy WAN? Měl jsem tam nastavenu adresu 192.168.16.50 tedy mimo rozsah DHCP je to tak správně?

  ---------- Příspěvek doplněn 14.03.2019 v 00:08 ----------

  Myslím, že jsem vyhrál. Problém byl pravděpodobně v kolizi toho, že jsem měl vyplněné údaje pro LAN i WAN zároveň a oboje směrovalo do vnitřní sítě. Nechal jsem WAN zcela nevyplněné a vypadá to, že to jede, děkuji za pomoc

 13. pokud na "původní síť 2" máš internet, IP adresy, WAN a další věci máš správně. Ano, IP adresa může být mimo rozsah DHCP, měla by být v rozsahu masky nebo je potřeba přidat routy, ale to není tenhle případ.

  Hlavní důvod proč Windows pojmenoval novou síť jinak je nejspíš rozdílný způsob zabezpečení/přihlášení (musí být sítě nastavené naprosto shodně vč. hesla). Pokud již zabezpečení srovnáš, musíš nový profil smazat (z kontrolního panelu, v přehledu síťových profilů/karet je možné profil smazat). Je to z důvodu bezpečnosti, aby někdo nemohl bez znalosti původního hesla vytvořit novou síť a získat její klienty a dělat útok typu mitm.

  U lepších routerů je také možné nastavit při jak malém signálu zařízení odpojí. Windows mají trochu tendenci se sítě držet dost pevně a neradi jí pouští, musí se totiž od ní odpojit a to se jim nechce. Rozdílný kanál a mac adresa nevadí, naopak je žádoucí, jinak by nefungovala wifi řádně a docházelo by k drobným výpadků a "hádkám" routerů. Existují ale způsoby na straně routerů, jak klienta přepnout na jiný (každý vendor má svoji technologie, mikrotik a ubiquiti jsou pro domácnosti asi nejčastější).

  Znovu zkontroluj, že zabezpečení je nastaveno opravdu shodně na routerech, záleží úplně na všem. V cmd.exe se to myslím dá zobrazit přes příkaz "netsh wlan show interfaces", hledej řádky typu Authentaction, Cipher

 14. Všechno mi už běží, jen se potýkám s problémem, který jsi popsal. Zařízení se zarytě drží signálu jednoho routeru a dokud tento nevypadne tak prostě se na nový nepřipojí i kdybych stále vedle něj.
  Ten původní router je TP-link tam jde síla signálu nastavit, ale druhý je starší LinkSys (Cisco) a tam jsem to prostě nenašel. Kromě snížení síly signálu je na to ještě nějaký fígl?

  Kdybych koupil něco takového
  TP-LINK EAP110 | T.S.BOHEMIA
  tedy externí access point vyřešilo by to nějak situaci mezi přístupovými body a přecházení mezi nimi?

 15. lze ještě si udělat jednoduchý scriptík u sebe, který tě od wifi odpojí, když signál klesne pod určitou hranici a zároveň je viditelná druhá síť (netsh nástroj je užitečný), ale to znamená trochu techničtější cítění.

  Tp-linky moc neznám a nevím, jestli umí nějaké mesh sítě a předávání klientů. Znám mikrotik a jejich wps nebo ubuiquiti a jejich UniFi Mesh (více routerů a společná wifi síť s předáváním klientů bez výpadku spojení), mají je i běžně v Alze, jsou sice dražší, ale třeba to UniFi funguje po zapojení.

 16. spíš to řeším pro mobilní telefony s androidem a tablet, protože to jsou zařízení, která cestují. Notebook je většinou na jednom místě a počítadla mám zapojená na kabel

 17. Tohle musí routery podporovat a být v tzv. MESH režimu. Standardně toto přepojování možné není https://www.alza.cz/mesh-wifi-systemy/18866888.htm

 18. Citace Původně odeslal bart28 Zobrazit příspěvek
  Tohle musí routery podporovat a být v tzv. MESH režimu. Standardně toto přepojování možné není https://www.alza.cz/mesh-wifi-systemy/18866888.htm
  děkuji za radu

 19. Na firmwaru DD-WRT (pripadne OpenWRT) to funguje OK - staci jen mit spravny HW

Hostujeme u Server powered by TELE3