12.03.2019 18:22
1
Chlapi, znáte někdo Citrix a víte jak se v něm stát "Systémovým specialistou"?

Pořád ještě dělám externě pro svůj bývalý korporát a oni už delší dobu shání výše uvedenou profesi na Citrix. Nabízí celkem slušné peníze (45000), tak uvažuju, že bych se na stará kolena naučil něco nového.
Ale nevím, jestli jim bude školení od MS stačit. :)

Díky.
12.03.2019 19:53
2
mám na to certifikace (ccp) a integruji to. Pro který korporát (aspoň přibližně obor). Pokud tomu chceš rozumět, nastuduj si ty technologie pod tím (linux, xen, networking); pokud chceš získat pozici, udělej si certifikaci od Citrixu. Korporáty jsou tak divné, že ti třeba sami zaplatí certifikaci a pak tě na tu pozici vezmou.
12.03.2019 21:38
3
Aha, koukám, že to není zas taková sranda. :) Jsem odkojený MS, takže přechod by byl dost bolestivý.
Vytáhnul jsem z asistentky HR, že dotyčného potřebují pro banku.
13.03.2019 07:44
4
Banky a operátoři na citrixu u nás hodně běží, jedna z největších bank zrovna rozšiřuje citrix a nutí ho všude. Zpravidla se používá Gateway a App. Citrix for Azure jsem ještě neviděl.

Záleží jaké máš zkušenosti, vesmeš to není nic složitého, spousta dokumentací, spousta klikání a wtf chování, stejně jako celý MS :).
13.03.2019 11:30
5
Původně odeslal marat
Chlapi, znáte někdo Citrix a víte jak se v něm stát "Systémovým specialistou"?

Pořád ještě dělám externě pro svůj bývalý korporát a oni už delší dobu shání výše uvedenou profesi na Citrix. Nabízí celkem slušné peníze (45000), tak uvažuju, že bych se na stará kolena naučil něco nového.
Ale nevím, jestli jim bude školení od MS stačit. :)

Díky.
Tyhle věci jsou (mimo znalostí) hlavně o certifikacích. 45k bez certifikace ti nedají, v nabídce to třeba píšou, ale jakmile zjistí že je nemáš jsi junior a tenhle plat nedostaneš. Nehledě že na trhu je dost lidí co ty certifikace má. Já mám historicky nějaké certifikace na Cisca a tehdy když to pro mě bylo živé tak je mít a nemít byl rozdíl půlky platu. Pochybují že dnes je to jiné. On ti je korporát třeba i zaplatí (je to kurva drahé, tehdy to moje stálo 100k), ale než je máš tak děláš za juniorní plat, nehledě na to že to celkem trvá než je uděláš a je s tím docela dost i šprtání.

bwt. proč vůbec o něčem takovém uvažuješ? Já myslel že jsi nakoupil nějaké stroje a podnikáš?
13.03.2019 13:00
6
Zatím jedu jako hlavní předmět podnikání servis elektroniky, ale už mě to extrémě nebaví. Na vedlejšák jsem začal truhlařinu, jenže mám problémy se zádama a prý to už lepší nebude. Nechal bych si truhlařinu na vedlejšák a jinak bych chtěl něco v kanceláři. Jenže klasickýho ajťáka dělá každý ucho a za 25-30 hrubýho to dělat nebudu. Proto mě napadla ta specializace.

Dneska jsem to probíral s chlapem, co to dělá na nižší úrovni...jako admin. Říkal, že kolikrát stačí jen certifikace, jak píše Mirek a ani praxe nemusí být, že berou i horší případy. Akorát se mu zdá těch 45tis. pro Systémáka dost málo, že běžně berou 80+. Za 45 by to dělal jenom jako admin na nejnižší úrovni.

Tomáši, kde jsi vzal ten Linux? Ten kluk říkal,, že to všechno jedou na win serverech nebo v cloudu.
13.03.2019 13:36
7
Citrix má několik technologií, měl jsem na mysli např. Linux VDA, každopádně správa je jen z GUI, které běží na win, pro dobrou kontrolu je ale dobré znát vnitřnosti, proto jsem o tom mluvil. Spousta systemáků v korporátech to nezná, tak se obrací na support a řeší nefunkčnosti pokus omyl několik dní :).

V bance si nemyslím, že ti dají 80 jako systémáka, neznám snad nikoho kdo tolik bere a není to ředitel. Externistovi to ale dají jak nic. České banky až na dvě vyjímky nejsou v cloudech.