Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

4G antena pre mobil

 1. Neviete ci existuje nejaka 4G antena, ktora ide pripojit do mobilu cez micro usb a umozni tak lepsie zachytavat signal? Co som pozeral 4g anteny tak priamo do mobilu som nenasiel, vsetky mali nejake podivne konektory urcene asi do uplne inych zariadeni.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. přes USB řadič to nelze připojit, musel by mít mobil samostatné vlastní vývody, nenapadá mě, jestli jsem tohle někdy viděl. Dříve se dal mobil pěkně rozdělat a anténu si připojit po svém (Nokia 3310 atd.), dnes o nikom nevím. Sám používám Jollu (první generaci), kde jsou na desce vývody k dispozici a anténu jsem si mohl vlastními silami připojit.

 4. Dnes už mobily takú možnosť nemajú. Jediná alternatíva o ktorej viem že celkom pomôže je extender alebo repeater Ale ide o pevnú inštaláciu jedna anténa sa montuje do exteriéru druha do bytu. Funguje to fajn ale iba v prípade že vonku máš dobrý signál a v byte slabý. Pokiaľ nemáš dobrý signál ani vonku tak nepomôže nič len čakať na rozšírenie pokrytia od operátora.

 5. pozor na to, extendery a repeatery pro mobilní sítě jsou u nás zakázané pod dost vysokou pokutou, měří a pokutuje ČTU. U operátora si lze zajistit femto buňku, což je takový legální extender, všechny aktivní prvky musí mít stabilní umístění a antény, je to totiž součástí povolení. Lze ale použít tzv. pasivní retranslaci, což je prakticky kus drátu o konkrétní délce neizolované části, vhodné když v budově není signál a venku je.

  Různé mobily mají různě vyřešený signál, pokud s jedním ho nemáš, druhý může mít větší štěstí. Dříve se mobil navrhoval v echo komoře, dnes nejspíš na to většina výrobců dost kašle. Lze najít měření síly signálu pro některé mobily, viz https://www.stelladoradus.com/which-...est-reception/

 6. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  pozor na to, extendery a repeatery pro mobilní sítě jsou u nás zakázané pod dost vysokou pokutou, měří a pokutuje ČTU. U operátora si lze zajistit femto buňku, což je takový legální extender, všechny aktivní prvky musí mít stabilní umístění a antény, je to totiž součástí povolení. Lze ale použít tzv. pasivní retranslaci, což je prakticky kus drátu o konkrétní délce neizolované části, vhodné když v budově není signál a venku je.

  Různé mobily mají různě vyřešený signál, pokud s jedním ho nemáš, druhý může mít větší štěstí. Dříve se mobil navrhoval v echo komoře, dnes nejspíš na to většina výrobců dost kašle. Lze najít měření síly signálu pro některé mobily, viz https://www.stelladoradus.com/which-...est-reception/
  Toto budu muset asi co nevidět řešit. Staví se nám totiž kancelář v suterénu. Netušíš zda femtobuňky mají všichni operátoři? Našel jsem to totiž jen u Vodafone

 7. mají je všichni, možná jen VF to má zmíněno na stránkách, bez toho by nefungoval signál třeba ve velkých nákupních centrech. Poptej se jich, cenově se na tom musíš podílet, někdy za to chtějí pár tisícovek, někdy desítky tisíc, záleží na poloze a vzdálenosti od mateřské BTS. Zpravidla to řeší správce budovy.

 8. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  mají je všichni, možná jen VF to má zmíněno na stránkách, bez toho by nefungoval signál třeba ve velkých nákupních centrech. Poptej se jich, cenově se na tom musíš podílet, někdy za to chtějí pár tisícovek, někdy desítky tisíc, záleží na poloze a vzdálenosti od mateřské BTS. Zpravidla to řeší správce budovy.
  super, děkuji. Tak dneska jsem ve sklepě byl a v zásadě tam mám signál i tak. Takže to možná ani řešit nebudu, ale uvidíme

Hostujeme u Server powered by TELE3