Kvalitní hosting pro WordPress [WP3]
Zobrazují se odpovědi 1 až 11 z 11

Zrychlenie premavky - co by zlepsilo dopravu?

 1. Keby pocas dopravnej spicky(rano, podvecer) boli semafory nastavene na dlhsie intervaly, co by znamenalo znizenie poctu zastavovania a rozbiehania aut, co je jedna z najvecsich pricin pomalej premavky, myslite ze by to zlepsilo dopravu?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ne

 4. řízení dopravy je komplexní, ne, vždy je vhodné zrychlit auta, naopak v řadě případů se záměrně zpomalují. Zpravidla směry do centra města jsou zpomalované, naopak z města jsou zrychlované. Semafory mají i vliv na bezpečnost dopravy kvůli snížení průměrné rychlosti.

  Delší intervaly mohou způsobit delší fronty v nepuštěném směru a nepřímo zavinit dopravní kolaps.

  Ne vždy jsou ale semafory nastavený dobře, určitě ale nelze pouze změnit čas jedněch semaforů, jsou to spojené nádoby.

 5. nezrychlilo aspon nie v takej konfiuracii ako pises ty. semafor je totiz na krizovatke tj spojenie aspon 2 ciest a ak jeden smer nechas dlho free blokujes zvyšné tj zacnu sa ti robit kolony tam tj ovplyvnis ine hlavne tahy ktore sa na tieto cesty napajaju.
  riesenie su inteligentne semafory ktore menia interval podla realnej hustoty premavky a navzajom so sebou komunikuju.

 6. důležitější než zrychlení je zachování kontinuálního průběhu provozu. Můžeš systémově zrychlovat jak chceš, ale pokud ignoranti budou bourat a zdržovat tak to nic neřeší. Je to o lidech přesněji řečeno řidičích, dnes dostane řidičák každý kdo má v prdeli díru a podle toho to tak vypadá.

 7. Ne.

 8. A já jsem si zrovna říkal, že dopravní situace všude po světě se zhoršuje a zhoršuje s rostoucím počtem aut a ani ty nejchytřejší mozky, co v této oblasti působí, to nevyřešili a potom najdu řešení na webtrhu! Třikrát sláva Martinovi!

 9. V mnoha zemích jsou ve městech běžné "chytré" semafory. Mají senzor na každý směr a pokud z nějakého směru nejede žádné auto, tak se z tohoto směru zelená vůbec neobjeví. Stejně tak pokud projede poslední auto z jednoho směru, tak se automaticky přepíná na červenou a pouští se další směr. Například ve Finsku se s tímto setkávám zcela běžně.

 10. V Holandsku to maj taky, nejlepsi vec, co sem zazil.

  Oproti tomu u nas treba v Usti nad Orlici bezi semafory nonstop. Furt. A nejvic me bere, kdyz prijedu, zastavim a prdne mi tam zelena.

  Chvala bohu aspon za mesta, kde se na noc semafory vypinaj.

 11. v cechach se tyhle semafory taky pouzivaji, treba budejce jich par maji, praha tez :) Ale hold mensi mesta asi do ty automatizace neinvestujou, ono to vsehcno neco stoji...

 12. Citace Původně odeslal deje Zobrazit příspěvek
  V mnoha zemích jsou ve městech běžné "chytré" semafory. Mají senzor na každý směr a pokud z nějakého směru nejede žádné auto, tak se z tohoto směru zelená vůbec neobjeví. Stejně tak pokud projede poslední auto z jednoho směru, tak se automaticky přepíná na červenou a pouští se další směr. Například ve Finsku se s tímto setkávám zcela běžně.
  Kéž by tohle bylo i u nás. Miluju když ráno čekám v koloně na semaforu, všichni stojíme ale z druhého směru ani auto. Párkrát se stalo že semafory vůbec nefungovali a doprava pak byla hezky plynulá :-D

Hostujeme u Server powered by TELE3