Prodej projektu Duchod.cz - SLEVA
Zobrazují se odpovědi 1 až 3 z 3

Zpět na vedlejší činnost

  1. Zdravím, mám dotaz skrz hlavní a vedlejší činnost. Ke konci roku 2015 jsem si založil živnost při studiu na VŠ, za rok 2016 byl mu čisti přijem pod 60 tisíc korun, čili jsem byl státem vnímán jako student. V roce 2017 můj čistý příjem překročil 60 tisíc korun a přestože jsem stále studoval stalo se podnikání mojí hlavní činností a čekalo mě platit zálohy. V roce 2018 se můj profesní život otočil i stím, že už jsem nebyl student. Čisté přijmy z podnikaní mi klesly pod hranici 60 tisíc korun. Zajímá mě tedy, jestli tyto přijmy budou znovu evidovány jako vedlejší činnost. Dohromady zálohy na soc. a zdrav byly 5000 Kč a některé měsíce jsem měl hrubý příjem například 4500 Kč, žil z úspor a někdy zálohy neplatil. Pokud by se mi přijmy počítaly jako hlavní příjem musel bych doplácet. Předem děkuji za odpověď.

    Jarek

  2. Co se právě děje na Webtrhu?
  3. pokud již nejsi student ani nemáš pracovní poměr nebo jiný, z kterého by ti šlo pojištění bude podnikání hlavní činnost.

  4. Podnikání při studiu je vždycky vedlejší, nehledě na výdělek. Výdělek rozhoduje jen o výši záloh. Nebo se to změnilo? Každopádně ve chvíli, kdy ti skončilo studium (nevim, zda už i ten měsíc, kdy si ukončil, nebo až ten další, to dohledej), ti OSVČ přešlo na hlavní činnost. Pokud si ji nepozastavil, tak budeš doplácet plný zálohy nehledě na to, zda si něco vydělal, nebo ne. Upřímnou soustrast, pokud to byla většina roku.

Hostujeme u Server powered by TELE3