Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Sony Vegas- problémy se zpracováním záběrů z dronu

 1. Ahoj všem, mám DJI Mavic 2 pro. točím standardně do D-logu. Po stažení to otevřu v SV, po korekcích barev kontrastu a pod řeknu asi ok.

  Problémy mám 3 :(

  1) Mám kameru Sony PWM-EX1, která jeumožnuje nastavit žádné abrevné profily, proste natáčím na HQ 1920 x 1080 ale tím to končí, co já vím jaký tam je barevný profil - ukol je srovnat barvy a celkově záběry co nejpodobněji abych mohl použít ve videu záběry z kamery a záběry z dronu - poradíte ja na to? Záběry z kamery jsou vp ohodě barevné, jas kotrat super,.záběry z dronu díky dlogu jso uvybledné, be barvy a života.

  2)
  Přehrávání se seká - Mám probém, že pokud natáhnu video do stopy ve vegasu, tak se mi video seká - přehrává se ale sekaně. Pokud zkusím trial verzi Premiere Adobe tak to jede v pohodě. M8m střihový pc tak výkonem to není. Přehrávání ze složky jde taky ok. Jen se to seká ve vegasu ve stopě. max pamět dynamickou pro vegas mam nastavenou na 16GB, 46 vláken pro grafiku, a verzi Sony vegas pro 16. nemáte tip?

  3)Export
  V čem ejlépe exportovat tyto záběry. Pokud exportuju záběry v dobrým bitrate tak, aby to bylo ostré a ve 4k, příp 2,7k - formát toho co mze lezt z dronu, mam problem že záběr nejsem schopen na pc přehrát - seká se. - zkoušel jsem všechny ruzne formaty wmv, avi (komprese h265,h264...). Pokud pouziji mensi datovy tok - 15mbps funguje to ale je to nekoukatelny..

  Poradíte co s tím? pc to není, to vím jistě

  Core i5 8600k, vodní chlazení, MB Asus Rog strig z370g, 32GB ram 3000MHZ patriot, GTX1060

  Netušíte? Děkuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. D-log (neboli RAW) je právě od toho, aby se dal dělat grading. Pokud vám vyhovuje zpracování co leze ze Sony kamery, nastavte si i v Mavicovi obdobný režim a nemusíte to dál řešit. Pokud si chcete grading dělat sám, pak je i v Sony třeba nastavit RAW, protože se záběry s již posunutým kontrastem expozicí, saturací atd. nic neuděláte bez ztráty kvality.

 4. Citace Původně odeslal Jan Stejskal Zobrazit příspěvek
  D-log (neboli RAW) je právě od toho, aby se dal dělat grading. Pokud vám vyhovuje zpracování co leze ze Sony kamery, nastavte si i v Mavicovi obdobný režim a nemusíte to dál řešit. Pokud si chcete grading dělat sám, pak je i v Sony třeba nastavit RAW, protože se záběry s již posunutým kontrastem expozicí, saturací atd. nic neuděláte bez ztráty kvality.
  jenže v kameře - v sony žádné nastavení na raw není...

 5. Ale nastavit to totožně jako D-log lze, je třeba si vyladit vlastní profil pomocí Color Matrix, Color correction, Skin tone detail, Gamma, Black, Black gamma, ... Chce to zkoušet nebo projít fóra filmařů, kteří svá nastavení zveřejňují.

 6. Citace Původně odeslal Jan Stejskal Zobrazit příspěvek
  Ale nastavit to totožně jako D-log lze, je třeba si vyladit vlastní profil pomocí Color Matrix, Color correction, Skin tone detail, Gamma, Black, Black gamma, ... Chce to zkoušet nebo projít fóra filmařů, kteří svá nastavení zveřejňují.
  Ano, vlastníma nstavením v rámci picture profilu to lze. Pruser na tom celém to že opticky pohle hledášku ,tkerý je na jasem, kotrastem a pod na 0 to mám stejný, po stažení do pc je to nebe namísto šedé fialové..:D což se pak špatně ladí ;)

Hostujeme u Server powered by TELE3