Chcete si koupit Webtrh?
Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazují se odpovědi 31 až 50 z 50

V kolika letech chcete jít na odpočinek? A kolik peněz chcete mít?

 1. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Celkově je 10% lidí v exekuci. Taky mě to dost překvapilo. Já teda nevím, ale znám dost bohatých lidí, ale neznám nikoho, kdo by z nich chtěl být rentiérem. To jsou prostě lidé, kteří mají v krvi soutěživost, rádi přijímají výzvy a je to součást života. Nechtějí pobírat rentu a ležet na pláži. Já jsem taky hráč odjakživa a nějak mě to stále láká, stále s někým soutěžit. Baví mě podnikat a nebo pracovat, baví mě strategické hry, baví mě karetní hazardní hry, rád dokážu ženě, že uvařím líp než ona. Prostě život je soutěž :-)
  pokud hraješ jen s tím co můžeš prohrát, tak v pořádku. Ale společnost jako taková už má teď problém postarat se o důstojné přežití důchodců a jednoho dne bude muset brát z větší hromady, takže spekulovat o tom kolik bude stačit je irelevantní. Jedině se zdekovat, ale kam?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Pasivní příjem, ten je klíčem.

  Ideálně něco chráněné autorským právem.

 4. Pozemek, k pronájmu těm, co potřebují jíst.
  Kdo sleduje, co se v posledních pár letech děje s penězi, a co se dít ještě může, nemůže stavět svou budoucnost jen na tom, že má teď dost peněz. Anebo, že mu peníze budou odněkud chodit.

 5. do budoucna taky penězům nevěřím, akciím nerozumím. Zahradu využiji tak, že na ni budu ukládat měděné plotny, zavezu hlínou a na povrchu budou běhat slepice. Ve vajíčku je veškerá výživa a až přijde čas asi tak za 20 let budu měď postupně prodávat. Měď bude více v kurzu k vůli ekologickým elektromotorům

 6. Vzhledem k tomu, že člověka udržuje duševně zdravého jen smysluplná aktivita, tak odpočinek neplánuju nikdy. Odpočinek ve smyslu pasivity si nedovedu představit. Nepracuju kvůli penězům. Samozřejmě je k životu potřebuji, ale dělám to proto, že mě to baví a že v tom chci růst. Prostě směřovat k pomyslnému mistrovství, kterého sice nikdy nikdo nedosáhne, ale o tom to není. Je to o tom progresu, z toho má člověk radost. Z pasivity snad nikdo radost mít nemůže.

  Plus když se k tomu mistrovství přidá ještě pocit autonomie a smysluplnost (prostě jak to Pink krásně popisuje v knize Drive), tak člověk nejen že nemá myšlenky na nějaký odpočinek, dokonce ho vyloženě děsí, že by snad měl někdy přestat dělat to, co ho vnitřně naplňuje a čím zlepšuje život i ostatním (což ho ještě víc naplňuje). Nehledě na to, že právě tenhle přístup k životu (ikigai) je to, co nejen v modrých zónách prodlužuje život, takže člověk bez smyslu zpravidla zaleze pod drn dříve.

  Takže odpočinek? Ne dík. Místo jednoho velkého důchodu si dopřávám mini-důchody během roku a cestuju. A i na úrovně dne si dávám mikrodůchody a čas pro sebe. Přijde mi rozumnější tenhle balanc a pravidelné zažívání skoro-důchodů, než desítky let dřít jak kůň, promrhat zdraví i sociální vztahy a pak předčasně odejít "na odpočinek".

  Každopádně napříč všemu, co jsem napsal, souhlasím s Antonínem, protože na Mars se taky těším. Pokud budu mít v té době dostatek peněz (přesnou částku netuším, protože netuším, jak náročný bude finanční život v budoucnu, pokud budou ještě peníze existovat), tak kromě nějaké smysluplné činnosti si dovedu představit to, že většinu času budu trajdat po Marsu a objevovat. Anebo pokud už budou mezihvězdné lety, dovedu si představit strávit zbytek života objevováním dalekých galaxií. To je moje představa "odpočinku". :)

 7. Morfeus: a zrovna teď jsi na zemi nebo se vznášíš v meziprostoru? A co tu vůbec děláš v tak odporné ateistické zemi postavené ryze na potu a krvi? Neměl bys raději v Nepálu přihlížet východu slunce?

 8. Teď nějak nepobírám. Jak souvisí smysluplný a naplněný život s vírou? Člověk musí být křesťan, budhista nebo muslim, aby mohl dělat práci, která je užitečná a která ho baví a vnitřně mu dává smysl? :) Narážku na Nepál ani komentovat nebudu. Z těchle komentářů se vždycky pozná, kdo v životě ten smysl má. Kdo ho má, tak ví, že to není nic ezoterického, zenového nebo spirituálního. Jinak východ slunce je pro mě pozdě, vstávám před ním a během východu už dělám na tom, co mi dává smysl. ;)

 9. Je to smutný když si lidi pletou spiritualitu a vůbec tak nějak vnitřní svět (všechno co se týká mysli, poznávání sama sebe a dosahování osobní spokojenosti) a náboženství :) A ještě smutnější je, když lidi co se to ostatním snaží ukázat takhle napadají... Tací tu spiritualitu většinou potřebují nejvíc, ale tak samozřejmě že si to nepřipustí... A samozřejmě že nejspíš teď schytám úplně stejný výpad...

 10. Obecně mám dojem, že nejvíc o životě "ví" a poučují lidi, co nemají rodinu a musí se starat jenom sami o sebe. Takový mi vždycky poradí jak mám žít a že dělám všechno špatně. :D

 11. Nezobecnuj :) A proc do toho tahas rodiny... Zalozeni rodiny je jen jedna z mnoha krizovatek v zivote a je na kazdem jestli se v tom momente vyda dal od sebe nebo naopak k sobe... Ale o cem je zivot, to ej porad stejne... at s rodinou nebo bez ni... A jasne, nemam rodinu, takze totalne netusim o cem mluvim ;)

 12. nevzpomenu si jak se ten český film jmenoval, ale ve zkratce jedinci kteří hledali sami sebe si koupili zanedbanou farmu. Když vytvořili komunitu složenou stejně "nastavených" idealistů, zjistili že hledání sama sebe se změnilo v boj o přežití a ve finále se myslím rozešli ve zlém. Takže otázka jestli ten váš životní styl nefunguje jenom v systému, kde tak trochu parazitujete na tom co jiní už vám vybojovali svým smutným stereotipním životem? Ano budhisti vypadají ve srovnání s naší civilizací velice cool, ale zkuste si po zbytek života utírat řiť lopuchem.

 13. Nebyl to film Zoufalci? To není dobrej příklad k tématu, byť teda můj velmi oblíbenej film, ale nemá to s tím fakt nic co dělat, tam je to taková ta filmová verze hledání smyslu života.

 14. rooibosman: njn... kdyz veris ze film ukazuje realitu vsedniho dne a hledas si v nem obecnou pravdu o vsem, tak neni divu, ze pises co pises :) ale v pohode, tohle dela hodne lidi... ze si mysli, ze to co vidi v televizi, v mediich, v dostupnych audiovizialnich dilech, je jakakoliv forma reality, i kdyz je to vsehcno vetsinou jen pohadka, scifi, manipulace a cokoliv jineho co neni realita. Bud si v tom jak dlouho chces, je to tvoje vec... Ale nekdy je hezky v tom nebyt...

 15. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  rooibosman: njn... kdyz veris ze film ukazuje realitu vsedniho dne a hledas si v nem obecnou pravdu o vsem, tak neni divu, ze pises co pises :) ale v pohode, tohle dela hodne lidi... ze si mysli, ze to co vidi v televizi, v mediich, v dostupnych audiovizialnich dilech, je jakakoliv forma reality, i kdyz je to vsehcno vetsinou jen pohadka, scifi, manipulace a cokoliv jineho co neni realita. Bud si v tom jak dlouho chces, je to tvoje vec... Ale nekdy je hezky v tom nebyt...
  nemyslím si, nejkvalitnější filmy vyjma Hollywood novodobé produkce vychází z reálných situaící a postav, ale ty nemají takovou publicitu a návštěvnost jako ty sci-fi vymývačky. Asi z toho pramení váš názor na filmy obecně. Vsadím se že ani moc nečtete klasiku, proto máte patrně ten dojem, že pravdu musíte neustále hledat v nějakém vyšším levelu a u nějakých kněží.

 16. K těm kněžím, asi sis to špatně přečetl:

  Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  Je to smutný když si lidi pletou spiritualitu a vůbec tak nějak vnitřní svět (všechno co se týká mysli, poznávání sama sebe a dosahování osobní spokojenosti) a náboženství :)
  Jinak ve skutečnosti, ten level, kterej se tady hledá, je ta nejzákladnější věc, kterou z tebe dostane (pokud máš rodiče jako drtivá většina lidí) až škola, každý dítě je sto let před dospělýma, to "ví každý malý dítě" (ostatně trefný přirovnání).

 17. možná trochu OT, ale tohle mě celkem překvapilo, zajištěný, určitě na osobním rozvoji makal a teď tohle?! Co vy na to? Že by drogy, to mi k němu nejde ? Kde udělal chybu, nebo prostě osud neochčiješ i s otevřenou myslí? https://www.super.cz/623374-brenda-p...i-setkani.html

 18. Jako troll by ses na netu asi neuživil hele.

 19. Aleš > Souhlas, tady se naprosto shodnem. :)

  Citace Původně odeslal rooibosman Zobrazit příspěvek
  nevzpomenu si jak se ten český film jmenoval, ale ve zkratce jedinci kteří hledali sami sebe si koupili zanedbanou farmu. Když vytvořili komunitu složenou stejně "nastavených" idealistů, zjistili že hledání sama sebe se změnilo v boj o přežití a ve finále se myslím rozešli ve zlém. Takže otázka jestli ten váš životní styl nefunguje jenom v systému, kde tak trochu parazitujete na tom co jiní už vám vybojovali svým smutným stereotipním životem? Ano budhisti vypadají ve srovnání s naší civilizací velice cool, ale zkuste si po zbytek života utírat řiť lopuchem.
  Jak říkám, očividně jsi v tomto úplně mimo. Nejde o žádný idealismus, parazitování, ani žití mimo společnost. Ono vůbec je smutné, že spojuješ smysluplný život s těmito věcmi. To znamená, že nevěříš tomu, že se dá vydělávat něčím, co dává smysl. Anebo zkrátka skutečně jen nechápeš, co to ten smysl vůbec je. Mluvil jsem o smysluplné PRODUKTIVNÍ činnosti. Tedy nejde o nějaké pasivní ležení na pláži, ale o tvorbu hodnot, kterou ostatní ocení a jejichž tvorba ti dává smysl a každé ráno se probouzíš natěšený do práce.

  Doporučuji si vygooglit "job career calling". Z toho by mělo jít pochopit, o čem mluvím. Většina lidí má jen práci, kterou prostě jen tak dělá (zpravidla nerado). Menšina má kariéru, která je baví a ve které rostou. A minimum lidí má poslání / smysl. Já kombinuju obojí: calling mám u psaní knihy a obecně pomáhání ostatním. Kariéru mám u tvoření log, což mě taky naplňuje (protože můžu tvořit něco z ničeho + jde o řešení extrémne komplexního problému, kdy mám celý projekt vyjádřit jedním symbolem) a baví mě se v tom zlepšovat, ale ještě se to nestalo tím posláním. I tak to je ale smysluplná činnost, protože těm projektům pomáhám upoutat cílovou skupinu, která ty jejich hodnoty ocení. Takže já vlastně pomáhám klientům naplňovat jejich calling. Což je fajn.

  O takových věcech jsem tedy mluvil. Každopádně ani hledání sebe sama není od věci a považuji to za základ naplněného a spokojeného života. Kdo se nezná, nemůže žít skutečně autenticky. A kdo nežije autenticky, nežije vůbec. Ale tím už se dostáváme do těch "ezo" věcí, takže tě nebudu dráždit. ;)

 20. Morfeus: aha, já sem si tě zbrkle zaškatulkoval mezi takové věčné idealisty, kteří na druhou strany nikdy nepřevezmou zodpovědnost, protože oni jsou zkrátka požehnáni, nad věcí a vzhlížejí k něčemu čemu jiní nerozumí. Takže se omlouvám a ať se daří.

 21. Požehnaný určitě nejsem a zodpovědnosti si užívám taky plnými doušky. :) V pohodě. Ať se daří i tobě.

Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Hostujeme u Server powered by TELE3