Poptávka e-shopu pro síť pizzerie
Zobrazují se odpovědi 1 až 3 z 3

Existuje univerzální implementace blockchainu?

 1. Na webe je plno "startupov" ktore vyvijaju nieco na bazi blockchain. Tak som sa nad tym zamyslal a ak to chapem spravne tak BC je iba distribuovany commit log, laicky povedane.

  Tak by ma zaujimalo, ci je nejaky problem spravit nejake "univerzalne" riesenie? Nemoze BC obsahovat len nejaku jednoduchu k-v strukturu ako payload bez nutnosti vyvijat nejake komplikovane na mieru site implementacie?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Mweinpold poptává: Tvorba Mailchimp šablony
  Pestom poptává: Hledám někoho na tvorbu webu
  Doda.design poptává: Vytvoření webové aplikace
 3. Podle mě je Blockchain právě o tom abys zajistil, že s tou strukturou není možné zpětně manipulovat a měl možnost ověřit, že aktér, který vykonal nějakou její změnu měl skutečně právo tuto změnu provést - což se řeší kryptograficky a odlišuje to blockchain od distribuované DB.

 4. ono kolem BC je trochu hype, stejné vlastnosti poskytují i jiné již dlouho používané technologie, vemte si takový git s gpg a ssh, neposkytuje to vlastně to stejné? Stejně tak se podobné věci už dlouho implementuji nad relačními db pomoci constraint, triggerů a procedur. Datové struktury kolem BST tree jsou vlastně taková krásná implementace imutable struktur jen bez kontroly integrity. Celá rodina algoritmů kolem Succinct data structure se používá dekády a některé odvozené typy umožňují detekci chyb i opravy.

  Amazon na to šel od lesa, vzal imutable key-value databázi a vydává jí za BC, viz Amazon QLDB.

  Máš pravdu, že to je jednoduchá key-value databáze s pár maličkostmi navíc. BC má velký bottle neck v proof of work, což není potřeba, centralizovaná autorita (či klidně decentrializovaná) se dá zajistit mnohem jednodušeji.

  checkroot: samotný BC se nestará o autorizaci ani o autentizaci.

Hostujeme u Server powered by TELE3