Nette vývojáři / Správci serveru pro Extra.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Pár otázek k uzavření roku 2018

 1. Dobrý večer.

  Potřebuji se zeptat ohledně uzavření roku 2018. Potřebuji podat všechny dokumenty, které jsem povinen podat. Důležité je, že jsem neplátcem DPH (původně jsem měl být IO, ale FÚ mi po několika telefonátech a dokládání faktur vysvětlil, že nejsem povinen se registrovat jako IO) a student. Podnikat jsem začal v listopadu, takže to jsou 2 měsíce podnikání v roce 2018. Jelikož jsem student a potvrzoval jsem své studium, neplatím zálohy na ČPZP a ČSSZ.

  Zde přichází první otázka, jelikož mi přišlo poštou z ČPZP papír s hlavičkou "Přehled OSVČ za rok 2018". To znamená, že vyplním tento přehled, napíšu částku "0" a připnu k dokumentu znovu potvrzení o studiu?

  Nadále bych se chtěl zeptat na "Přehled pro ČSSZ", vygenerovaný programem "Fakturoid"? (viz. příloha) A zase přiložím potvrzení o studiu?

  Ještě bych se chtěl zeptat na vyplnění "Přiznání k dani z příjmu 2018", které jsem si nechal vygenerovat zase fakturačním programem "Fakturoid". A kam tuto částku uhradit? Těch asi 1365 Kč, které mi program vypočítal?

  Snad jsem na žádnou povinnost nezapomněl (kdybyste si všimla něčeho, co jsem vynechal z povinností, byl bych velmi rád za upozornění).


  Děkuji za přečtení a odpovědi!

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ne najsi si uucetni nebo danoveho poradce

  Pokud danis cca 1000 kc tak mas zisk z podnikani cca 200 000 ( pokud tam neni i nejake zamestnani) takze zdravotni bude cca 14 000 a socialni cca 29 000 :)

 4. zálohy platíte jako vedlejší osvč. na daně . radši si to nechte udělat od účetní, evidentně tomu vůbec nerozumíte.

 5. V cem podnikas, resp v cem podnikas ve vztahu k zahranici ?

Hostujeme u Server powered by TELE3