logo
04.02.2019 15:50
1
Nový trend na trhu práce: Žádaní ajťáci využívají osobní agenty
Výrazný nedostatek zkušených IT specialistů na současném trhu práce přinesl nový trend, nejžádanější experti se svěřují do péče osobních agentů. Zkušení zákulisní hráči fungují jako prostředníci mezi firmou a svým IT chráněncem a dokáží vyjednat oboustranně výhodný kontrakt
Tolik Novinky. Už máte svého agenta?

Co se právě děje na Webtrhu?

04.02.2019 15:54
2
Konečně jsem zachytil trend!
04.02.2019 16:03
3
Co ti osobní agenti konkrétně přinášejí?
04.02.2019 16:04
4
Původně odeslal Martin Schlemmer
Co ti osobní agenti konkrétně přinášejí?
Naopak jsem zacal delat agenta. Uz me prestalo bavit nadavat na HR a firmy...
04.02.2019 16:40
5
Původně odeslal Martin Schlemmer
Co ti osobní agenti konkrétně přinášejí?
Řeší za danýho člověka pracovní nabídky? Vyjednávají pro svého klienta co nejlepší možnej plat a podmínky?
Dovedu si to docela dobře představit. Podobně jako to dělají u sportovců.

Lidem z IT chodí měsíčně klidně i desítky pracovních nabídek. Drtivá většina těch lidí tomu vůbec nevěnuje pozornost - buď neodpoví, nebo odpoví nějakej bullshit typu "nyní nemám zájem, možná v budoucnu". A díky tomu jim unikají třeba i výborný nabídky.
A když už si třeba něco vyberou, tak si nemusí dokázat vyjednat nejlepší možný podmínky, třeba protože prostě nechtějí smlouvat jak někde na trhu v Africe. Nebo to neumí. To se pak hodí agent, kterej s tím má zkušenosti a umí se zaměstnavatelem vyjednávat.

Třeba u nemovitostí se agenti používají naprosto běžně. Práce, natož v IT, je víceméně to stejný. Taky může jít klidně o rozdíl statisíců ročně jenom díky tomu, že někdo dokáže vyjednávat lépe a někdo hůř.
04.02.2019 16:54
6
ten článek spíše vypadá jako PR nějaké agentury, nějak to nepozoruji.

Už řadu let si ale nedělám sám obchoďáka a využívám konkrétní prostředníky, kteří dojednají rámec a nápad na projekt, já pak solo nebo na firmu podle rozsahu zpracuji a dodám. Týká se to ale primárně zakázek do finančního sektoru. Provize pro prostředníka je asi 20 - 30 %.