Prodej projektu Duchod.cz - cena 665 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Spolupráce s poštou, jak to máte vy?

 1. Zdravím,

  nově se pouštím do internetového obchodu a vše již mám téměř připravené. Poslední věc, která mě docela vrtá hlavou je dopravce. Když se podvám na internetové obchody, všichni se pohybuji u České pošty v rozmezí od 89 do 100,- Korun za přepravu. Česká pošta má však ceny nastaveny na úplně jiné úrovni. Domlouváte si vždy s Českou poštou své podmínky a spolupráci nebo těch pár korun doplácíte ze svého? :-)

  Děkuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Vladimir Hynek poptává: Programátor MySQL, Android apod.
  Veronika29 poptává: Facebook reklama
  Martin Kostelník poptává: SEO off-page linkbuilding
 3. Mají nějaké množství a proto mají lepší ceny, 60-65 Kč za balík nebude výjimkou. U menších nebo začínajících eshopů bude nejlepší volbou asi zasilkovna.cz nebo uloženka, které zprostředkovávají další přepravce s doručením na adresu a moc nerozlišují mezi velkými a malými eshopy (asi nemají prostor na slevy). Případně využívat zprostředkovatele jako balikonos.cz apod.

 4. Citace Původně odeslal Lifefor Zobrazit příspěvek
  Zdravím,

  nově se pouštím do internetového obchodu a vše již mám téměř připravené. Poslední věc, která mě docela vrtá hlavou je dopravce. Když se podvám na internetové obchody, všichni se pohybuji u České pošty v rozmezí od 89 do 100,- Korun za přepravu. Česká pošta má však ceny nastaveny na úplně jiné úrovni. Domlouváte si vždy s Českou poštou své podmínky a spolupráci nebo těch pár korun doplácíte ze svého? :-)

  Děkuji
  My jsme před pár dny spouštěli e-shop s čokoládou a po delším přemýšlení jsme šli cestou nejmenšího odporu a využíváme Zásilkovnu. Ta umí zprostředkovat zaslání přes Českou poštu a i přes kurýra DPD. Česká pošta vychází na nějakých 95 Kč. Jen dobírka je bohužel trošku horší. Tam je to nějakých 35 Kč. Ale řekl bych, že pro Váš účel ideální (tedy snaha dostat se mezi 89 až 100 kč) :) Na DPD a Zásilkovnu se mrkněte na naše dodací podmínky. Zákazníkům to dáváme za náklady a nic si na to nepřidáváme. Jen u objednávky nad 1 000 Kč to už pokryjeme celé my. Navíc je to všechno jedno místo podání, jeden systém na štítky... Pro začátek asi doporučuji. Už jsme je používali pro zasílání před vznikem e-shopu a nikdy žádný velký problém. Ceník mají společný pro všechny a veřejný.

  Kdybychom dělali denně stovky objednávek, tak samozřejmě začneme jednat s jednotlivými dopravci o jiných cenách.

 5. Také doporučuji Zásilkovnu. Na začátek top volba. Jen je za tu cenu balík pouze do 5kg.

 6. Ono taky záleží co posíláte. Pro menší věci / zásilky je pořád fajn u pošty RR - doporučené zásilky, pak ta cena je samozřejmě jinde než balík. Samozřejmě ideálně v kombinaci s elektronickým podáním a dobírkami, aby se eliminovalo vypisování poukázek a stání ve frontách na poště.
  Ale samozřejmě se musíte vejít do rozměrů / váhy. Také je tam omezení v ručení za zásilku (drahé věci nejde pojistit víc jak myslím 500 nebo 700 Kč, nevím teď přesně). Drobnou nevýhodou taky může být, že na rozdíl od balíků do ruky zde neprobíhá avízo zásilek adresátovi, ale to se dá ošetřit samotným odesláním čísla zásilky zákazníkovi.

 7. Edit: Takže od 1. 3. tu máme zcela překopaný ceník České Pošty. Jediné co zůstává plus mínus stejné, jsou ty doporučené zásilky (dopisy).
  Doporučený balíček zdražuje na 99 Kč, zavádí se ceník DR balíků podle délky nejdelší strany + příplatek za "nestandart" což je v podstatě všechno, co není v pravoúhlé krabici.
  Včetně balení do černé strečky (u té mi to přijde, že dopravci nakoupili nekvalitní třídící linky či kamery a tak najednou to vadí a háže se to na zákazníka - u pošty je ten příplatek řekněme v normě - 19 Kč - než někde shánět nestandartní krabici, která mě bude stát ještě víc než ten příplatek, bude lepší ho asi zaplatit a nechat to ve folii, ale ceny jinde 250 Kč příplatky jako PPL či Geis je zlodějna). Ale pozor, pokud jste zvyklí posílat jako balík do ruky třeba i dokumenty apod., nebo třeba mě napadají fotky a podobné věci, tak je příplatek i za to, že jedna strana balíku je menší než 0,8 cm...

  Čili pokud s poštou ještě nemáte smlouvu na nějaké rozumné ceny a potřebujete balíky, tak už se to prakticky nevyplatí řešit.

  Ceník je zde: https://www.ceskaposta.cz/documents/...8-3669a33f6869

  Podle mě politika dopravců za minulý rok a pokračující dál povede k tomu, že se lidi postupně začnou vracet do kamenných obchodů, protože menší věci / objednávky se už prakticky nevyplatí při těchto cenách dopravy řešit, to už vyjde líp si to rovnou zajít koupit za "plnou" cenu. Aspoň tam, kde to je dostupné. Ostatně, i ceny Zásilkovny za to, že si to zajdu někam vyzvednou, jsou už docela vysoké, pokud je eshop nedotuje zákazníkovi - cca 75 Kč v nákladech při platbě při převzetí, což volí většina zákazníků. Z hlediska eshopu, který prodává spíše věci v hodnotě nižších stokorun, jsem na to zvědavý, kolik ještě zákazníci snesou, z hlediska zákazníka už objednávám skoro jen tam, kde je možný osobní odběr v okolí (což nemá zdaleka každý, že má v okolí dostupnou velkou část eshopů v širším centru Brna) nebo si už raději zajdu do kamenné prodejny...

Hostujeme u Server powered by TELE3