Prodej projektu Duchod.cz - cena 665 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Eshop s hrami - sběr osobních údajů při objednávce https/www.gog.com

 1. Znáte internetový obchod s hrami https://www.gog.com/?

  Pro objednání hry není potřeba zadávat jméno, adresu, PSČ a další osobní údaje, které většina podobných eshopů vyžaduje.

  Jediné, co gog požaduje, je stát a přezdívka+email pro založení účtu, jak je to možné?

  Ostatní osobní údaje není povinné sbírat? (například kvůli účetnictví, právu atp.)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. pokud jde o ČR, tak není :). Obchodník jako neplátce DPH není povinný sbírat žádné údaje. Obchodník jako plátce DPH (či registrovaná osoba) může do částky 10 000 vydávat zjednodušený daňový doklad, kde nejsou povinné žádné osobní údaje, u částek nad 10 000 musí vystavovat daňový doklad, kde již je identifikace kupujícího povinná ze zákona. Samotné účetnictví nemá s osobními údaji nic společného a nevyžaduje je vůbec.

  Je to pouze neznalost, lenost a pohodlnost eshopů, že vyžadují spousty údajů, které nepotřebuje. Nedávno se tady na to téma vedla diskuze.

 4. Jdi už s tím zjednodušeným dokladem někam. Ta společnost je na Kypru a tam zcela jistě žádný zjednodušený doklad nemají, je to snad jen v Česku, nikde jinde jsem se s tím nesetkal.

  Adresu nepotřebují, jelikož ti nic posílat nebudou, hru si stáhneš a pro účetnictví je to na Kypru asi taky jedno, když se tam moc daně neplatí.

 5. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  pokud jde o ČR, tak není :). Obchodník jako neplátce DPH není povinný sbírat žádné údaje. Obchodník jako plátce DPH (či registrovaná osoba) může do částky 10 000 vydávat zjednodušený daňový doklad, kde nejsou povinné žádné osobní údaje, u částek nad 10 000 musí vystavovat daňový doklad, kde již je identifikace kupujícího povinná ze zákona. Samotné účetnictví nemá s osobními údaji nic společného a nevyžaduje je vůbec.

  Je to pouze neznalost, lenost a pohodlnost eshopů, že vyžadují spousty údajů, které nepotřebuje. Nedávno se tady na to téma vedla diskuze.
  Díky za odpověď, pomohlo mi to. :)

  Ještě se zeptám, tu diskuzi bych našel pod jakým tématem?

Hostujeme u Server powered by TELE3