Jen tento týden: Každému Webtržníkovi 1 000 Kč na publikaci článků a napsání textů s garancí 5 000 Kč na PlaCla.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Sklik - podmínky

 1. Zdravím, v podmínkách Skliku https://napoveda.sklik.cz/pravidla/smluvni-podminky/ ani jiných dokumentech na které se odkazuje nemohu najít informaci o způsobu, jakým způsobem jsou v jejich vyhledávací síti počítány poplatky za kliknutí v závislosti na konkurenčních nabídkách a jakými pravidly se řídí vydání inzerátu a z toho vyplývající podíl jejich zobrazení. Netušíte, kde to mají? Jen se chci znovu po těch letech zpětně podívat, jak se tam teď míchají karty.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Nevím, jestli chápu dotaz dobře, ale co nápověda?
  Řazení inzerátů: https://napoveda.sklik.cz/typy-reklamy/razeni-inzeratu/
  Jak se Sklik platí: https://napoveda.sklik.cz/zaciname/jak-se-sklik-plati/
  Podíl zobrazení: https://napoveda.sklik.cz/mereni-usp...ena-zobrazeni/

 4. Díky za odkazy ... vidíte, já to hledal v podmínkách. Netušíte, zda tohle za posledních 8 let prošlo nějakým vývojem? Co si pamatuji, tak se to určitě týká toho druhého odstavce, kdy v minulosti zobrazovali všechno. Ale co mě zajímá, zda se nezměnil před pár lety i ten výpočet z prvního odstavce?

  Poté, co se inzeráty seřadí, se vypočítá reálná CPC, která je pak naúčtovaná v případě prokliku. Tzv. reálná CPC se vypočítá jako podíl Maximální CPC přímé konkurence * QS přímé konkurence ku QS vypočteného pro daný inzerát.

  Hodnota Maximální CPC přímé konkurence * QS přímé konkurence vyjadřuje cenu za tisíc zobrazení každého inzerátu tzv. CPT. Pokud není splněna minimální stanovená hodnota CPT, není inzerát zobrazen.

 5. Za poslednich 8 letse to zmenilo100 %.
  Co si pamatuji, ze bylo docela nedavno je napr. to, ze u podilu zobrazeni byl "nizky aukcni rank" a "kvalita". Tyto dve hodnoty sjednotili do jedne - "nizky rank".

  Cose tyce toho presneho vypoctu pro serazeni, tak to netusim. Popravde jsem si ho ted cetl 2x a stejne tomu nerozumim :-)

 6. :-) No, já si myslím, že to bylo možná rok dozadu, nebo už dva? Teď nevím, ale jednoho dne jsem na všech účtech pocítil, jak všechny ceny poskočili skokově nahoru. Pamatuji, že předtím skutečně když jste měli nadsazené ceny, tak si to s malou konkurencí bralo jen to nutné. Pak se to jak mávnutím proutku přes noc totálně zbláznilo a já musel všechno předělávat. Proto mě to zajímá a myslím si, že to bylo jinak. Ale co - co bylo, to bylo.

Hostujeme u Server powered by TELE3