Prodej projektu Duchod.cz - cena 665 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 9 z 9

Cena reklam na webu

 1. Zdravím, chtěl bych se zeptat na osobní zkušenost/názor.. Ohledně reklam pro cílenou skupinu lidí na mém webu. Jedná se o web o autech a chtěl bych poskytnout co největší plochu pro reklamy, které budu nabízet sám. Nabízen bude celý "background" a stejně tak reklamy mezi příspěvky.. Má někdo tušení kolik si za takové reklamy říct, při 40 000 zobrazení měsíčně (z toho 23 000 unikátních uživatelů)?
  Je to můj první web a nemám s tímto žádné zkušenosti. Předem děkuji za odpověď, Karel

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Já bych nahodil Sklik nebo AdSense a od toho se odpíchnul.

 4. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Já bych nahodil Sklik nebo AdSense a od toho se odpíchnul.
  Nebylo by lepší nabízet reklamy sám, když jde o přesně cílenou skupinu lidí? Víc práce ohledně zařizování mi nevadí. Případně, jaký by mohl být výdělek z takto navštěvovaného webu?

 5. Citace Původně odeslal Karel Hiliovský Zobrazit příspěvek
  Nebylo by lepší nabízet reklamy sám, když jde o přesně cílenou skupinu lidí? Víc práce ohledně zařizování mi nevadí. Případně, jaký by mohl být výdělek z takto navštěvovaného webu?
  Já bych nahodil Sklik nebo AdSense a od toho se odpíchnul.

 6. Podle mých zkušeností bych tipnul za Vámi popisovanou reklamní plochu (tu největší, tedy branding) 10-20 tis. Kč/měsíc. Těmi reklamami mezi příspěvky nevím co přesně myslíte. Cena se samozřejmě odvíjí od oboru a čtenářů, velikostí bannerů, impressí, ale dnes především podle výkonu. Pokud se to inzerentovi vyplatí rád zaplatí.

 7. Nasadit opravdu kontextovku a od toho se odpíchnout. Je to hodně malý webík a po 10 letech v on-linu (a několika spoluprácemi s mediálkami) nevěřím, že někdo pro vás bude mít branding s cenou co píše "klavesakm" nade mnou. 30k zobrazení je dost málo, aby se s tím někdo selektivně babral.

 8. 10-20 tisíc za měsíc je opravdu moc

  Vemte si to tak, inzerenti mohou s brandingem inzerovat třeba v Skliku takto:
  - cena za 1000 zobrazení cca 200 Kč
  - zacílit si to můžou např. na web garaz.cz (tedy stejná cílovka, jako váš web)

  Za 40 000 zobrazení brandingu na vašem webu by tak Sklik/Seznam vydělal cca 8000 Kč. A otázka, kolik z toho pak jde vám? Polovina?

 9. Samozřejmě, jak jsem psal, cena se odvíjí od dalších aspektů a toho jestli se inzerentovi vyplatí. Někdy ano, někdy ne, pak přestane inzerovat. Ale cena určitě není nízká když jde o celé pozadí webu. Radil jsem pánovi jako majiteli webu, se kterým má jistě dost práce, atp. Jakou cenu za inzerci chtít. A 10-20 tis. je tak akorát. Samozřejmě je, jak sám říkal třeba pro získání takového inzerenta oslovit přímého odběratele, např. prodejce vozů, dílů, servisy, atp. Což zabere dost času. Jde o to si vybrat buď PPC a spokojit se s několika tisíci, nebo si držet svou cenu a vyvinout více aktivity dostat třeba 15. tis. To je už, ale jiná otázka, co se komu vyplatí.

 10. Opravdu bych zkusil nasadit nejdříve AdSense. Reklama se inzerentovi musí vyplatit a to se člověk nejlépe naučí když si musí s plochami trochu pohrát - plochy, tam kam je napoprvé umístíš v dobré výře je špatně :). Většinu menších inzerentů stejně bude zajímat kolik z toho tak mohou mít návštěv (budou si to srovnávat s AdSense/Sklik jestli ušetří). Takže mít v ruce nějaké statistiky z AdSense je super začátek.
  /n
  Jinak z AdSense máš 68 %, takže i z toho se dá vypočítat nějaká orientační cena reklamy. Ale asi budeš zklamaný. Jinak na nevyprodané plochy je celkem fajn affliate. Zrovna u aut by se určitě něco dobrého dalo najít, ale záleží na obsahu webu.

Hostujeme u Server powered by TELE3