Nette vývojáři / Správci serveru pro Extra.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 15

Osobní exekuce a založení s.r.o.

 1. Dobrý den,
  s kolegou se připravujeme na založení s.r.o. Na mou osobu je vyměřena exekuce. Je možné, aby kolega byl uveden jako jediný společník se 100% podílem společnosti a já pouze jednatelem, aniž bych svojí exekucí ohrozil majetek společnosti? Příp. by bylo vhodnější být evidován pouze jako zaměstnanec?
  Otázku důvěry mezi osobami v tuto chvíli neřeším.
  Předem velice děkuji za odpověď.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. ano, kolega 100% společník, vy jednatel (nebo oba jednatelé). Jednatel může mít exekuci a nemá vliv (není-li současně společníkem).

 4. Citace Původně odeslal mn Zobrazit příspěvek
  ano, kolega 100% společník, vy jednatel (nebo oba jednatelé). Jednatel může mít exekuci a nemá vliv (není-li současně společníkem).
  Děkuji za odpověď a Váš čas.

 5. No to je sice pravda co píše mn
  Nicméně pokud budete třeba chtít uzavřít nějakou smlouvu s operátorem, bankou apd, připravte se na to, že z důvodu toho co píšete Vám nemusí vyhovět a to i v případě, že smlouvu uzavíráte na právnickou osobu, je to neuvěřitelné, ale je to tak, byl jsem toho svědkem.

 6. Smlouvy by mel resit majitel. Vy jako jednatel by jste mel mit od majitele generalni plnou moc (platnou na vsechny ukony) od vyrizovani veci napr na dopravce, u operatoru, v bance, ve firmach atd.atd. zaroven napr.na dohodu např.4tis.mes. jako zamestnanec firmy.

 7. Smlouvy řeší pouze jednatel , nikoliv společník.
  Jednatel = jedná

 8. Citace Původně odeslal Gastroshop24 Zobrazit příspěvek
  Smlouvy řeší pouze jednatel , nikoliv společník.
  Jednatel = jedná
  Muze se zamestnat v s.r.o. a muze jednat taky, ten spolecnik.

 9. Citace Původně odeslal Oleg Zobrazit příspěvek
  Muze se zamestnat v s.r.o. a muze jednat taky, ten spolecnik.
  Ano může, ale nic to nemění na tom, že jedná v zastoupení, buď na základě třeba prokury nebo mandátní smlouvy s plnou mocí. Jednatel je pouze ten, který je zapsán v Obchodním rejstříku.

 10. Citace Původně odeslal enzo Zobrazit příspěvek
  Smlouvy by mel resit majitel. Vy jako jednatel by jste mel mit od majitele generalni plnou moc (platnou na vsechny ukony) od vyrizovani veci napr na dopravce, u operatoru, v bance, ve firmach atd.atd. zaroven napr.na dohodu např.4tis.mes. jako zamestnanec firmy.
  To ale není pravda že? Za společnost jedná jednatel a ne společník (majitel) a jednatel je rovněž zodpovědný za chod společnosti a má další povinnosti dle zákona.

 11. ano doslo k preklepu on nebude jednatel ale jeho zamestnanec, on s exekucema nemuze byt jednatel...nicmene muze fungovat na dobre slovo nebo jak si to mezi sebou dohodnou je na nich....jeho kolega majitel firmy, on zamestnanec(bude zamestnan u dotycne s.r.o.) kt dokaze vyridit beznou administtivu za s.r.o. diky plne moci

 12. Proč by s exekucí nemohl být jednatelem? Tady si pořád někdo plete pojmy.

 13. Enzo: Proč by s exekucí nemohl být jednatel?


 14. Některé stání instituce chtějí i bezdlužnost jednatele.

 15. Jednatel může být v exekuci . Nemá to vliv na funkci jednatele a pokud je bez nároku na odměnu nemá mu exekutor ani co sebrat.

Hostujeme u Server powered by TELE3