JEN TENTO TÝDEN: Každému Webtržníkovi 1 000 Kč na publikaci článků a napsání textů s garancí 5 000 Kč na PlaCla.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Fiverr jako příležitostný příjem?

 1. Dobrý den, mám otázku. Jsem student a před několika měsíci jsem si založil účet na platformě Fiverr, kde lze nabízet mikroslužby. Lze mé příjmy (které doposud nečiní ani 3 000 Kč), které jsem z nabízených mikroslužeb doposud získal chápat jako příležitostné příjmy, neboť se jednalo o nepravidelné a jednorázové služby? Děkuji moc za odpověď.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Citace Původně odeslal panel123 Zobrazit příspěvek
  Dobrý den, mám otázku. Jsem student a před několika měsíci jsem si založil účet na platformě Fiverr, kde lze nabízet mikroslužby. Lze mé příjmy (které doposud nečiní ani 3 000 Kč), které jsem z nabízených mikroslužeb doposud získal chápat jako příležitostné příjmy, neboť se jednalo o nepravidelné a jednorázové služby? Děkuji moc za odpověď.
  Pokud nedostáváš peníze pravidelně a nepřekračují 30k/rok => nepravidelný příjem do 30k se nemusí danit.

 4. Nahodilý příjem je třeba prodej jablek ze zahrady, ale ne trvalé nabízení služeb. Imho to splňuje definici podnikání, je jedno, že máš malý obrat.

 5. Je to jasné podnikání a potřebuješ ŽL. Je to soustavná činnost za účelem zisku, přičemž soustavná činnost není definovaná jako nepřetržitá, ale jako taková, kterou máš v úmyslu opakovat.

  Podnikáním je i činnost prováděná několikrát do roka s úmyslem ji opakovat.

 6. S touhle částkou bych to nehrotil, pokud se to zvýší, tak to prostě zdaň paušálem a je to. Nikdo neví za co ty prachy na účtu jsou. Určitě i jako student budeš mít náký výhody, poptej se na úřadech, koneckonců od toho tam jsou :)

 7. Děkuji všem za odpovědi. Rozhodně nemám v úmyslu pohybovat se v šedé zóně a pokud bych se rozhodl tohle dělat dál, chtěl bych mít trochu představu co a jak. Mám tedy ještě několik otázek, na které bych byl moc rád, kdyby mi někdo, kdo ví o čem mluví, odpověděl:

  1. Předpokládejme, že bych si zařídil ŽL. Pod to moje "podnikání" logicky tedy oficiálně budou spadat až zakázky s datem po zřízení ŽL?
  2. Jak je to s DPH? Jedná se o mezinárodní poskytování služeb, předpokládám, že se musím stát plátcem DPH?
  3. Jak mám vyřešit identifikaci zákazníků? Respektive Fiverr neposkytuje žádné informace o zákaznících, krom "vlaječky" země na jejich profilu, ale tam si může každý kliknout co chce a Fiverr to nijak neověřuje, pokud tam ten člověk nekupuje věci za stovky dolarů.
  4. Je ještě něco co bych měl vědět? Mám docela dost času, tahle činnost mě baví a chtěl bych to mít z právního hlediska OK, ovšem na internetu je o téhle problematice, tedy konkrétně poskytování mikroslužeb na Fiverru, opravdu málo informací, obzvlášť týkající se poskytovatelů z ČR.

  Předem děkuji moc za odpovědi :)

Hostujeme u Server powered by TELE3