Prodej módního e-shopu www.fashionbrandsczsk.cz
Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazují se odpovědi 1 až 30 z 53

Položení kabelu na cizím pozemku a věcné břemeno?

 1. Zdravím ,nevím jestli je to otázka uplně zde na webtrhu ,ale i přesto bych se rád zeptal.Jedná se o to ,že naše firma zakoupila pozemek ,pro stavbu skladové haly.Všechno v pořádku až do té doby,kdy nám ČEZ zaslal místo připojení.Myslel jsem ,že má ČEZ povinost přivest kabel až k hranici pozemku ,ale byl jsem rychle vyveden z omylu.OK tak v pohodě,uhradil jsem tedy poplatek za připojení s tím ,že si k pozemku přivedu od rozvaděče kabel sám.Jenomže mezi rozvaděčem a mým pozemkem je asi 20 metrový pruh pole.Na stavebním úřadě chtějí souhlas s uložením kabelu ,tak jsem kontaktoval majitele pole ,a zde nastal zvrat.Majitel o tom nechce ani slyšet.I když ho to vůbec neomezuje,ani nechci věcné břemeno ,jenom chci uložit kabel do země.Nabízel jsem mu i peníze ,ale prostě už mě ani nezvedá telefon a když tak jedná arogantně.Volal jsem na ČEZ ale tam mě stím nepomohou.Stejně tak stavební úřad od toho dává ruce pryč.Neexistuje ani žádná alternativa kudy ten kabel vést .Nevíte jestli neexistuje nějaká cesta?Neříkám ,kdybych na pozemku chtěl třeba stavět trafo stanici nebo sloup ,tak to majitele omezuje a muže mu to znehodnotit hodnotu majetku ,ale toto nijak majitele neomezuje.Navrhl jsem mu že věcné břemeno nechci ,a kdyby se někdy třeba něco tam stavělo ,tak na svoje náklady kabel přesunu,že to můžeme podložit smlouvou.Ale jeho to nezajímá.Navíc je to pole ,takže se tam stejně nikdy nic stavět nebude.díky

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Mam obavu, ze ho nemate jak donutit. Proste ja bych to taky pres svuj pozemek nechtel. Vy treba ano.

 4. Bez jeho súhlasu s tým nespraviš nič. Podobný prípad sa nedávno stal v našej rodine šlo ale o rodinný dom , Chalan si postavil rod. dom ale sused mu nepovolil pripojiť sa na rozvodný stĺp ktorý je na hranici ich pozemku ( stĺp aj vedenie si sused sám ťahal aj financoval cez svoj pozemok.) Chalan musel teda zvoliť druhú trasu omnoho dlhšiu cez nevysporiadaný pozemok ktorý má stovky vlastníkov. Môj otec tam bol vedený ako majoritný vlastník s 4% podielu z neznámeho dôvodu :-) Otec s tým samozrejme nechcel mať nič spoločné aby neskôr s toho neboli problémy. Podpísal mu to až po tom ako ho chodili pol roka otravovať a prosiť a zostavili zmluvu kde sa zriekajú vecného bremena a taktiež na požiadanie okamžite odstránia kábel atď ...

 5. tak jasně že bych z toho také nebyl nějak odvařený ,ale prostě by jsme se museli nějak domluvit.Přeci jen z mého rozmaru on si nepřivede elektřinu na pozemek.Jen se divím ,že to nějak právně není možné vyřešit.Něco jako "vyvlastnění" ale samozřejmě toto není ve veřejném zájmu ,na druhou stranu to vlastníka ničím neomezuje.

 6. Nevím, zda to jde, ale vybudovat sloupy a vzduchem?

 7. Citace Původně odeslal šmoula Zobrazit příspěvek
  tak jasně že bych z toho také nebyl nějak odvařený ,ale prostě by jsme se museli nějak domluvit.Přeci jen z mého rozmaru on si nepřivede elektřinu na pozemek.Jen se divím ,že to nějak právně není možné vyřešit.Něco jako "vyvlastnění" ale samozřejmě toto není ve veřejném zájmu ,na druhou stranu to vlastníka ničím neomezuje.
  To se vracime kam s timto myslenim? Proste vy neco chcete. On ne. Tak by mel on ustoupit? Chapu slozitost situace ale proste nejake nucene souhlasy by byly extremne spatne.

 8. Na pozemek byste měl mít přístup z veřejné komunikace. Požádejte o vedení kabelu ve veřejné komunikaci.

 9. Citace Původně odeslal šmoula Zobrazit příspěvek
  Majitel o tom nechce ani slyšet.I když ho to vůbec neomezuje,ani nechci věcné břemeno ,jenom chci uložit kabel do země.Nabízel jsem mu i peníze ,ale prostě už mě ani nezvedá telefon a když tak jedná arogantně.
  Můžu se zeptat kolik jste mu nabídl? Chtít nějaká firma stavět něco velkýho a pod mojim pozemkem si tam táhnout elektřinu, tak si to asi nechám náležitě zaplatit a některým nabídkám se třeba dost vysměju.

  Vše je o penězích většinou, kdyby mu firma nabídla 5 milionů, tak bude hnedka poslušně podepisovat. :) Samozřejmě neříkám, že tolik máte nabídnout, jen například pár tisícové částce bych se asi taky vysmál.

 10. Přípojka není věcné břemeno, ale služebnost a lze si ji vymoci soudně, ale asi to bude na dlouho. I kdybys přípojku vedl vzduchem, potřebuješ také souhlas, nehledě že vzduchem se už dnes většinou nedělá. To, že to je pole na to vliv nemá jelikož se to rychle může změnit na stavební a potom by ta přípojka byla dost omezující. No zřejmě to budeš musit zkusit vézt po obvodu (jestli je to možné) to by mu nemuselo tolik vadit.

  Jinak mimo téma je to opravdu špatné rozhodnutí o koupi, bez předchozího zjištění možnosti připojení na sítě.

 11. A nějaká složitější alternativa obejít jeho pozemek neexistuje? S těmi dráty ve vzduchu ho omezí ještě více než v zemi.

  Případně mu nabídnout vyšší kompenzaci. Přes můj pozemek zakopávali kabely z ČEZu, asi 10m přes můj pozemek a dostal jsem tisícovku + věcné břemeno. Takže když mu nabídneš třeba 10tis. + smlouvu, třeba mu to bude stačit...

 12. No jasně ,ale když obec vyjme ornou půdu pro komerční výstavbu ,tak bych očekával ,že toto bude vyřešené.Ale tak prostě toto jsem neočekával tuto komplikaci.Přesně to jsem mu navrhl ,že by to bylo po obdvodu hranice pozemku,kde se ani neorá.A navís slib ,že kdyby to chtěl někdy převést ,tak vše bude na naše náklady.vystupuji co nejvíce zdvořile a se vším se mu snažím vyjít vstříc.

  10 000kč to bych mu dal i když pro sousedské vztahy to není uplně dobrý začátek ale vem je čert.mě taky ČEZ dal 1000kč jako kompenzaci když si na mojim pozemku kde mám rekreační objekt vybudovat trafo stanici.Ani mě nenapadlo to nepodepsat.

 13. Já jsem nabízel před pár lety majiteli pozemku 100 tis. Kč abych mohlo po hranici jeho parcely vést přípojku kanalizace k jinému rodinému domu, nechtěl. Muselo se zvolit jinné řešení.

 14. Ak by som mal vlastny pozemok a niekto cez neho chcel nieco viest, tiez by som to odmietol. Resp. financna kompenzacia by musela byt znacna. Siete maju ochranne pasma - v pripade zmeny ucelu pozmeku tam nic nepostavite. Dalej pravna neistota - vecne bremeno sa v buducnosti moze zmenit a moze byt automaticke (nieco ako "vydrzanie") - uz to tu v minulosti bolo. Ak vas pozemok nema napojenie na siete, tak predpokladam, ze ste ho kupili lacno a v minulosti to bola tiez orna poda ;)
  Btw: akekolvek "vyvlastnenie" je nezmysel a ak by prisla rec na taketo riesenie, tak len z principu by som sa branil a verte tomu, ze skor ako o 20 rokov by ste sa k pripojke nedostali.
  Celu situaciu zrejme budete musiet brat ako skolne a bud to riesit cez financie (proste to vycvakate), alebo stiahnete usi a chvost a nadviazete priatelske vztahy (flasticky, opijacky...).

 15. Jak říká igor v prvním odstavci, já osobně bych bral těch 10 000kč třeba ročně ale :)

 16. Já bych to umožnil za cenu odpovídající hodnotě stavební parcely v dané lokalitě.

 17. A co celý ten pozemek zkusit odkoupit?

 18. Proběhla v obci digitalizace katastru? Pokud ano, musí být každý pozemek pro majitele přístupný. Pokud nikoliv, domáhat se zřízení přístupové cesty například i přes ten sousedovic pozemek. V tomto případě o zřízení práva cesty může rozhodnout soud a uložit povinnost věcné břemeno strpět. O tomhle bych samozřejmě informoval i souseda. Pokud nechce břemeno zřídit na položení kabelu, tak bych ho donutil soudním rozhodnutím strpět přístupovou cestu a samozřejmě za tabulkovou cenu věcného břemena.

  Dále pokud v kupní smlouvě bylo zamlčeno, že pozemek je nepřístupný, požadoval bych snížení kupní ceny popřípadě zrušení kupní smlouvy z důvodu skryté vady.

 19. Citace Původně odeslal Spouter Zobrazit příspěvek
  Proběhla v obci digitalizace katastru? Pokud ano, musí být každý pozemek pro majitele přístupný. Pokud nikoliv, domáhat se zřízení přístupové cesty například i přes ten sousedovic pozemek. V tomto případě o zřízení práva cesty může rozhodnout soud a uložit povinnost věcné břemeno strpět. O tomhle bych samozřejmě informoval i souseda. Pokud nechce břemeno zřídit na položení kabelu, tak bych ho donutil soudním rozhodnutím strpět přístupovou cestu a samozřejmě za tabulkovou cenu věcného břemena.

  Dále pokud v kupní smlouvě bylo zamlčeno, že pozemek je nepřístupný, požadoval bych snížení kupní ceny popřípadě zrušení kupní smlouvy z důvodu skryté vady.
  Zde nejde prece o pristup ten tam zrejme je. Ale o natazeni kabelu pres pozemek a to opravdu jen tak nepujde.

 20. Stavět nelze na parcele bez přístupové cesty. Do cesty se ukládají inženýrské sítě. Nechápu co se řeší....

 21. Citace Původně odeslal Petr_P. Zobrazit příspěvek
  Nevím, zda to jde, ale vybudovat sloupy a vzduchem?
  Pořád to jde přes ten pozemek. Bez souhlasu to určitě nejde ani když to je vzduchem.

 22. Citace Původně odeslal Ariwenie Zobrazit příspěvek
  Jak říká igor v prvním odstavci, já osobně bych bral těch 10 000kč třeba ročně ale :)
  Můžu se zeptat kolik jste mu nabídl? Chtít nějaká firma stavět něco velkýho a pod mojim pozemkem si tam táhnout elektřinu, tak si to asi nechám náležitě zaplatit a některým nabídkám se třeba dost vysměju.
  Vždycky když slyším tyhle názory jak někho odrbat, je mi smutno.
  Co záleží na tom, jak drahá stavba na tom bude stát?

  Lidská slušnost velí to, nedělal problémy někomu jinému "jen tak".. Pokud by tě to nijak neomezovalo, tak za co bys prosimtě chtěl těch 10k/rok? Jen za to, že on je uspěšná firma a ty máš možnost je nějak vydírat? Smutný... co až budeš potřebovat ty od někoho nějak pomoct?

 23. Hele, kdyz nepovoli ani kabel, myslis ze povoli skladovou halu, az tam ten kabel nejak dostanes? Nebo ji budete mit na koleckach? :) (nevim jaky jsou podminky pro haly vuci stavebnimu rizeni)

 24. Citace Původně odeslal Radek O. Zobrazit příspěvek
  Zde nejde prece o pristup ten tam zrejme je. Ale o natazeni kabelu pres pozemek a to opravdu jen tak nepujde.
  No pokud tam přístup je, tak se kabely pokládají podél cesty nebo i do cesty. To že nejde o přístup není pravda. Je to zásadní! Jak jsem psal, jestli přístup k pozemku existuje natáhne se kabel podle přístupové cesty. Pokud přístup není je nutné prvně vyřešit přístupovou cestu a až poté samotný kabel. Nejde táhnout kabel jak se Vám zlíbí přes cizí pole jen kvůli tomu, že podél cesty je to delší. To by byla za chvíli podkopadná celá republika a všude by byl kabel od nějakého souseda.

  Na obci by měl být územní plán k nahlédnutí, taktéž si lze od čezu vyžádat mapu jeho inženýrských sítí, zda byl vybrán správný a nejbližší připojovací bod. Chce porovnat stav s územním plánem jestli náhodou čez neplánuje nějaké rozšíření přípojek popřípadě nejsou další abonenti na připojení.

 25. Citace Původně odeslal protected Zobrazit příspěvek
  Vždycky když slyším tyhle názory jak někho odrbat, je mi smutno.
  Co záleží na tom, jak drahá stavba na tom bude stát?

  Lidská slušnost velí to, nedělal problémy někomu jinému "jen tak".. Pokud by tě to nijak neomezovalo, tak za co bys prosimtě chtěl těch 10k/rok? Jen za to, že on je uspěšná firma a ty máš možnost je nějak vydírat? Smutný... co až budeš potřebovat ty od někoho nějak pomoct?
  Jojo všechny pozemky co člověk vlastní, tak je pěkně neslušné chtít za pronájem peníze vlastně. Nijak mě neomezuje, že na nich někdo něco dělá, měl bych je všem pronajímat zdarma, že?

  Mít elektrické vedení na svém pozemku fakt není jednostraná laskavost na kterou můžete na vždy zapomenout. Domluvit se na ročním pronájmu mi přijde naprosto v pořádku.

 26. Prosimtě ,to nemá nic společného s kolaudací a stavebním povolením.Tady je jedná o přivedení elektřiny na můj pozemek.Třeba bych si mohl udělat fotovoltaiku a udělat záložní centrálu a být uplně nezávislý.Ale myslím ,že by to spotřebu neutáhlo.Jinak přístupova cesta k pozemku vede,ale právě z druhé strany než to potřebuji já táhnout ten kabel.

 27. Citace Původně odeslal gransy Zobrazit příspěvek
  Hele, kdyz nepovoli ani kabel, myslis ze povoli skladovou halu, az tam ten kabel nejak dostanes? Nebo ji budete mit na koleckach? :) (nevim jaky jsou podminky pro haly vuci stavebnimu rizeni)
  Jestli je to stavební parcela, tak nezáleží, co soused povolí nebo nepovolí. Jako stavitel musíte dodržet závazné předpisy. Pokud jsou dodrženy a bude tam posvěcení od životního prostředí, tak je na stavebním úřadě, aby se vypořádal s námitkami od souseda. Pokud stavební úřad uzná, že jsou námitky neoprávněné, vydá stavební rozhodnutí bez kladného souhlasu souseda. Zkrátka soused nemůže říct, halu tam nechci, protože se mi tam nelíbí.

 28. Citace Původně odeslal Spouter Zobrazit příspěvek
  Jestli je to stavební parcela, tak nezáleží, co soused povolí nebo nepovolí. Jako stavitel musíte dodržet závazné předpisy. Pokud jsou dodrženy a bude tam posvěcení od životního prostředí, tak je na stavebním úřadě, aby se vypořádal s námitkami od souseda. Pokud stavební úřad uzná, že jsou námitky neoprávněné, vydá stavební rozhodnutí bez kladného souhlasu souseda. Zkrátka soused nemůže říct, halu tam nechci, protože se mi tam nelíbí.
  tady nejde ale o stavbu té haly,tu mám od stavebního úřadu posvěcenou a zde není problém.Jedná se o ten kabel.

 29. Citace Původně odeslal protected Zobrazit příspěvek
  Vždycky když slyším tyhle názory jak někho odrbat, je mi smutno.
  Co záleží na tom, jak drahá stavba na tom bude stát?

  Lidská slušnost velí to, nedělal problémy někomu jinému "jen tak".. Pokud by tě to nijak neomezovalo, tak za co bys prosimtě chtěl těch 10k/rok? Jen za to, že on je uspěšná firma a ty máš možnost je nějak vydírat? Smutný... co až budeš potřebovat ty od někoho nějak pomoct?

  Jaká lidská slušnost? Slyšel jsi někdy citát "Lidi jsou dobří, jen když musí." ?
  Neznám případ, kdy by kdokoliv nevyužil situace bez ohledu na někoho druhého. To že ty žiješ v nějakém akváriu, kdy se na tebe všichni okolo smějí neznamená, že když pujde do tuhého, že tě okamžitě nehodí přes palubu.

  Já taky nedělal ČEZu problémy při pokládce kabelu sousedovi. Zdemolovali mi plot a když jsem ho chtěl opravit tak nasrat....to subdodavatel. Nově naplavený soused mi v noci vypustil močku na zahradu...myslíš, že to někoho zajímá......tak ho žalujte, řekli mi na úřadu. :D

  ---------- Příspěvek doplněn 18.01.2019 v 17:35 ----------

  Citace Původně odeslal šmoula Zobrazit příspěvek
  tady nejde ale o stavbu té haly,tu mám od stavebního úřadu posvěcenou a zde není problém.Jedná se o ten kabel.
  Můžeš nám tu vysvětlit ty kraviny co píšeš?

  Stavební povolení nelze vydat bez přístupové cesty ve vlastnictví obce nebo vlastníka dotčeného pozemku, nelze vydat bez připojení na zdroj pitné vody a kanalizace, což předpokládám, že sklad nesmí být bez sociálního zařízení, pokud tam budou pracovat lidi.

  Takže jak si získal stavební povolení?

 30. Citace Původně odeslal šmoula Zobrazit příspěvek
  Prosimtě ,to nemá nic společného s kolaudací a stavebním povolením.Tady je jedná o přivedení elektřiny na můj pozemek.Třeba bych si mohl udělat fotovoltaiku a udělat záložní centrálu a být uplně nezávislý.Ale myslím ,že by to spotřebu neutáhlo.Jinak přístupova cesta k pozemku vede,ale právě z druhé strany než to potřebuji já táhnout ten kabel.
  No zkrátka chceš táhnout kabel nejkratší cestou... Bohužel to není možné. Kabel se táhne podél cesty tzn. stačí nahlédnout k čezu do mapových podkladů a zjistit, kde je připojovací bod na druhé straně. Pokud není jiný bod, máš smůlu, bude se muset táhnout delší trasou. Na zřízení přípojek jsou ve většině obcí vypsáný dotační programy například pro novostavby RD to činí někde i 20 000 Kč. Pokud budeš v hale někoho zaměstnávat, tzn. zvýší se zaměstnanost v obci, možná bude obec ochotná přispět. Vše je jen o jednání.

  Co bude každopádně zapotřebí je souhlas vlastníka cesty tzn. vyřízení služebnosti a zjištění ostatních sítí v okolí tj. voda, telefon, osvětlení, internet, plyn, kanalizace atd. zda nedojde ke křížení, popřípadě zjištění ochranných pásem.

 31. Třeba když u nás na sídliště pro vytápění paneláků táhli teplovod ze spalovny,tak to bylo asi 7 kilometrů ,přes různé pole.Navíc tady jde o komerční projekt za účelem zisku.A to mě chcete říct ,že všichni majitele pole souhlasili ,že budou mít o pruměru třeba metrové roury v zemi?

Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Hostujeme u Server powered by TELE3