JEN TENTO TÝDEN: Každému Webtržníkovi 1 000 Kč na publikaci článků a napsání textů s garancí 5 000 Kč na PlaCla.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 4 z 4

Dovoz zboží aneb může Čína vše?

 1. Krásný večer milí webtržníci,

  Vím moc dobře, že se toto téma tady řeší poměrně často, ale stejně tak vím, že se podmínky každou chvílí mění. Objednám-li si zboží z Číny s potiskem postavičky z videoher, popřípadě z filmu, proclím a zaplatím řádně DPH, je možné ho dále v České republice prodávat nebo mám smůlu, pač nemám licenci? Jak je tedy možné, že to prochází Číňanům.

  Dobrou noc :-)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Oni se to tam jako naoko snaží řešit, ale je to asi jen v krajích případech, no a asi je složitější udržovat míru padělků v zemi co má skoro už 1,5miliardy obyvatel. Nicméně mrkni na následující dokumenty, uděláš si z toho trochu obrázek
  https://www.youtube.com/watch?v=erMddN04pEQ jaký sračky se sem vozí a jak se v Číně "dodržují" pravidla
  https://www.youtube.com/watch?v=Ogx2ubKzUk0 to jsou překupníci s padělkama hlavně v Usa a vozí to z Číny. V podstatě to co bys ráda dělala :)
  https://uloz.to/!bbiHv6Oeeb5f/padelk...okument-cz-avi tenje nejlepší, opět je tam část o výrobě a dovozu do EU.

  K tvé otázce, takové zboží ti vě větším množství zabaví celníci a rovnou v takovém případě konktaktují právní zástupce daných firem aby jim pomohli určit zda to je padělek. Když bude (jako že bude) tak tě brzo kontaktují tito zástupci + samozřejmě celní správa ti zboží nevydá a pokud si ho nepřeberou zástupci poškozené společnosti, tak ho celníci zlikvidují a přijde ti faktura o zaplacení nákladů na zničení. Pokud ti to náhodou přes celníky projde, tak to stejně nesmíš prodávat jelikož je to padělek a půjdou po tobě a ne po čínanovi.

 4. Obávám se, že ho ani neproclíš ani nezaplatíš DPH protože ti ho zabaví a tak jediné co zaplatíš budou náklady na likvidaci.

 5. Citace Původně odeslal Žanetka96 Zobrazit příspěvek
  je možné ho dále v České republice prodávat nebo mám smůlu, pač nemám licenci? Jak je tedy možné, že to prochází Číňanům.
  sranda že nad Číňanem s licencí jsi jaksi ani neuvažovala :-D

Hostujeme u Server powered by TELE3