logo
17.01.2019 19:13
1
Adobe od února prý zvyšuje ceny předplatného ke svým programům, u některých variant celkem dost (ze 40 na 49 dolarů za jednoho člena týmu za měsíc). Pro jednotlivce to zvýšení asi nebude tak vysoké.

Používáte předplatné k Adobe CC? Vyplatí se vám?

Našel jsem tento seznam alternativ k programům Adobe, máte s nějakým z nich dobrou zkušenost?
https://www.diyphotography.net/here-...e-cc-programs/

Photoshop alternatives: Gimp, Krita, Fire Alpaca, Autodesk Sketchbook, Medibang Paint, or Affinity Photo
Lightroom alternative: paint.net, Skylum Luminar
Illustrator alternative: Inkscape
InDesign alternative: Canva or Scribus

Premiere alternatives: Davinci Resolve or Hitfilm Express
Animate/Flash alternatives: Opentoonz, Plastic Animation Paper, Easytoon, or Blender
After Effects alternatives: Wax, Blender, or Fusion
17.01.2019 20:20
2
Adobe už pár let nepoužívám. Chcilku jsem je živil předplatným, ale už ne. Děkuji. Za mě určitě hodně zatracovaný i vychvalovaný Corel Draw. A v poslední době se mě ovšem čím dále tím lépe pracuje s programy Affinity Photo a pro vektorovou grafiku s Affinity Designer.
17.01.2019 20:49
3
Mám velmi dobré zkušenosti s produkty Affinity. Poměr cena/výkon považuju za naprosto skvělý. :) Aktuálně mají v beta verzi také alternativu k InDesignu (Affinity Publisher), kterou v tom přehledu, Martine, nemáš. Stojí také za zmínku.
17.01.2019 21:06
4
Pokazdy, kdyz to vidim, tak si rikam, jaky stesti jsem mel, ze sem kdysi koupil studentskou verzi.

Stejne tak si ale nedovedu predstavit delat v necem jinym, nez adobe.
17.01.2019 21:46
5
Affinity Photo, Designer, Publisher považuji za jedinou použitelnou alternativu k Adobe Photoshop, Illustrator, InDesign. Ale Adobe je stále o několik tříd výš. Lightroom nemá smysl nahrazovat při ceně 3000 za standalone, Luminar je ale zajímavý pro landscape a aerial.
18.01.2019 01:36
6
Photoshop mi pořád nejlépe funguje pro postprocessing velkorozměrových fotek (Gpix). Jako alternativu někdy šáhnu k Capture One (není zmíněno). Stejně tak je pro mě photoshop nenahraditelný pro přípravu printů a dolaďování barev pro tisk. Affinity vypadá nadějně, ale bohužel je pro mě příliš lenivé a trvá to dlouho.

Lightroom poslední dobou zase již tolik nepoužívám, stejně tak Ilustrator, ale spíše protože jsem změnil obor.
18.01.2019 01:47
7
Oni to zdražujou snad každý rok... Ale co, vědí, že většina jejích předplatitelů nikam nepůjde a ta menšina si zastávkuje, vyzkouší alternativy a pak se zase vráti.
18.01.2019 11:51
8
Tak to je nemilá zpráva. Osobně mi i současných 60 € příjde hodně a raději bych uvítal nějaký balíček „standard“ za 39 €, kde by byla jen svatá čtveřice (Illustrator, InDesign, Photoshop a Acrobat). Nic takového ale není a to je také důvod proč stále ještě „trčím“ u stařičké CS6 verze.

Produkty od Affinity jsou skvělé! Ale jen pokud pracujete výhradně s vašimi soubory. Pokud dochází k výměně a zpracování dat KLIENT-VY, tak pak se narazí na problém, jakým způsobe data předávat. A snažit se přesvědčovat klienty, ať raději používají produkty Affinity místo Adobe, příliš dobře nejde.

Jednou stejně asi na CC přejdu, ale až v okamžiku, kdy nové funkce budou opravdu pro mě nepostradatelné a dosáhnu mého vytyčeného měsíčního příjmu, aby se mi to vyplatilo. Nebo, ač je to proti licenci, se s nějakým známým na licenci podělit.
21.02.2019 12:04
9
Záleží na tom, co od toho očekáváš. Všechno je nahraditelné ale vždy za "nějakou cenu".
Produkty Adobe mají smysl, pokud potřebuješ mít vysokou produktivitu práce, nekompromisní výstupy a pracuješ s velkými soubory. Se správným počítačem jsou rychlé a spolehlivé, všechno je "na dosah a funguje".
Pokud máš dost času a můžeš si "hrát", pak začít asi s Affinity (stále se zlepšuje, ale zdaleka nedosahuje na to, co umí Illustrator a Photoshop). Poladit si workflow poskládané z dalších doplňkových aplikací, které nahradí co Affinity neumí přitom to potřebuješ.
Jakmile budeš mít ale dost práce na to, aby sis mohl dovolit odkrojit každý měsíc peníze na Adobe CC, Tvoje produktivita stoupne a už Ti nebude připadat drahý.
Pokud chceš špičkový DTP software, ale za jednorázovou cenu, pak je tu QuarkXPress/ (co si pamatuji, byl to TOP software pro DTP ještě když byl InDesign v plenkách), umí i základní úpravy fotek. Pro uživatele Adobe CC měli loni parádní ceny. Možná zase s něčím přijdou...
Corel bych také už úplně nezatracoval, dřív měl problémy u předtiskové přípravy, ale dost možná dnes už je to OK - snaží se určitě šlapat Adobe na paty.

Pokud se chceš zapojit do nějaké kooperace (jako zaměstnanec či subdodavatel) musíš se přizpůsobit obecným standardům (Adobe u nás dominuje).

Jedno prkno krásně vymazlíš hoblíkem po dědečkovi. Na hromadu prken je efektivnější kvalitní (ne mizerná) protahovačka.

S dostatkem času se dá kvalitní práce udělat skoro na čemkoli (Gimp je skvělý, Inkscape rovněž) - software je "jen nástroj". Profi nástroj jen zvyšuje produktivitu.