logo
14.01.2019 19:54
1
Dobrý den, rád bych vás poprosil o názory na design a funkčnost webu jsme.cz.
Děkuji!
15.01.2019 07:12
2
Taková kopie medium.com.

Na mobilu není menu. Cookie lišta nepoužitelná.

Jinak za mě ok.
17.01.2019 01:05
3
Tuším že jde o typický příklad zmrzačené šablony. Pokud tuším správně, tak to přináší také typické neduhy - při úpravách se nevhodně zasahuje do typografie, která má hromadu nedostatků. Na výpisu článků titěrný text, v detailu článků zase opravdu špatné řádkování, do toho divné zarování po celém webu, výsledkem je, že web převážně o čtení článků má špatně čitelný obsah.

Absence menu zas tolik nevadí, protože stejně jde o nesmysl, jsou to jen bezcenné tagy, koho zajímají články v sekci "přátelé"? Jaká osoba se o něco takového dobrovolně sama od sebe bude zajímat? To menu jako takové mě donutilo přemýšlet, proč ten web vlastně existuje, protože mi přijde schválně připravené tak, aby po jeho shlédnutí lidská bytost ztratila o web zájem.

Bez legrace, co ten web má být? Jedna z těch mnoha minisite s bezcenným obsahem, který se snaží vydělávat pár korun na reklamách?

Původně odeslal marapech
Taková kopie medium.com.
Levná čínská kopie možná. Medium má odladěný design a skvěle čitelný text, protože za tím stojí spousta úsilí. No a vlastně také články, co stojí za přečtení.
17.01.2019 06:13
4
Ou, nepotěšil jste mě :(, ale děkuji za názory zkusím s tím něco udělat.
18.01.2019 01:36
5
Když budu trochu mírnější, tak jsem se na pár článků podíval a opravdu jsem neviděl důvod, proč by někdo něco takového chtěl číst. Tématicky ani kvalitou mi to nepřišlo dost atraktivní - pokud bych mohl něco vyzdvihnout a pochválit, rád bych to udělal, ale vypadalo to jako typická minisite s obsahem, který je narychlo připraven, aby ji naplnil. Pokud tomu tak není, je mi líto. Mrknul jsem se znovu a zřejmě má jít o web s radami/články pro fungování rodiny jako takové? Nejasná struktura a neatraktivní články. To, jak jsou napsané mi nedává smysl jako praktické rady, ani jako "historky ze života". Řekl bych, že jsou to i zajímavá témata, ale podaná o ničem - také to zabíjí ty nadpisy, alespoň kdyby šlo o atraktivní titulky, které zaujmou. Třeba to jiní ocení více, držím palce.
11.03.2019 11:15
6
Dobrý den,
přicházím zase s kůži na trh (nebo lépe webtrh)
- zapracoval jsem na designu stránek (jen bych dodal že nejde o žádnou šablonu)
- po dlouhém hledání jsme našli pár šikovných copywriterů se kterými jsme navázali spolupráci
- nechali jsme přepsat drtivou většinu starých článku (na některých se pořád pracuje), aby byly čtenáři přínosné

Předem děkuji za názory / kritiku.
14.03.2019 15:00
7
Rozhodně krok kupředu. Od pohledu lepší a čitelnější typografie a i texty. Když jsem předtím kritizoval menu, šlo převážně o témata, která mi přišla nesmyslná. Určitě by vám pomohlo, kdybyste tam nějaké dělení měli, výchova dětí a partnerské vztahy se nabízí jako jedno z prvních. Hodil by se jednoduchý úvod na jakém webu vlastně jsem, u toho by mohl být právě jednoduchý rozcestník. Mohl by být třeba pod těmi top články, na mobilu výše.

Obecně bych to zkusil trochu strukturovat a oddělit na jednotlivé celky, aby to nebyl jen výpis, pro nově příchozí by to mohlo být zajímavé, protože se pak mají snáze čeho chytit, než procházet jednotlivé nadpisy - to nepochybně většina lidí dlouho nevydrží. Je samozřejmě otázka, odkud k vám lidi chodí a zda víc do článků, nebo na hlavní stranu.

Na mobilu je to také v pořádku, snad jen ten proužek při čtení článku bych u desktopu nezobrazoval, na mobilu je praktický, na desktopu je ho díky velikosti displeje mnohem snažší přehlédnout. Takže za mě velké zlepšení, jen tak dál!
14.03.2019 15:14
8
Děkuji, soustředil jsem se hlavně na článek, protože tam je návštěvnost největší a předpokládám, že to tak i zůstane.
Jak píšete - na hlavní stránce musím zapracovat. Menu taky upravím.
Díky za cenné rady!
10.07.2019 10:43
9
Po delším čase vás opět zdravím a žádám o kritiku, případně návrhy na zlepšení.
- zapracovali jsme hlavně na FrontPage
- celkově jsme magazín oživili barvami (aby to nebyla jenom černá a bíla)
- upravili formát článku a přidali více grafických prvku

Děkuji!
10.07.2019 16:11
10
Nepamatuji si, jak to vypadalo naposledy, řekl bych, že pomalu postupujete kupředu, ale jsou tam stále na první pohled zřetelné problémy.

Magazínový formát obecně moc grafiky nepotřebuje, a stejně tak nemusíte používat příliš mnoho barev. Je chyba barevně zvýrazňovat typ článků, to je nejméně zajímavá informace na celém konceptu, zvlášť u hlavní stránky. Buď mě zajímá název sekce, pod kterou článek spadá, nebo si budu číst jednotlivé nadpisy článků, zda mě něco zaujme. Do toho ty barevné tagy působí rušivě a s ohledem na to, že se opakují, i nesmyslně. Prostě to není informace, kterou v tu chvíli chci vidět, tím spíš mít zvýrazněnou.

Na hlavní stranu bych je nedával a možná bych se jich ve výpisu zbavil úplně (snad kromě toho posledního sloupce) - mám sekci Životní vztahy - není důvod mít u každého článku v té sekci, a je jasně vidět, že k ní patří, ještě extra napsáno o co jde za sekci. Nadpisy sekcí bych na desktopu nedával na střed - ono to sice svádí, ale pak to zhoršuje čitelnost a skenování napříč stránkou. Když už použít barvy a něco zvýraznit, tak by to měly být nadpisy sekcí. Dal bych jim větší odsazení, ať jdou na první pohled víc poznat, a upozadil bych ty výrazné černé rámečky.

Na telefonu to působí o dost lépe, jsou tam u nadpisů sekcí i větší odsazení, je mi to sympatičtější a přehlednější. Pořád mi tam vadí ty barevné tagy, vytrhují mě od čtení a bojují o moji pozornost, i když se chci soustředit na nadpis pod nimi. Detail článků není špatný, na mobilu ale máte divná odsazení nadpisů a celkově ta typografie stále není nejlepší.

Poslední podivnost, proč je menu kategorií úplně schované? Předtím jsem ho nějak kritizoval, ale nevidím nutnost ho schovávat a ještě pak ukazovat jen ve fixní hlavičce, navíc na desktopu je rozpadlé, to určitě není záměr. Klidně bych ho ukázal, a nerozumím mobilní hlavičce dokud se z ní nestane fixní, je to jen pořád to samé logo, jen o trochu větší, s mnohem větším prázdným prostorem - je tam nějaká reklama, kterou blokuji?
11.07.2019 07:36
11
S kategoriemi článků a názvy sekcí se ještě pohrajeme.
Menu se zobrazí až po skrolování, na desktopu jsme ho orientovali horizontálně, proto ty 4 sloupce (počítáme ještě s dalšími kategoriemi), ale asi to teď moc nedává smysl, upravíme to zatím do jednoho / dvou.

Opět děkuji za užitečný feedback.
22.07.2019 00:17
12
Zdravím.
Připomíná mi to články o vztazích (coby rubriky jiných magazínů), co se objevují ve feedu článků na Seznam.cz, Centrum.cz apod.
Mimochodem, plánujete s těmito portály spolupráci?
22.07.2019 06:11
13
Zatím běžíme jen krátce, ale této spolupráci se nebráníme.