Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Tvorba sítě doma

 1. Dobrý večer všem,
  chci se zeptat na jednu věc, ve které se nevyznám.

  Mám přes kabel zapojený modem, jeden kabel do pc a pak zapnutou wifi - nádhera.

  Co chci a s čím si nevím rady...

  Chci natáhnout 20m kabel z toho modemu (zapojím do dalšího pc a funguje), ale...
  Chci nějakou krabičku, která bude vysílat wifi a ještě z ní vyvedu kabely do dalšího pc.

  Bude mi stačit nějaký wifi router do 500 (výběr třeba zde https://www.czc.cz/wifi-routery/produkty) a bude fungovat, to co chci?

  Modem - kabel - router - wifi + kabel

  Díky za chytrou odpověď na hloupou otázku :-)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. ano bude, snad i bez nastavování. Na novém routeru s wifi bude jedna krajní díra označena (bývá to ta úplně nalevo), tam napíchni kabel z modemu, do jakékoliv další kabel do pc a mělo by to fungovat.

  Existuje ale spousta kombinací a tvůj popis je hodně povrchní. Je to ale základní funkčnost těhle krabiček, takže nějak to vždy půjde, kdyžtak můžeš napsat a tady ti vždy někdo poradí.

 4. Potrebujes postavit LAN repeater propojeni.

  Pokud to chces hodne zbastlit, tak pouzij cokoli s wifi (treba stary ADSL modem), kabel z hlavniho routeru strc do jeho LAN portu, vypni na na nem DHCP sluzbu, nastav WiFi a budes fungovat.

  Pokud novy router nemusi umet WiFi, staci obycejny switch

 5. Takhle ale bude mít dvě wifi, každou s jiným SSID. Pokud požaduješ jednu wifi (jedno SSID) na více "vysílačích", tak to umí například Unifi od Ubiquity. Ale to nestojí pár stovek...

 6. Pokud na obou místech nastaví stejné SSID a jiné kanály, tak to bude fungovat v pohodě. Za pár stokorun to jde pěkně postavit na Mikrotiku, ale na konfiguraci to bude chtít někoho, kdo ví co dělá (pro úplně základní funkcionalitu lze použít jejich rychlé nastavení HomeAP, to lze zvládnout i bez extra znalostí - nenastavovat WAN, v LAN nastavit volnou IP ze stávající sítě a vypnout DHCP a NAT, dát bridge all a následně používat všechny porty kromě prvního). Nicméně router je v tomto přîpadě zbytečná věc a nejlepší je to řešit malým switchem + další krabičkou, která dělá jen Access Point - použité za stokoruny lze sehnat. U levných konzumentských wifi routerů se občas stává, že i když se v nastavení vypne DHCP, tak se někdy samo zapne a začne dělat v síti bordel.

 7. Koupil jsem si PowerLine a je tu super... Všude zásuvky, akorát do jedný místnosti jsem si dal ten WiFi router, který občas zapnu... Pecka, musím říct že i rychlostně se nic nezměnilo (1mbit na nejdelším bodě méně? - to nic není)

Hostujeme u Server powered by TELE3