logo
10.01.2019 10:45
1
Zdravím Vás,

potřebujeme vytvořit webovou apku, která umožní uživatelům si navrhnou například pergolu nebo zastřešení balkónu, aby měl přibližnou představu, jak to bude vypadat (nikoliv finální). V podstatě se bude jednat o vytvoření kvádru (šířka, výška, hloubka), následně do jednotlivých stran bude možné přidat 0-n výplní (sklo, žaluzie, stínění, apod.). Uživatel si bude moct zvolit barvu, materiál apod. Měla by to být jednoduší verze IKEA plánovače kuchyní. Wireframe na konci příspěvku.

Našel jsem knihovny jako je Threejs, x3dom, ale nedokážu si moc představit, že by to bylo v tom proveditelné v rozumném čase. Vykreslení by mělo probíhat nejspíše v canvasu. Na model by se mělo dát klikat, tedy různé akce na kliknutí.

Ideální by bylo řešení pouze v javascriptu, ale může být využit i server a to, ať už knihovna pro php, c, python,...

Budu rád za každou radu nebo tip na knihovnu, která by se na to dala rozumně využít.

PS: Pokud někdo něco podobného dělal, bylo by možné se domluvit i na spolupráci.


Děkuji. Martin

Náhled app:
Název:  navrh.jpg
Zobrazení: 272
Velikost:  236,7 KB

Co se právě děje na Webtrhu?

10.01.2019 12:50
2
nevím o tom, že by něco podobného bylo hotové a k použití, lze to ale poměrně snadno udělat, three.js je na to vhodná knihovna (viz třeba spousty jejich příkladů https://threejs.org/examples/#webgl_...e_voxelpainter), můžeš použít ale jiné, namátkou babylonjs.com, cannon.js, playcanvas.com, cesiumjs.org, pixijs.com. Pokud jde třeba o návrh interiéru, existuje spousta hotových řešení, viz např. https://github.com/furnishup/blueprint3d

Podobné projekty cenově děláme mezi 200 - 500 tis, ale jedná se o trochu jiný typ klientů.