Prodej projektu Duchod.cz - cena 550 tis Kč. Dále MojeFinance.cz, DuchodovaReforma.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 18 z 18

Wordpress - přepnutí do starého režimu

 1. Zdravím,
  také vám nevyhovuje nový editor ve Wordpressu? Nevíte někdo, jak přepnout editor na původní rozložení, které mi vyhovovalo lépe? Díky.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Taky ne, protože to tam mám silně rozhozené. Nevím, jak to vrátit.

 4. Navíc mi to teď píše "updating failed" - nefunguje ani pořádně uložení aktualizace změn na stránce.


 5. Pokud nechcete instalovat další plugin jenom kvůli tomuto, stačí přídat

  Kód:
  // disable for posts
  add_filter('use_block_editor_for_post', '__return_false', 10);
  
  // disable for post types
  add_filter('use_block_editor_for_post_type', '__return_false', 10);
  do functions.php. Náhodou to lidé řešili na redditu.

 6. ten nový editor se jim hodně nepovedl. jinak ten klasický jsem instaloval ihned co jsem to zjistil :)

 7. Citace Původně odeslal XaNn Zobrazit příspěvek
  Tento plugin má 2.000.000 stažení, což svědčí o tom, že se nový editor moc nepovedl. A s tím nezbývá než souhlasit, nový editor není dobrý.

 8. Souhlasím já jsem rovněž přepnul rychle zpět do starého

 9. Na jednom bezvýznamném webu jsem si Guttenberg zkusil a na všechny ostatní weby instalovat a zapnul klasický editor. Nepotřebuji tvořit stránky, mám layout hotový a jen vkládám texty a foto. Na to žádnou novinku nepotřebuji.

 10. WP vývojáře hlavně štvalo, že různé placené pluginy na tomhle tom vydělavaj a oni nic, tak jim chtělli vzít vítr z plachet - dopadlo to takhle.

  Hlavně, že vynalezli kolo.

 11. Nový editor je velký krok kupředu. Je pravda, že bude chtít ještě trochu péče a nelíbí se mi, že byl protlačen silou. Pro tvůrce obsahu přináší mnoho zjednodušení, jako třeba vkládání obrázků ze schránky. Pro tvůrce šablon zase mnoho možností, jak zákazníkovi připravit konfigurovatelné komponenty, na které se dříve používaly shortkódy. Do konfigurace bloků navíc může šablona zasahovat a lze tak jednoduše třeba předpřipravit výběry barev z určeného barevného schématu. Důležité je také to, že generuje poměrně čistý a přenositelný kód a ne hromadu divů/shortkódů jak je zvykem u ostatních builderů. Je také potřeba si uvědomit, že nový editor není napevno svázaný s WP a lze použít v jiných projektech - klidně v Drupalu - a mezi nimi pak hotové bloky sdílet.

 12. IMHO je to dobré pro nový design stránky nebo landing page. Pro provozovatele obsahových webů je to opruz.

 13. Citace Původně odeslal smitka Zobrazit příspěvek
  Nový editor je velký krok kupředu. Je pravda, že bude chtít ještě trochu péče a nelíbí se mi, že byl protlačen silou. Pro tvůrce obsahu přináší mnoho zjednodušení, jako třeba vkládání obrázků ze schránky. Pro tvůrce šablon zase mnoho možností, jak zákazníkovi připravit konfigurovatelné komponenty, na které se dříve používaly shortkódy. Do konfigurace bloků navíc může šablona zasahovat a lze tak jednoduše třeba předpřipravit výběry barev z určeného barevného schématu. Důležité je také to, že generuje poměrně čistý a přenositelný kód a ne hromadu divů/shortkódů jak je zvykem u ostatních builderů. Je také potřeba si uvědomit, že nový editor není napevno svázaný s WP a lze použít v jiných projektech - klidně v Drupalu - a mezi nimi pak hotové bloky sdílet.
  Oni prostě zneužíváj 31% celkových internetových webů na wp. Ve wp jádru je dost věci, které by se mohly udělat dřív než editor.

  btw https://www.redsandmarketing.com/blo...wordpress-org/

 14. Ten Gutenberg je proste zlý, vývojári z WP si uvedomili, koľko webov beží na Visual Composere (pardón, WPBakery Buildere) či Elementore a chceli svoj diel slávy. Je možné, že raz ten Gutenberg bude na podobnej úrovni ako Visual Composer, ale na to si ešte počkáme.

 15. Guttenberg může mít časem budoucnost, ale nejdříve se musí dostat na smysluplnou úroveň a samozřejmě musí pro něj existovat i dost contributoru. Myšlenka to není špatná, koneckonců dost úspěšných komerčních řešení je dobrým příkladem že to jde, ale Guttenberg byl podle mě vydán moc brzy.

 16. Mně se teda až na pár drobností (přibyla kliknutí navíc při publikaci) nový editor zamlouvá. Je to úplně jiné přemýšlení nad obsahem a jeho prvky. Když na to zareagují grafici, budou z toho nádherné weby a velmi poutavý obsah. Zatím jsem nenarazil na nějaký technický problém. Možná přidávání rubrik bylo v předešlém vyřešeno o něco lépe.

  Vašek

 17. bartos: https://i.imgur.com/B2H1ef7.png

  AbstractMEDIA: myslím, že je to právě důsledek tlaku uživatelů, že chtějí blokový editor. Mnoha z nich bude Gutenberg dostačovat a nebudou muset svůj web přizabít molochem, jako je Visual Composer.

  Tomve: to je myslím trochu konspirace, z kauzy redsand se podle mě moc nedají dělat závěry. Tam šlo především o spor vývojářů 2 pluginů, kdy se jeden rozhodl cíleně mazat soubory toho druhého (což samozřejmě ve svém textu moc nezmiňuje), protože je to v jeho očích malware (jde o Plugin Organizer, který uživateli umožňuje selektivně vypínat vybrané pluginy, libovolné - včetně toho jeho).

  Ale souhlasím, že je spousty věcí, které by bylo dobré předělat s vyšší prioritou než byl editor. Doufal jsem, že WP5 přinese spousty (i zpětně nekompatibilních) změn, vyhození podpory PHP5, předělání struktury databáze, bcrypt v defaultu atd.

 18. Citace Původně odeslal Miroslav Foltýn Zobrazit příspěvek
  Pokud nechcete instalovat další plugin jenom kvůli tomuto, stačí přídat

  Kód:
  // disable for posts
  add_filter('use_block_editor_for_post', '__return_false', 10);
  
  // disable for post types
  add_filter('use_block_editor_for_post_type', '__return_false', 10);
  do functions.php. Náhodou to lidé řešili na redditu.

  díky moc. jednoduché řešení. funguje.

Hostujeme u Server powered by TELE3