Kto nam vytvori eshopy v 3. krajinach s API napojenim na dodavatela?
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Zálohy na zdravotní a sociální 2019

 1. Zdravím,

  Mám dotaz ohledně minimálních záloh na zdravotní a sociální. Pokud se pro rok 2019 zvyšují mám začít tuto vyšší částku platit hned od ledna včetně? Nebo až po podání přehledu v dubnu?

  A dále, pochopil jsem správně že od 2019 se sociální platí za daný měsíc vždy nejpozději do konce toho daného měsíce? Čili první za leden zaplatím nejpozději do konce ledna?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. První odkaz na google a tam mmj.:

  Ačkoli nová výše minimální zálohy platí od ledna, poprvé se hradí v měsíci, ve kterém živnostník odevzdá přehled o příjmech a výdajích za předešlý rok. Obvykle za duben, protože přehled se odevzdává nejpozději do jednoho měsíce po daňovém přiznání. Výjimka platí pro toho, kdo v roce 2019 s podnikáním v rámci hlavní činnosti začíná – nováčci hradí od začátku zálohu v minimální výši.

  Novinkou pro příští rok je změna termínu pro zasílání záloh. Ty se dosud platily zpětně, od nového roku je ale mají živnostníci a podnikatelé zasílat v měsíci, na který se záloha vztahuje. Lhůta běží vždy od prvního do posledního dne daného měsíce – například záloha za leden bude splatná od prvního do jednatřicátého ledna. Kdo v daném měsíci zálohu nepošle, musí ji uhradit nejpozději do konce měsíce dalšího – za leden nejpozději do konce února.

  Zdroj:
  Sociální pojištění 2019. Nová pravidla placení. Minimální záloha vyšší o dvě…

 4. Tady jsou kompletní informace nejen k zálohám zdravotního a sociálního, včetně termínů: https://www.podnikatel.cz/clanky/mam...c-v-roce-2019/

 5. ok díky. A jak u plateb zdravotního? Tam se platí ta navýšená minimální záloha pro rok 2019 také až po podání přehledu? Nebo hned od ledna?

 6. Vsak je to tam jasne napsane komare. :-!

 7. Tak ještě jednou, tady jiný článek viz. https://www.podnikatel.cz/clanky/nem...st-pojistneho/
  Kde dole v šedém boxu je souhrn, co se má do kdy a v jaké výši uhradit teď na přelomu roku.
  Konkrétně pro zdravotní pojištění: "změnit trvalý příkaz na zálohu na zdravotní pojištění – minimální záloha placená za leden 2019 musí být do 8. února 2019 zaplacena již v nové výši, a to 2208 Kč (v termínu do 8. ledna 2019 je placena poslední záloha za rok 2018)."

Hostujeme u Server powered by TELE3