Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 7 z 7

Jak se vyznat v FTP

 1. Zravím,

  celou dobu jsem byl zvyknutý na klasický php - jednoduché úpravy v textu, nikoliv kódu. Teď mám na FTP web, který je v php-nette a potřeboval bych přepsat nějaký texty ale nemůžu se vyznat v adresářích. V klasickém php jsem si našel třeba soubor "home.php" a upravil si v něm texty jak jsem chtěl ale tady v nette nedokáži nalézt tyto soubory pro tyto jednoduché úpravy. Byl by někdo ochoten mi někdo jednoduše poradit kde se mám odrazit k vyhledávání a úpravám? Děkuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. každá php aplikace může být napsaná úplně jinak, je to na autorovi, jak to udělá. Tady také nemůžeme tušit, jak to autor udělal a jaká je použitá verze frameoworku Nette, jedna zse starších má třeba tuhle doporučenou adresářovou strukturu https://doc.nette.org/cs/2.4/presenters

  Texty mohou být řešeny přes překladové slovníky, mohou být někde v souboru, mohou být přímo v šablonách, těžko soudit.

 4. autor aplikace by k ní měl poskytnout (a sepsat) dokumentaci, kde všechny tyhle věci popíše a řekne, jaké je členění. kde jsou texty, co se dá upravovat atd.

 5. Nette je framework. Nastuduj si ho: zacni tim ze si udelas zakladni priklad. Pak uz se v tom zacnes postupne orientovat...

 6. Stáhněte si PSpad a kopii webu k sobě do počítače se zachováním adresářové struktury. V PSpadu použijte funkci "Hledat/Nahradit v souborech".

 7. Ja s Nette nemel zkusenost a litoval jsem, ze jsem se poustel do uprav. Oproti vyspelejsim frameworkum je tam fakt dost veci na hlavu.

  Ale treba to bylo autorem. Kazdopadne pro me znechuceni a zacatecnikum fakt nedoporucuji uz jen proto, ze do toho rejpe kazdej a mozna i dobrej framework, kterym Nette muze byt, tak podela.

 8. sebelepsi framework nezabrani tomu, aby to spatnej programator sprasil :D Ale porad nechapu proc tolik lidi dela v Nette... Asi hold nemaji globalni ambice :)

Hostujeme u Server powered by TELE3