Prodej projektu Duchod.cz - SLEVA
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Nábor zaměstnanců do německa (je to legální?)

 1. Ahoj webtržníci,

  pracuji v japonské firmě, která má pobočky po celé západní Evropě (Německo, Rakousko, Itálie, Francie, atd..).
  Podle smlouvy jsem irským zaměstnancem, kterého zaměstnává průmyslová irská agentura, která má dohodu o poskytování pracovníků do evropského zastoupení japonské firmy. Hlavní místo výkonu práce mám v Drážďanech (v drážďanské pobočce). Kdykoliv odcestuji mimo Drážďany např. do Irska nebo do Berlína firma mi proplácí veškeré cestovní výdaje.

  Zní to poněkud složitě, ale obě společnosti mají všechno velice dobře ošetřené.

  Nedávno jsem měl meeting s mými nadřízenými. S Irem z irské agentury a mým francouzským nadřízeným z evropské pobočky japonské firmy.

  U konce diskuse jsme se dostali k tématu zaměstnanců. Stěžovali si, že je velice těžké najít v německu dělníky a nabídli mi, jestli bych jim nepomohl oslovit lidi v ČR do irské pobočky.
  Jsem jediný člověk z ČR v celé evropské divizi.

  Po fabrikách v Drážďanech, ve kterých jsme oživovali nebo servisovali stroje na výrobu polovodičů jsem potkal několik dělníků z ČR\SK. Říkali mi, že je do německa dohazují Češi, kteří si z jejich práce ukrajují 2-5 Euro za hodinu za zprostředkování pracovní příležitosti. Tímto mě přivedli na nápad.

  Rád bych využil této příležitosti k náboru nových zaměstnanců pro naši firmu. Jsem ochotný, pokud má někdo bohaté zkušenosti s dohazováním lidí do zahraničí se domluvit a "jít na půl".
  Ovšem nejprve potřebuji zjistit, jak bych měl sepsat smlouvy s lidmi z ČR, aby mi odváděli část jejich výplat a hlavně, jestli je takováto podnikatelská aktivita vůbec legální. O morálním hledisku ani nemluvně.

  Napadlo mě jednoduše založit agenturu. Pod mým jménem doporučit lidi na pohovor a v případě, že lidi z firmy budou spokojení poskytnout můj podnikatelský účet, na který budou vyplácené výplaty, ze kterých si ukrojím svůj podíl a zbytek odešlu na koncový účet.
  Jenomže nechci, aby lidé z firmy věděli, že obchoduji s lidmi.
  Druhá varianta je sepsat smlouvu s potencionálními zaměstnanci, že v případě uzavření smlouvy se mi zavazují zasílat předem sjednanou částku (2-5 Eura za hodinu).

  Druhá varianta mi přijde z morálního a z legitimního hlediska absolutně nedostačující.

  Rád bych se této příležitosti ujmul a vytvořil si pasivní příjem. Klidně i půlený s druhou osobou.

  Děkuji za všechny rady a za váš pohled na danou situaci.

  Hezké svátky!

  Martin-K

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Je to nelegální. Nemůžete obrat zaměstnance, na odměně se musíte domluvit se zaměstnavatelem.

 4. Zprostředkování práce dnes není jen tak. Předně k tomu musíš být registrován, nemůže to dělat každý. Mimo nejrůznějších formálních náležitostí musíš složit na zvláštní účet úřadu práce 500k jako deposit a splnit spousty dalších podmínek.

  Více máš uvedeno zde

 5. Řekl bych, že chceš vykonávat činnost pracovní agentury, takže si nejprve zjisti něco o tom. Až se staneš agenturou, tak tvůj zamýšlený postup není možný, zaměstnanec musí dostat sjednanou mzdu, tvůj zisk je v tom co si od zaměstnavatele domluvíš navíc.

 6. Napsal jsem Vám zprávu. Ale stručně ..agentura rovná se plno papírování, 500 tis deposit jak píše kolega, atd. Brát si z hodiny ano, ale zase jak říká kolega výše domlouvá se to se zaměstnavatelem, ne že se krade euro dvě deset z výplat.
  Pak je tu i faktor, že firma zprostředkující dostává vesměs měsiční hrubou mzdu pracovníků kráte nějaký koeficient, který je cca 1,5-1,63

 7. Prosím jeden bezcitný BAN, pro toho zvrhlíka.

 8. Citace Původně odeslal Jan Stejskal Zobrazit příspěvek
  Je to nelegální. Nemůžete obrat zaměstnance, na odměně se musíte domluvit se zaměstnavatelem.
  No, praxe je taková že agentruní zaměstnanec má často méně než ten, co je "pod kmenem", tedy přímo zaměstnanec dané firmy. Alespoň před pár lety to tak bylo úplně běžně.

 9. Ujišťuji tě, že až nato přijde tvůj zaměstnavatel, tak už si u žádné japonské firmy ani neškrtneš. A určitě ti nedají ani doporučení. Vpodstatě tě to profesně zlikviduje.

 10. Citace Původně odeslal Toliceek Zobrazit příspěvek
  No, praxe je taková že agentruní zaměstnanec má často méně než ten, co je "pod kmenem", tedy přímo zaměstnanec dané firmy. Alespoň před pár lety to tak bylo úplně běžně.
  To je pravda, děje se to stále. Nic to ovšem nemění na tom, že zamýšlený příjem tazatele není legální.

 11. Tohle není pravda v Německu, agenturní zaměstanec má pod agenturou více než kmenový. Proto že arbeitsamt jim dává příplatky na cestu do práce a hromadu dalších výhod. Samozřejmě že to vždy neplatí a u 99% agentur to nedostane zaměstnanec, ale agentura si to nechá.

  Já bych ti doporučil, aby ses dohodl s firmou na nějaké pevné provizy za každou hlavu a máš vystaráno tou nejjednoduší cestou.

Hostujeme u Server powered by TELE3