Kvalitní hosting pro WordPress [WP3]
Zobrazují se odpovědi 1 až 15 z 15

Podle čeho porovnat podnikatelské příležitosti?

 1. Leží přede mnou dvě podnikatelské příležitosti:

  1) Online projekt ve formě jednoho webu se ziskem z reklam, affiliate, placené služby atd. V současnosti mám ověřené MVP a vím, že je po tom poptávka, která je zajímavá.

  2) Online appka, kterou nyní využívají dva klienti (firmy), o které také vím, že když zvednu sluchátko, tak do hodiny získám dalších 10 zákazníků (se 3mi dalšími jsem o tom osobně mluvil a vím, že by to potřebovali).

  Jsem ale v současné chvíli zaměstnán a můžu (a chci) se naplno věnovat jen jedné variantě.
  Existuje nějaká metrika, podle které bych zjistil, co je pro mě lepší?
  Napadlo mě si to nějak namodelovat, jak by to třeba vypadalo za rok (procesně, náplní práce i finančně) a podle toho se rozhodnout, kterou variantu chci víc.

  Z hlediska potenciálu variant věřím, že obě varianty můžou v několika málo letech vyrůst v byznys, který určitě uživí jednoho člověka na full-time.

  Jak se v podobných situacích rozhodujete vy?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Podle toho co mě víc baví.

 4. Práce by tě měla bavit. Tečka. Přesně, jak píše Jakub.

 5. osobně bych jako kritérium zohlednil konkurenci na daném trhu. Určitě bych se zaobíral cílem, růstem a náročností narůst. V počátku nikoliv, ale později již je důležité, jestli danou práci lze snadno delegovat na další lidi (zaměstnance, spolupracovníky).

 6. Pokud jsi zamestnan, budes to projektu davat v podstate svuj volny cas. Proto je hlavni meritkem opravdu to, aby te to bavilo.

  Jako dalsi dulezity aspekt vidim to, jak jsou projekty narocne z hlediska podpory a pece o zakazniky. Samozrejme s ohledem na to, ze jsi zamestnan a tudiz na to nemas cely den.

 7. Já bych vybíral dle toho co mě baví a dle toho co mi dlouhodobě přinese největší užitek. Ale já na ty krátkodobé cíle moc nejsem. Asi bych i přemýšlel o tom, kolik peněz za kolik práce. Pokud nemusíte, tak nemá smysl mít za každou cenu jazyk na vestě, to přenechte těm, které tlačí splátkový kalendář.

 8. musil.david - to je pravda, ze začátku do toho půjde nemalá část mého volného času, takže metrika "jestli mě to baví" mi dává smysl.
  JakubStan, Wladass - pravda, když dělám teď na té appce, tak mě to baví, ale méně než varianta 1.
  TomášX - díky za konkrétní kroky ;)
  beraniste - z hlediska délky cílů si myslím, že dlouhodobě by fungovaly obě, krátkodobě mě to ani nezajímá. Proto zvažuju obě varianty, protože věřím, že dlouhodobě můžou fungovat každá z nich, ale čas mám jen na jednu :)

 9. Podle toho v čem vidím větší zisky, mě nebaví žádná práce.

 10. Fakt? To kecáte. Pokud vás fakt nebaví vůbec nic, tak to je fakt bída ...

 11. Citace Původně odeslal MarvinDela Zobrazit příspěvek
  Podle toho v čem vidím větší zisky, mě nebaví žádná práce.
  Tak nic nedělej a máš to :) Taky jsem měl takový období. Trvalo 2 měsíce a bylo to šílený.

 12. Tak koho by bavilo pracovat :). Podnikání, lidi kolem atd ze mě za posledních 8 let doslova vysálo zbytky energie, proto se snažim budovat "pasivní" příjem v podobě pronájmu nemovitostí. A kolem té 40tky (za 3roky) jít v podstatě do důchodu. Pokud ve mě zbyl nějaký elán tak ten ze mě vytáhlo obchodování na burze v posledních dvou letech + vážná nemoc. Už prostě dál nemám chuť do ničeho, ale o mě ten topic není .) na otázku si tazatel bude muset nakonec stejně odpovědět sám, proože to každý máme jinak.

 13. Citace Původně odeslal MarvinDela Zobrazit příspěvek
  Tak koho by bavilo pracovat :). Podnikání, lidi kolem atd ze mě za posledních 8 let doslova vysálo zbytky energie, proto se snažim budovat "pasivní" příjem v podobě pronájmu nemovitostí. A kolem té 40tky (za 3roky) jít v podstatě do důchodu. Pokud ve mě zbyl nějaký elán tak ten ze mě vytáhlo obchodování na burze v posledních dvou letech + vážná nemoc. Už prostě dál nemám chuť do ničeho, ale o mě ten topic není .) na otázku si tazatel bude muset nakonec stejně odpovědět sám, proože to každý máme jinak.
  To vypadá spíš na syndrom vyhoření, kterej by se dal teoreticky překonat :-) A do toho přicházející andropauza. Až přijde druhá míza, tak zase změníš názor na podnikání, na lidi. Věřím tomu.

 14. Citace Původně odeslal Tomáš Maňhal Zobrazit příspěvek
  To vypadá spíš na syndrom vyhoření, kterej by se dal teoreticky překonat :-) A do toho přicházející andropauza. Až přijde druhá míza, tak zase změníš názor na podnikání, na lidi. Věřím tomu.
  Tak o té andropauze si právě čtu, vůbec jsem nevěděl, že to máme jako ženský :). Každý den se člověk něco naučí .)

 15. MarvinDela - co jsi těch posledních 8 let dělal za práci, že tě to tak vysálo? Abych se tomu případně vyvaroval :)

 16. Citace Původně odeslal ales.k Zobrazit příspěvek
  MarvinDela - co jsi těch posledních 8 let dělal za práci, že tě to tak vysálo? Abych se tomu případně vyvaroval :)
  Eshopy, dovoz zboží, velkoobchod. Asi nic co plánuješ :) good for you.

Hostujeme u Server powered by TELE3