Kvalitní hosting pro WordPress [WP3]
Zobrazují se odpovědi 1 až 3 z 3

DPH připočtené ke službě v USA - pomůže mi v něčem stát se plátcem DPH?

 1. Zdravím všechny, jsem česká OSVČ, neplátce DPH, od ledna začnu prodávat zboží v USA (prodej bude jen v USA, v ČR ani Evropě neprodávám) a za fulfillment tam budu platit poplatky, ke kterým mi prý poskytovatel služeb musí naúčtovat VAT, když jsem z ČR a nejsem plátce. Víte prosím někdo, zda by mi v něčem pomohlo, kdybych se stala v ČR plátcem DPH? Předpokládám, že asi ne, že by se mi DPH stejně od státu nevrátilo, jen místo té třetí strany v USA bych ho musela odvádět za sebe já (tj. starosti navíc), ale je to jen můj názor, tak se radši ptám, jestli s tím nemáte někdo zkušenost. Účetní budu mít až příští rok, tak se zatím nemám koho zeptat. Moc děkuji za info.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Dle mě nemusí, protože vám neposkytují elektronickou službu, bez ohledu na to zda Vám budou účtovat DPH nebo ne, musíte se stát tzv. identifikovanou osobou a DPH odvest z ceny služby, ( pak jim dáte svoje dič a ono nebudou DPH účtovat). Pokud prodáváte jen do USA tak se Vám dle mě / neznám přesně Váš tok zboží, ... / na první pohled vyplatí stát se plátcem DPH.

  - jaké zboží prodáváte ? Kde ho nakupujete ? vyrábíte ? ....

 4. Citace Původně odeslal Z.Jurak Zobrazit příspěvek
  Dle mě nemusí, protože vám neposkytují elektronickou službu, bez ohledu na to zda Vám budou účtovat DPH nebo ne, musíte se stát tzv. identifikovanou osobou a DPH odvest z ceny služby, ( pak jim dáte svoje dič a ono nebudou DPH účtovat). Pokud prodáváte jen do USA tak se Vám dle mě / neznám přesně Váš tok zboží, ... / na první pohled vyplatí stát se plátcem DPH.

  - jaké zboží prodáváte ? Kde ho nakupujete ? vyrábíte ? ....
  Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Vyrábím (nechávám si vyrobit) v Číně a zboží jde z Číny rovnou do USA na sklad Amazonu. Amazon zboží uskladní, za mne rozešle zákazníkům a dělá customer service a za to platím poplatky, ke kterým prý bude připočtena daň, jelikož jsem ze státu, kde je DPH. Plus se Amazonu platí PPC reklama, pokud člověk využívá, netuším, zda i k té reklamě a měsíčnímu poplatku za prodejní účet u Amazonu je též připočtena daň. Od kamarádky Slovenky, která tam již déle prodává vím, že skutečně v praxi to Amazon účtuje i s touto daní, ale údajně vyúčtování je takové souhrnné, tak ona pořádně neví, z čeho všeho tuto daň tam platí (resp. u čeho všeho jí tu daň strhávají). Domníváte se tedy, že by mohlo být výhodné v tomto případě se v ČR zaregistrovat jako plátce DPH? Mám se po tom co nejdříve začít pořádně pídit? Děkuji ještě jednou za radu a za čas.

  ---------- Příspěvek doplněn 15.12.2018 v 00:18 ----------

  Jo a jinak jak říkáte, oni mi to nemusí připočítat, pokud jim uvedu DIČ. Ale já právě nevím, zda by to nebyly jen starosti navíc a nic z toho. Potřebovala bych právě zjistit, co je výhodnější, zda to nechat strhávat je nebo se stát plátcem a dát jim DIČ. Netuším právě, zda by se mi v druhém případě DPH nějak vrátilo nebo ne. Mělo by nějakou výhodu se stát plátcem DPH? Moc díky.

Hostujeme u Server powered by TELE3