Frontend developer externista
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Platba elektronickou stravenkou na internetu

 1. Zdravím,
  dnes mě můj klient z oblasti gastronomie (rozvoz jídel) oslovil s poptávkou, zda na jeho e-shopu jsme schopni přijímat elektronické stravenky. Zvažuje napojení nějaké platební brány na přijímání platebních karet, ale chtěl by zároveň přijímat právě i ty elektronické stravenky. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Nebyl jsem mu právě schopen pořádně odpovědět, protože nevím moc jak toto funguje, zda je to ,,navenek" klasická platební karta nebo to funguje nějak extra.

  Díky

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Dobrý den,
  pokud vím, tak by se musel obchodník stát partnerem společnosti stravenek. (sodexo)
  Schvalovací proces je zdlouhavý a není zaručeno, že bude vyhovovat legislativním podmínkám atd.
  Např. Tesco čekalo na zařazení půl roku.
  Raději bych se ptal přímo společností provozující služby stravenek.

  Např.
  https://cz.benefity.sodexo.com/tipy-na-partnera/

 4. technologicky to je běžná platební karta s bezkontaktní platbou, ověření ale probíhá pouze online a kartové centrum dané stravenkové společnosti může platbu odmítnout. Tady je přesně kámen úrazu, musíš si s jednotlivými vydavateli dohodnout spolupráci a musí tě zařadit do svého whitelistu.

  Pokud jde třeba o Sodexo, délka domluvy se rozlišuje podle toho jaký sortiment prodáváš, pokud prodáváš jen to co je možné obecně koupit na stravenky, nemáš velký problém a proběhne to velice rychle, pokud ale prodáváš mix sortimentu (vč. alkoholu), musí se Sodexem proběhnout domluva a kontrola, že na tyhle karty nebudeš prodávat nic co nemáš. Jde o nastavení kontrolních mechanismů a smluvní záruky, což v praxi trvá měsíce než se to dojedná (viz např. Tesco jak zmiňuje zezmen).

  Obecně ale se sodexem je těžké vyjednávat, jsou strašně "natvrdlí" (obchodně, bez úrážky konkrétní lidí) a je občas problém u nich nějaký ústupek vyjednat.

 5. Děkuji oběma za info. Klient samozřejmě již na provozovně elektronické stravenky přijímá. Tam to funguje právě jak jsem zmiňoval. Klasická karta a terminál. Samozřejmě se obrátím přímo na obchoďáka ze společnosti na stravenky, ale spíš mi šlo o to jestli to už někdo neřešil. Jinak sortiment se prodává právě výhradně pouze ten, který je možné platit stravenkami. Oni vozí výhradně obědy a většinou do firem, takže platba stravenkami je velice častá, ale zase vybavit všechny řidiče terminálem a internetem je zbytečně nákladné než hodit bránu na e-shop.

 6. Ok, dostáváme se k jádru.
  Co se muselo nastavit v terminálu jiného než u běžných plateb?

 7. Citace Původně odeslal zezmen Zobrazit příspěvek
  Ok, dostáváme se k jádru.
  Co se muselo nastavit v terminálu jiného než u běžných plateb?
  To právě netuším a ani klient neví, že by se tam nastavovalo něco extra.

Hostujeme u Server powered by TELE3