Prodej projektu Duchod.cz - SLEVA
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

DPP u důchodce - krácení penze?

 1. Ahoj,

  chci zaměstnat na pár hodin měsíčně starobního důchodce na dohodu o provedení práce. Všechno je mě jasný, limit 300 hodin/rok/zaměstnavatel, sociální + zdravotní se do 10k/měsíc neplatí. Bude dělat jen pro mě, tak mu nabídnu podepsat prohlášení k dani, takže mu nebudu srážet ani DPFO, jen si pak musí podat DP. Rád bych se ale ujistil, že mu kvůli této brigádě nevezmou/nesnížej důchod, aby chudák kvůli pár tisícovkám co si u mě vydělá na tom ještě neprodělal. Podle toho co jsem si k tomu vygooglil by to na výplatu řádného starobního důchodu (je mu 70+, takže v předčasným důchodě, kde to je jinak, určitě není) nemělo mít vliv, ale všechny ty články jsou docela starý, tak bych se rád ujistil, že do toho Babiš nebo někdo nehrábl a nedošlo tam k nějaký změně.
  Díky za každý užitečný info.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Nikde není dáno, že si nesmí při důchodu přivydělat. Kdyby byl v předčasném, tak by to byla jiná situace. Pokud v předčasném není, prakticky nic ho neomezuje, kromě jeho zdraví.

  Výdělek a přivýdělek k důchodu: Přehled pravidel | Peníze.cz

 4. Tohle je nejdojemnější příspěvek, který jsem na Webtrhu kdy četl. =D

 5. nemusíš mít obavy, starobní se nekrátí, naopak, kdybys jsi mu dal pracovní poměr a odváděl sociální, mohl by si po čase nechat přepočítat důchod a přidali by mu pár korun. Bohužel když píší pár korun, tak to je skutečně pár korun.

 6. Důchod se mu krátit nebude. A pokud důchodce bude mít kromě důchodu příjmy pouze
  z tohoto zaměstnání, nebude ani povinen podat daňové přiznání. Kdyby Vás ale písemně
  požádal o roční zúčtování daně z příjmu, musel byste mu je provést.

Hostujeme u Server powered by TELE3