Web pro horních 10 000 www.koncier.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Skrytá vada na nemovitosti bránící využívat nemovitost (po záruce Developera, ale v termínu pro odhalení skrytých vad podle NOZ)

 1. Ahoj,

  aktuálně řeším s developerem po skončení jeho záruky 36 měsíců následující skrytou závadu:

  prasklá a vysunutá zeď za závěsným záchodem, podle technického manuálu je celý závěsný systém namontován blbě a má zvládat unést 400kg ( zdroj: produktový list, instrukce k montáži)

  Jak správně postupovat? Všude jsem narazil jenom na definici skryté vady, ale ne jak se odstraňují a řeší závady které brání využívání bytu (popřípadě, kompenzace za nutnost si zajistit přechodné bydlení po dobu opravy => Záchod nelze použít hrozí povalení celé stěny v které je namontován závěsný systém )

  Díky

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Ahoj Obludo, vítej na Webtrhu, kde Tvůj byznys roste. Kontaktuj svého developera, nedělej super chytrýho, zákona znalýho a nenaser ho a třeba tě nepošle do prdele a postaví se k tomu čelem. PS: Jak jsi sral doteď?

 4. Děkuji za fundovanou odpověď. Moc mi pomohla! Evidentně jsi odborník na slovo vzatý....

 5. Jak napal Salab, nejdřív zkus toho developera. Pokud bude slušný, vezme tvůj problém zodpovědně i po té jeho "záruce" (ikdyž nemusí). Jestli se tady dá uplatnit NOZ, to je dotaz spíš na právníka. Nikdo z nás neví co je to za nemovitost, jak jsi ji nabyl a další náležitosti a domluvy při nákupu.

 6. Proto jsem to dal do sekce PRÁVO.... Čekal jsem spíš nějakou radu než jenom kontaktovat developera. Odpověď byla možná asi, někdy uvidíme... Koupil jsem to standardně přes kupní smlouvu jako fyzická osoba nepodnikající. Kupováno to bylo nové a se zárukou a ve smlouvě nejsou žádné body zmiňující že to může spadnout

 7. A co bys jiného chtěl dělat, myslím, že můžeš být rád, když ti to bude chtít po záruce opravit. Už jenom to, že máš záruky 3 roky hovoří za vše. Pokud ti nevyhoví, navštiv právníka zda vůbec bude reálné ho žalovat. Pokud ano stačí udělat znalecký posudek a je to, za tři roky se možná dosoudíte. Připrav se ale na to, že pokud jsi ale 3 roky používal druhá strana bude mít určitě posudek, že jsi užíval špatně. S nějakými kompenzacemi bych to v této fázi zbytečně nedráždil.

 8. Nezkoumal jsem detaily, ale na první dobrou myslím že byste mohl požadovat slevu z kupní ceny / uhrazení nákladů na opravu.

  Pro postup se asi lze inspirovat např. zde
  Odpovědnost za skryté vady nemovitostí a jejich reklamace | AK Pajerová s.r.o.

  K těm 3 rokům dle NOZ:

  § 2129
  (2) Neoznámil-li kupující prodávajícímu skrytou vadu stavby spojené se zemí pevným základem do pěti let od nabytí, soud kupujícímu právo z vadného plnění nepřizná, namítne-li prodávající, že vada nebyla včas oznámena. Prodávající však nemá právo na námitku, je-li vada důsledkem skutečnosti, o které prodávající v době odevzdání věci věděl nebo musel vědět.

  Hádám že tohle ustanovení je kogentní, takže 3 roky ve smlouvě ohledně (od začátku) vadného plnění nejsou směroplatné :D

  (samozřejmě se můžu mýlit, pro garanci a navíc pojištění odpovědnosti je lepší advokát)

 9. nechci zabředávat do nějakých spekulací, ale to wc se přece nemohlo uvolnit z ničeho nic. 3 roky záruky mi přišly podezřelé jenom proto, že myslím, vše co jsme v posledních letech dělali, tak dodavatelé hned na začátku nabídli záruku 5 let a více, což mě začíná vést k domnění, že to bude dle NOZ, ale nedíval jsem se na to.

Hostujeme u Server powered by TELE3