Prodej projektu Duchod.cz - SLEVA
Zobrazují se odpovědi 1 až 25 z 25

Nechtěji vymazat z databáze mé IČO - firma: Bisnode Česká republika, a.s. web: hbi.cz

 1. Ahoj

  již nějakou dobu nepodnikám, ale stále se na Googlu sám vygoogluju .. :)

  Kontaktoval jsem různé firmy, které měly mé IČO a adresu bydliště a pod. tyto firmy mě bezproblému ze své databáze vymazaly.

  Narazil jsem ale u jedné firmy, která mě nechce odstranit z databáze, firma se jmenuje: https://www.bisnode.cz/ a spravuje web https://www.hbi.cz/ . Tam mi napsali, že dokud si mě neověří (nezašlu OP, nebo tel číslo) tak mě prostě neodstraní.

  A proč to píšu .. Problém je v tom, že já se na tuto firmu nikdy neobrátil, aby si stáhla jen tak informace o mě a nechce se mi posílat další informace o mě, jako je občanský průkaz a tel. číslo.

  Mají na to právo?

  Předem díky.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Maji na to pravo. Nicmene overeni muzete provest treba tak ze zajdete na postu se sepsanou zadosti, nechate si uredne overit podpis na ni a poslete jim ji postou s overenym podpisem... tak jim nemusite davat obcansky prukaz.

 4. Tak to zkuste u Heureky. Netuším, co si to dovolují, ale ti vás rovnou pošlou do háje. Nedávno jsem hledal Alzu a ta si s nimi už asi poradila. Ale nechápu, jak může Heureka odmítnout výmaz. Já to teda nezkoušel a nyní to nepotřebuji, ale tento měsíc jsem jim jen ze zvědavosti posílal mail a poslali mě do háje. Že na to nemám právo. S čímž teda zásadně nesouhlasím.

 5. V první řadě nepotřebují svolení aby na svůj web přetáhli veřejně dostupná data z veřejného obchodního rejstříku. V druhé řadě by na podnět měli záznamy samozřejmě smazat. Co se týče těch požadovaných kontaktů pro ověření, poslal bych jim telefon s jasným sdělením, že ho posíláš pouze k té autorizaci, potřebné k vymazání záznamu. Budeš mít černé na bílém, že jsi jim ten kontakt nedal k dalšímu marketingovému využití a podobným srandám. Tak bych to zkusil já. V poslední řadě pak právník, který by jim zaslal nějakou pěknou korespondenci. Pokud ani pak nebudou reagovat, tak to hnát dál, jestli ti za tu energii a čas stojí.

 6. Ale víš co, mě jde o to, jak to s námi koulí. Tento portál si s námi pěkně pohrává a to se mi prostě nelíbí. Teď nemám nikde nic co by mě iritovalo, žádné negativní recenze, až na ty dočasné. Jenže oni vám řeknou, že když s nimi chcete skončit, tak tam ten shop nechají ať se vám to líbí, nebo ne. Jenže!

  Je to nátlak na to, zůstat u nich v placeném režimu. Protože když se odhlásím, nepůjdou dotazy zákazníků na všechny zákazníky (spokojené i nespokojené) ale budou se tam vyjadřovat jen ti nespokojení. Tudíž celkový obraz bude zcela zkreslený a bude mě jako fyzickou osobu a nebo celý eshop poškozovat.

 7. Citace Původně odeslal Tomáš Maňhal Zobrazit příspěvek
  V první řadě nepotřebují svolení aby na svůj web přetáhli veřejně dostupná data z veřejného obchodního rejstříku. V druhé řadě by na podnět měli záznamy samozřejmě smazat. Co se týče těch požadovaných kontaktů pro ověření, poslal bych jim telefon s jasným sdělením, že ho posíláš pouze k té autorizaci, potřebné k vymazání záznamu. Budeš mít černé na bílém, že jsi jim ten kontakt nedal k dalšímu marketingovému využití a podobným srandám. Tak bych to zkusil já. V poslední řadě pak právník, který by jim zaslal nějakou pěknou korespondenci. Pokud ani pak nebudou reagovat, tak to hnát dál, jestli ti za tu energii a čas stojí.
  Napsal jsem ,že to předám právnimu zástupci. Odepsali mi:
  děkuji za Vaši odpověď.
  Přeji Vám příjemný den.

  Trochu arogantně z její strany to vyznělo .. :D

 8. Citace Původně odeslal Tomáš Maňhal Zobrazit příspěvek
  V první řadě nepotřebují svolení aby na svůj web přetáhli veřejně dostupná data z veřejného obchodního rejstříku. V druhé řadě by na podnět měli záznamy samozřejmě smazat. Co se týče těch požadovaných kontaktů pro ověření, poslal bych jim telefon s jasným sdělením, že ho posíláš pouze k té autorizaci, potřebné k vymazání záznamu. Budeš mít černé na bílém, že jsi jim ten kontakt nedal k dalšímu marketingovému využití a podobným srandám. Tak bych to zkusil já. V poslední řadě pak právník, který by jim zaslal nějakou pěknou korespondenci. Pokud ani pak nebudou reagovat, tak to hnát dál, jestli ti za tu energii a čas stojí.
  Tomáši, myslím, že to tak úplně není, protože to, že je něco veřejně dostupného ještě druhého neopravňuje k tomu, aby si vedl databázi a využíval jí. Nemluvě o tom, že to může poškozovat i tvoje dobré jméno. Více o tom je zde https://webtrh.cz/410924-bisnode-nam...hlight=bisnode

 9. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Tak to zkuste u Heureky. Netuším, co si to dovolují, ale ti vás rovnou pošlou do háje. Nedávno jsem hledal Alzu a ta si s nimi už asi poradila. Ale nechápu, jak může Heureka odmítnout výmaz. Já to teda nezkoušel a nyní to nepotřebuji, ale tento měsíc jsem jim jen ze zvědavosti posílal mail a poslali mě do háje. Že na to nemám právo. S čímž teda zásadně nesouhlasím.
  nojo, Alza tam pořád je https://obchody.heureka.cz/alza-cz/recenze/

 10. Ten Alza je jasný případ, kdy prostě dochází k poškozování jejich jména. U tak velké firmy to prostě dopad má, zvlášť když se ve vyhledávačích zobrazuje tato stránka poměrně dobře a kdo ví, jestli teď Google např. nepřebírá tato hodnocení, myslím, že ano. Navíc většina lidí není natolik bystrá, aby jí došlo, proč ta Alza je tak "červená". Podle mě to určitě nějaký měřitelný dopad má. Jen mě udivuje, že ani Alza na Heureku nemá páky.

 11. Jak odkazuje Zbyněk, nedávno se to tady řešilo, nemohou si data jen tak stáhnout a pak si klást podmínky, kdy ty data odstraní, soudy i UOOU jasně řekli, že postup odhlášení musí být obdobný jako postup přihlášení, v opačném případě to je v rozporu se zákonem a žádné ověřené podpisy zaslané v pátek v 12:00 modrým poštovným holubem si nemohou klást jako podmínku.

  skranc poskytl svůj vzorový formulář

  [url=https://webtrh.cz/410924-bisnode-nami-uzavrela-smlouvu-trikem?p=1481438#post1481438[/url] na adrese http://www.egdpr.cz/files/static_pag... přes telefon

  Zároveň je vhodné jejich záporné stanovisko naprášit na UOOU, stejně tak i skutečnost, že evidují osobní údaje bez patřičného souhlasu. Nemají na ně žádné právo, i pokud se jedná o veřejně dohledatelné údaje, nejsou jejich správci a ani uchovateli podle žádné smlouvy, oprávněný zájem, kterým se brání nemá žádnou platnost na jejich počínání.

  Také s nimi bojuji, mají roztrkané stejné údaje na desítkách webů a dělají si z toho lukrativní byznys, mně pak volají lidé na staré kontaktní údaje, protože tyhle umělci to ani neumí aktualizovat. Čím víc nahlášení, tím větší pokuty, tady mlatí matematika.

 12. Citace Původně odeslal Zbyněk Šubert Zobrazit příspěvek
  Tomáši, myslím, že to tak úplně není, protože to, že je něco veřejně dostupného ještě druhého neopravňuje k tomu, aby si vedl databázi a využíval jí. Nemluvě o tom, že to může poškozovat i tvoje dobré jméno. Více o tom je zde https://webtrh.cz/410924-bisnode-nam...hlight=bisnode
  Proč je teda potom tak těžké domoci se práva na smazání, pokud ze zákona nemají právo ty informace převzít? Protože v tom oboru dělají roky. Nebo je tu reálně někdo, komu se to podařilo bez soudních tahanic? Mě by zajímala ta mez, kam až je Bisnode a podobné katalogy ochotné zajít...

 13. Myslím, že tady je to zcela jasně napsané: https://www.uoou.cz/nesouhlasim-se-z...chiv=0&p1=3942

  Správce je oprávněn od Vás požadovat poskytnutí dodatečných informací, má-li důvodné pochybnosti o totožnosti fyzické osoby uplatňující práva. Nemůže však vyřízení Vašich námitek podmiňovat vyžadováním žádostí s úředně ověřeným podpisem či doložením občanského průkazu. V takovém případě nedůvodně zatěžuje subjekty údajů. Námitka proti zpracování osobních údajů v soukromých rejstřících na internetu tedy nemusí obsahovat ověřený podpis či kopii občanského průkazu.

 14. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  Ten Alza je jasný případ, kdy prostě dochází k poškozování jejich jména. U tak velké firmy to prostě dopad má, zvlášť když se ve vyhledávačích zobrazuje tato stránka poměrně dobře a kdo ví, jestli teď Google např. nepřebírá tato hodnocení, myslím, že ano. Navíc většina lidí není natolik bystrá, aby jí došlo, proč ta Alza je tak "červená". Podle mě to určitě nějaký měřitelný dopad má. Jen mě udivuje, že ani Alza na Heureku nemá páky.
  Tipnul bych si, že Alza s tím souhlasila, když si zakládala na Heuréce účet a zaškrtli políčko "souhlasím s obchodními podmínkami".

 15. Tak mě tam mají ve dvou katalozích také, asi stojí za zkoušku ten formulář a nějaká pěkná mailová konverzace a uvidíme.

 16. No a co, že s tím souhlasila. Takový souhlas může ale odvolat. Logicky nemůže si nikdo podmínit, že u mě využije služeb nebo nakupí a já pak budu schraňovat informace o něm až do jeho smrti.

 17. Citace Původně odeslal Seriozni Zobrazit příspěvek
  Napsal jsem ,že to předám právnimu zástupci.
  Takovými větami se dnes ohání 11 lidí z deseti :)

 18. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Takovými větami se dnes ohání 11 lidí z deseti :)
  Jako chápu že možná ohání. Chápu, že pro vás je to normální sbírat o někom informace a pak mu volat, nebo něco posílat na adresu. S právnikem to řešit bohužel budu a UOOU také ..

 19. Přestaňte mi něco podsouvat. Realita dnešní doby je taková, že každý "má" kamarády právníky, rodinné právníky, firemní právníky... Kdyby to tak bylo, za flašku si od něj nechají poradit, nebo rovnou něco sepsat. Pokud to s ním hodláte řešit vy, bude mít jeho rada vždy větší váhu, než jakékoliv názory zde na WT.

  Mnoho lidí bude určitě rádo, když se následně podělíte o informace, jak vše dopadlo a jaký byl účinný postup pro vymazání.

 20. Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Přestaňte mi něco podsouvat. Realita dnešní doby je taková, že každý "má" kamarády právníky, rodinné právníky, firemní právníky... Kdyby to tak bylo, za flašku si od něj nechají poradit, nebo rovnou něco sepsat. Pokud to s ním hodláte řešit vy, bude mít jeho rada vždy větší váhu, než jakékoliv názory zde na WT.

  Mnoho lidí bude určitě rádo, když se následně podělíte o informace, jak vše dopadlo a jaký byl účinný postup pro vymazání.
  Dobře v pořádku.

 21. Citace Původně odeslal beraniste Zobrazit příspěvek
  No a co, že s tím souhlasila. Takový souhlas může ale odvolat. Logicky nemůže si nikdo podmínit, že u mě využije služeb nebo nakupí a já pak budu schraňovat informace o něm až do jeho smrti.
  Nevím, dvě firmy se na něčem dohodly a součástí toho bylo, že Alza tu službu může kdykoliv přestat využívat, ale profil už prostě zůstane navždy vidět.

 22. Já řešil něco podobného s CERD. Šetření ÚOOZ prokazalo, že porušují zásady GDPR a bylo jim uloženo v poslední době několik pokut, které ovšem ignoruji

 23. Citace Původně odeslal profinetworks Zobrazit příspěvek
  Já řešil něco podobného s CERD. Šetření ÚOOZ prokazalo, že porušují zásady GDPR a bylo jim uloženo v poslední době několik pokut, které ovšem ignoruji
  UOOZ je myslím organizovaný zločin. Pozn.: UOOU

 24. jj, máš pravdu, s inteligencí mobilů nelze bojovat :-)

 25. Taky jsem to řešil a po několika týdnech se domohl smazání. Pošlete jim žádost, na kterou tu již byl odkaz, ideálně datovkou, i když to je zpoplatněné za 18 Kč (stále levnější než dopodopis). Spolu se sjetinou údajů, které o vás drží, vám pošlou několik PDFek canců jak na to mají právo atd, tím se nenechte rozhodit a pošlete výzvu k vymazání dat.

 26. "Dobrý den,
  potvrzujeme přijetí Vašeho požadavku.

  Váš požadavek zpracujeme bez zbytečného odkladu a poskytneme Vám informaci o přijatých opatřeních ohledně Vašeho požadavku do jednoho měsíce od obdržení tohoto e-mailu. Upozorňujeme Vás, že tuto lhůtu můžeme v případě potřeby s ohledem na složitost nebo počet zpracovávaných žádostí prodloužit o další dva měsíce, o čemž bychom Vás informovali spolu s důvody pro takový odklad.
  Zároveň Vás upozorňujeme, že v případě důvodných pochybností o Vaší totožnosti Vás můžeme požádat o poskytnutí dodatečných informací nezbytných k potvrzení totožnosti.
  Děkujeme za Váš zájem o ochranu osobních údajů.

  Bisnode Česká republika, a.s."

  Tak za dva měsíce ahoj :-)

Hostujeme u Server powered by TELE3