Web pro horních 10 000 www.koncier.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 13 z 13

Jak sledovat reálné měsíční náklady a výnosy ve firmě, co používáte?

 1. Nejedná se mě o účetnictví ale o měsíční reálný přehled tržeb,dph,zisků a průběžných nákladů firmy.
  Vědět vždy ihned jak jsem na tom a co mám v pokladně co používáte na to?děkuji

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Takové reporty snad mají běžné účetní programy, nebo ne? Tedy pokud si děláte účto sám.

 4. Jak píše Martin Kejzlar. Já používám Money S3. Ostatní jistě zmíní alternativní Pohodu, případně Fakturoid či iDoklad.

 5. Citace Původně odeslal Martin Kejzlar Zobrazit příspěvek
  Takové reporty snad mají běžné účetní programy, nebo ne? Tedy pokud si děláte účto sám.
  Ano mám 600 položek a u roční náklady, účetníctví sleduje něco jiného. Potřebuji managerskou aktuální rozvahu za měsíc zdali jsme v zisku či ne. Ne za celý roky.

  ---------- Příspěvek doplněn 25.11.2018 v 10:59 ----------

  Citace Původně odeslal hampl.david Zobrazit příspěvek
  Jak píše Martin Kejzlar. Já používám Money S3. Ostatní jistě zmíní alternativní Pohodu, případně Fakturoid či iDoklad.
  Money S3 jsem slyšel od lidí co to používají samé negativní věci,za vše se platí servis na prd. Nedoporučují. Jaké reporty jsou v ostatních? Potřebuji zjistit aktuální stav zisk za každý měsíc, ne za rok ale při započtení všech nákladu i dph. Účetníctví sleduje celý rok. Já potřebuji měsíce. díky

  ---------- Příspěvek doplněn 25.11.2018 v 11:02 ----------

  Manažerská rozvaha je pro rozdělování mezd za daný měsíc abych věděl kolik mám přesně na výplaty ponížení dph,všech další položek. Vím kolik opravdu mám peněz vlastních . To řeším.

 6. Mám dojem, že si pletete cash flow, náklady, daně a hotovost v pokladně. To nevyřeší žádný SW.

 7. Tak to je zase jeden co vše hází do krabice od bot a jednou za 3 měsíce udělá DPH. Kdyby jsi vedl účetnictví průběžně, tak v pondělí máš stav do neděle a vše co potřebuješ z toho vyčteš, tedy pokud to tvůj SW umí, pokud ne změň ho. Pokud o něčem mluvíš tak honosně jako manažerská rozvaha, tak je vidět, že tomu vůbec nerozumíš, jelikož toto se používá jako nadstavba účetnictví a skladu a musíš do ní nejprve získat data a hádej z čeho no přece hlavně z účetnictví.

 8. Osobně používám na účto program Profit a tam je dost reportů po měsících a jde z toho vyčíst asi všechno.

 9. Tyhle reporty standardně sestavuji každý měsíc a vygenerují se jednoduše po té, co jsou kompletně zaúčtovány účetní případy v daném měsíci. Je víceméně jedno v jakém úč. programu.
  Ale viděl jsem i účetní, kteří měsíčně zaúčtovávají jen agendu nezbytnou pro sestavení DPH a Kontrolního hlášení a ostatní věci nechají na pololetí, či na konec roku. V takovém případě nejsou samozřejmě měsíční přehledy k dispozici.

 10. Tabulka v excelu a vzorce. Ale u stovek dokladů bych to asi dělat nechtěl.

 11. Ucetnictvi sleduje to co si nastavite, my standartne posilame klientup po zauctovani mesicni zaverku kde je ucetni zisk, danovy zisk, rozvaha a pod. Ono zalezi co delate, jake mate doklady,....

  Co delate ? Obor
  Dokladu mate 600 mesicne ? Kdo uctuje, ...

  Cele to je o nastaveni procesu ve firme, a toku dokladu s ucetnim tak aby se nektere cinnosti nedelali 2x

  Resenim je i pouzivat fakturacni systemy - idoklad,fakturoid,...

 12. Citace Původně odeslal Z.Jurak Zobrazit příspěvek
  Ucetnictvi sleduje to co si nastavite, my standartne posilame klientup po zauctovani mesicni zaverku kde je ucetni zisk, danovy zisk, rozvaha a pod. Ono zalezi co delate, jake mate doklady,....

  Co delate ? Obor
  Dokladu mate 600 mesicne ? Kdo uctuje, ...

  Cele to je o nastaveni procesu ve firme, a toku dokladu s ucetnim tak aby se nektere cinnosti nedelali 2x

  Resenim je i pouzivat fakturacni systemy - idoklad,fakturoid,...

  Prodejna, ano 800 položek všech, účtuje to účetní v programu premier, je schopna dodat jen rovnou výsledek, za celý rok, potřebuji měsíc vědět jak jsem na tom?
  Ano řeším to zatím sešitem ale tam nelze řešit dph,průběžné náklady co jsou za celý rok. Potřebuji vědět jednotlivý měsíc jak jsem na tom.

  ---------- Příspěvek doplněn 25.11.2018 v 21:09 ----------

  Citace Původně odeslal vodička Zobrazit příspěvek
  Tabulka v excelu a vzorce. Ale u stovek dokladů bych to asi dělat nechtěl.
  zkoušel jsem tabulku mohu poslat ale nejde do ní psát průběžné věci například roční pojištění a další věcí , přijde mě,že moc dobře to nepočítá a také to do toho dávat každý měsíc 800 položek .

  ---------- Příspěvek doplněn 25.11.2018 v 21:11 ----------

  Citace Původně odeslal Poool Zobrazit příspěvek
  Tyhle reporty standardně sestavuji každý měsíc a vygenerují se jednoduše po té, co jsou kompletně zaúčtovány účetní případy v daném měsíci. Je víceméně jedno v jakém úč. programu.
  Ale viděl jsem i účetní, kteří měsíčně zaúčtovávají jen agendu nezbytnou pro sestavení DPH a Kontrolního hlášení a ostatní věci nechají na pololetí, či na konec roku. V takovém případě nejsou samozřejmě měsíční přehledy k dispozici.
  Premier každý měsic dávám danově poradkyni 5 dalšího měsíce kompletní účetníctví. Dph se dělá měsíčně. Lze to tedy chtít po účetní?

  ---------- Příspěvek doplněn 25.11.2018 v 21:13 ----------

  Citace Původně odeslal Martin Kejzlar Zobrazit příspěvek
  Osobně používám na účto program Profit a tam je dost reportů po měsících a jde z toho vyčíst asi všechno.
  Citace Původně odeslal láďa1979 Zobrazit příspěvek
  Tak to je zase jeden co vše hází do krabice od bot a jednou za 3 měsíce udělá DPH. Kdyby jsi vedl účetnictví průběžně, tak v pondělí máš stav do neděle a vše co potřebuješ z toho vyčteš, tedy pokud to tvůj SW umí, pokud ne změň ho. Pokud o něčem mluvíš tak honosně jako manažerská rozvaha, tak je vidět, že tomu vůbec nerozumíš, jelikož toto se používá jako nadstavba účetnictví a skladu a musíš do ní nejprve získat data a hádej z čeho no přece hlavně z účetnictví.

  účetníctí vede danová poradkyně. Co si mám tedy vyžádat abych měl jasný výsledek za daný měsíc?

  ---------- Příspěvek doplněn 25.11.2018 v 21:21 ----------

  Takže pokud si vyžádám měsíční reporty tak by měl být zaúčtovaný celý měsíc a možná získám nějaká data?

 13. Vyžádej si měsíční závěrku, ale jak píše někdo výše tak většina to fláká a udělá jenom DPH, takže nemá zúčtované výpisy, mzdy, kursové rozdíly, což je pro cash flow i docela podstatné. Takže zatlačit, že to potřebuješ kvůli mzdám, ale zase bude tlačit na tebe at dodáš doklady. Ale stejně většinu ti ukáže i skladový program, pokud nějaký používáš a prodáváš zboží.

 14. Když si vyžádáte měsíční reporty, tak by vám je daňová poradkyně měla poskytovat. Navíc teď ke konci roku je obzvlášť důležité znát aktuální výsledky, aby se ještě stihla daňová optimalizace.

Hostujeme u Server powered by TELE3