COPY: Hľadáme CZ, SK a HU prekladateľov a copywriterov
Zobrazují se odpovědi 1 až 8 z 8

Jak zprovoznit webserver v domácí síti?

 1. Zdravím, chtěl bych zprovoznit webserver v domácí síti. Mohl by mi prosím někdo poradit jak na to? Myslel jsem si, že stačí v konfiguraci apache upravit položku listen na listen nazev_pc:port, toto mi však funguje jen na localhostu. Když na jiném pc zadám v prohlížeči http://nazev-pc:port, tak se mi zobrazí jen, tento web je nedostupný.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. a když z jiného PC pingneš nazev-pc co to udělá?

 4. tohle takhle nebývá funkční. Buď si musíš vyřešit DNS (na routeru) nebo nějak jinak jednotlivé počítače seznámit. Pokud používáš Windows, můžeš si vytvořit vlastní síť, skupinu nebo domácí skupinu (či jak to Windows v češtině nazývá), všechny počítače do ní připojit a pak již přes název pc bude možné se nevzájem vidět.

  Je ale důležité, aby jednotlivá PC byla napojena na stejný model či router, tj. aby byla ve stejné segmentu sítě. V opačném případě bys musel vyřešit propojení více nezávislých sítí dohromady, to už je složitější.

  Pokud se jedná o konkrétní počítače, které máš pod kontrolou a dokážeš si zjistit IP adresu počítače, kde běží tvůj webserver, můžeš si upravit na druhém pc hosts soubor (c:/windows/system32/drivers/etc/hosts myslím) a tam si zadat IP adresu a nazev-pc oddělené mezerou na jeden řádek a mělo by ti to začít fungovat. Musí se ale počítače navzájem vidět, viz druhý odstavec o více routerech a tím více sítích.

 5. ano, pouzivam windows a vsechny pc bezi ve stejnem segmentu adres 192.168.1.xxx, pod stejnou wifi siti

 6. Především, když používáš Windows, je možné, že budeš potřebovat nastavit vyjímku na firewallu.

 7. zkoušel jsem firewall vypnout...a webserver se mi zobrazí když do url zadám ip adresu webserveru. Je možné nějak docílit toho, aby každý kdo se připojí do stéjné sitě si mohl webserver zobrazit přes url adresu http://nazev-webserveru?
  Naposledy upravil Taps : 17.11.2018 v 11:26

 8. ty jednotlivé počítače o sobě neví, není tedy možné používat jejich jméno jako doménu v url. Uprav si rucně hosts file, přidej záznamy do DNS nebo si zapni sdílení, vytvoř Windows sít, tady ti nedokážu přesně poradit, Windows 10 nepoužívám a nevím jak to tam překopali a jaké je výchozí nastavení.

 9. Díky za tip, už mi to funguje

Hostujeme u Server powered by TELE3