Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 3 z 3

Paypal - jak probíhá refund z pohledu prodejce?

 1. Ahoj,
  měl bych dotaz jen tak čistě pro mé info, protože mě to zajímá.
  Teď sem řešil spor. Koupil sem si VIP členství na jednom herním serveru, ale ještě před tím, než sem ho stačil vyčerpat provozovatel vypnul servery, smazal weby a na uvedeném emailu nekomunikuje.
  Založil sem na paypal spor, protože sem ještě mohl. Do poznámky jsem napsal (česky), že žádám vrátit 5€, tj. půlku.
  No prodejce už asi email nenavštěvuje, nebo to ignoroval.
  Každopádně teď mi paypal napsal, že mi vrací 10€.

  Jak takové vrácení probíhá, pokud už to z paypal účtu bylo převedeno někam do banky? To platí paypal ze svého, nebo to nějak vytáhne z bankovního účtu prodejce? A co když by ten účet byl prázdej?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Z pohledu prodejce to probíhá tak, že Vám Paypal zablokuje celou částku, dokud není spor vyřešený. Takže tím, že vy jakožto kupující jste otevřel spor u položky za €10.00, tak Paypal zablokuje tu celých €10.00 dokud spor nebude vyřešen. Pokud je na Paypalu zůstatek €0.00, bude tam poté €-10.00.
  Pokud se prodejce nijak k případu nevyjadřuje po určitou dobu - většinou to bývá 30 dní a pokud je to 10 dní bez odpovědi, Paypal uzná nárok kupujícího na peníze za oprávněný a celou částku kupujícímu vrátí a to i v případě, kdy kupující žádal polovinu. Z pozice prodejce s tím nelze nic dělat.
  Pokud prodejce již Paypal nevyužívá a nemá k němu tedy ani propojenou debetní kartu nebo bankovní účet, poté má Paypal smůlu a jde to na jeho vrub. Nicméně toto se stává jen zřídkakdy, že na Paypalu nic není a prodejce má odpojednou kartu od PP účtu, takže v tom objemu peněz co Paypal vybere se to ztratí.
  Pokud samozřejmě prodejce již nereaguje, ani se k účtu nepřihlásí, bude účet za určitou dobu zablokován a trvale vymazán. Toto jsou zkušenosti z praxe.

  Ovšem já nikdy záporný zůstatek neměl a z pozice prodejce jsem také vyhrál nespočet sporů jakožto neoprávněných ze strany kupujícího, jelikož jsem Paypalu doložil důkazní materiál, že zboží bylo skutečně v deklarovanou dobu odesláno.

 4. Díky za info :)

Hostujeme u Server powered by TELE3