Nette vývojáři / Správci serveru pro Extra.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Google Analytics - opravdu tak funguje?

 1. Dobry den,

  pred chvili jsem narazil na tento clanek, kde stoji, ze kdyz clovek provede pouze jednu akci, tedy se dostane na konkretni clanek a precte si ho napriklad za 6 minut, bude google analytics pocitat navstevu jako 0, protoze nebyla provedena jina akce? Me prijde, ze funguje normalne a ukazuje celkovy cas.

  Vyhodnocujte data z Google Analytics správně! | In creative - online…

  Dekuji
  Novak

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Nejsem si jisty, zda to je zrovna tato situace, ale GA nedokaze zmerit navstevniky, kteri stranku navstivi, ale nekliknou na ni na zadny dalsi odkaz, tzn. existuje start, ale neexistuje end, ze ktereho by dokazal GA definovat straveny cas navstevy. V metrikach se daji tito navstevnici vyfiltrovat (tusim Navstevy s okamzitym opustenim).

  Pokud tedy navstivim stranku, jsem tam x minut a pak zavru prohlizec, nedokaze to google vypocitat.

 4. Citace Původně odeslal skorozacatecnik Zobrazit příspěvek
  Nejsem si jisty, zda to je zrovna tato situace, ale GA nedokaze zmerit navstevniky, kteri stranku navstivi, ale nekliknou na ni na zadny dalsi odkaz, tzn. existuje start, ale neexistuje end, ze ktereho by dokazal GA definovat straveny cas navstevy. V metrikach se daji tito navstevnici vyfiltrovat (tusim Navstevy s okamzitym opustenim).

  Pokud tedy navstivim stranku, jsem tam x minut a pak zavru prohlizec, nedokaze to google vypocitat.
  Rozumim. :)

 5. ano, takhle funguje, stejně tak více návštěv od myslím 30 min považuje pouze za jednu. Obecně na přesné měření je GA špatný nástroj, je ale tak navrhnutý, spíše věci odhaduje než měří, pro porovnání v čase je ale postačující.

 6. U každého analytického nástroje je potřeba pročíst dokumentaci a pochopit jeho metodiku, principy a názvosloví. Každý nástroj chápe různé věci trochu jinak. Konkrétně u GA je potřeba znát především následující termíny:

  Hit (libovolná událost - pageview, vlastní událost), Pageview (načtení stránky), Session (návštěva), User

  Návštěva/Session končí pokud návštěvník neudělá žádný hit po dobu 30 minut (lze přenastavit), nebo návštěvník nepřijde z jiného zdroje, nebo nenastane půlnoc v nastaveném časovém pásmu.

  Délka návštěvy se počítá jako doba od prvního hitu k poslednímu. Bounce nastává v případě, že nastal pouze jeden hit. Z toho plynou všechny konsekvence popsané v článku.

  Bránit se vysokému falešenému bouce u dlouhých článků lze například nasazením trackování hlouby scrollingu - když návštěvník článek opravdu čte, tak za chvíli pošle vlastní událost, že nascrolloval třeba do 25% stránky - pak se již nebude jednat o bounce. Lze také poslat událost po nějaké době na stránce, ale to má problém, když někdo nechá stránku otevřenou na pozadí a nic na ní reálně nedělá. Samozřejmě lze nastavit i delší dobu session, ale to je taková dvojsečná zbraň. Pokud narazíte na SEO šarlatána, který vám dobu session nastaví třeba na jednu minutu, tak vám tím ohromným způsobem vizuálně zvedne návštěvnost, protože za další minutu se ta samá návštěva znovu započítá.

Hostujeme u Server powered by TELE3