logo
29.10.2018 16:17
1
Kvoli zmenam v PCI DSS su povinny prevadzkovatelia webov s integrovanymi platobnymi branami robit ten blby SAQ resp nechat sa auditnut na PCI compliance. Mam ucet v BrainTree ale uz ho dlho nepouzivam a tak pred tym nez poziadam o zatvorenie uctu sa chcem spytat ci ste niekto robili ten SAQ?

Niekde som tusim davnejsie cital ze ten SAQ je len nieco ako cestne prehlasenie a ze to staci. Ale nechce sa mi to nejak moc riesit ani hladat tak sa len na rychlo pytam tu.
30.10.2018 07:39
2
Já teď řešil Brainthree a dost mě vytočili a už naštvali pár lidí.
Nevím jak to je z ČR ale cca před 2 měsíci jsme udělali registraci a hned jsme dostali API a možnost příjmat platby.

Naštěstí jsme registraci dělali dost dlouho před spuštěním protože jsem očekával nějaký schvalovací proces od Brainthree. Po 1,5 měsíci to začalo: co děláme za obchod s čím obchodujeme. A my jim napsali o co se jedná, pak kopie pasů opčanek, výpisy z účtů a všech možných papírů a pak napsali krásný mail že nás nepustí a že všechny přijaté platby vrací klientům. Naštěstí jsme neměli ani jednu přijatou platbu z důvodu výstavby shopu. Zamítli nás zdůvodu jaké prodáváme zboží a to věděli od prvního mailu... Což nechápu proč si semnou psali dál a hned nenapsali na první odpověď hele problém.

Ale někdo ve Francii hned na jejich API rozjel e-shop a Brainthree jim nepovolilo registraci a shop rozeslal zboží a Brainthree vrátilo hezky platby zpět klintům.... Opravdu na Brainthree pozor!!!
30.10.2018 08:47
3
Ale někdo ve Francii hned na jejich API rozjel e-shop a Brainthree jim nepovolilo registraci a shop rozeslal zboží a Brainthree vrátilo hezky platby zpět klintům.... Opravdu na Brainthree pozor!!!
Mám uplně stejnou zkušenost.

Taky mají dobré ORM a všechny negativní hodnocení a zkušenosti jsou v googlu na straně 2-5. Když si to pročtete, ušetříte si infarkt.
Paypal a jeho dceřiné společnosti dokážou být hodně velká osina v zadku.
30.10.2018 09:48
4
Tak hlavně že všichni k tématu :)

PCI DSS SAQ jsme prochazeli tim, ze jsme vyplnili formulare, pokud mi snad vedeni nezatajilo zbytek...
30.10.2018 10:09
5
Hagen: no to si mal ten proces nejaky obrateny. Najprv si mal odoslat papiere a skeny a az potom ti mal byt aktivovany ucet :D

Ales: diky, tak ja na to kaslem a zavriem ucet na teraz.