logo
27.10.2018 21:44
1
Zdravím,

co byste ještě poradili přidat na www.udvoukovouru.cz?http://udvoukocouru.cz

Díky, Filip

Co se právě děje na Webtrhu?

27.10.2018 21:46
2
Nic, je to hezký, možná eng jazyk.
27.10.2018 21:48
3
Díky, Eng bude v pondělí ... :)
27.10.2018 22:21
4
Jsme stylová, krkonošská restaurace

Patří tam ta čárka?
28.10.2018 00:57
5
Kéž by měla takový web každá restaurace.
Taky bych řekl, že za "Jsme stylová" nemá být čárka.
28.10.2018 02:07
6
Možná bych odebral foto kde kuchař/i hmatáj na jídlo bez rukavic a nemaj/í nic na hlavě. Některým to muže vadít a bude to faktor při rozhodování jestli navštívit Vaší restauraci.
28.10.2018 04:37
7
zvážil bych foto v headeru u jidelni-listek/ na skladbě menu si dáte záležet a prezentujete ho fotkami cibule to mi přijde debilní
28.10.2018 10:55
8
Text ze stránek

,,Jsme stylová, krkonošská restaurace, s letní terasou, která svým vzhledem
a charakterem zapadá do horského prostředí Krkonoš."

nemělo by to být náhodou takto

,,Jsme stylová krkonošská restaurace s letní terasou, která svým vzhledem a charakterem zapadá do horského prostředí Krkonoš"

Později se na web zaměřím více, ale jinak pěkný web

doplňuji

citace ze stránek
Jsme místo, kde si v Harrachově vychutnáte výborné jídlo za rozumné ceny.
To ,,Jsme místo" zní dost divně a já bych místo toho dal jsme podnik / restaurace.

Nebo bych to úplně přeformuloval na něco jako:

U nás v Harrachově si vychutnáte výborné jídlo za rozumné ceny.
Stylisticky mně to zní lépe. Jinak chválím za menu na internetových stránkách a díky moc za to. Je to jedno z kritérií při výběru restaurace kam půjdu.

Doplnění potřebných úprav

Dále jsem na Vašich stránkých vyzkoušel zpřístupnění pomocí VoiceOveru (dále VO). Je to přístupné tak na 90%. To je i tak dobrý výsledek, protože to znamená, že většina prvků na stránce je přístupná, ale já budu moc rád a klidně Vám to i znovu otestuji, když ten výsledek bude 100%.

Takže kde to nejde tak jak by mělo a jak by to mělo správně být:

Vždy když vejdu na stránku a přejdu s VO na webový obsah, tak první co vidím bývá logo. Tady máte problém, že logo je zřejmě umístěno formou odkazu. Důvodem mého přesvědčení je fakt, že když na Vaše logo přejdu, čte to místo "obrázek, logo u dvou kocourů, obrázek, název souboru" jenom " odkaz navští, navší, navští, navští..." a dokud nepřejdu na jiný prvek na stránce, tak to ani nedořekne to navštívené odkaz. Toto prosím opravte tak, aby to četlo jako obrázek, logo u dvou kocourů, obrázek, název souboru." Pojďme na nabídku.

Když je nabídka správně zpřístupněna, měl by VO nebo jiný odečítací program správně číst: "Odkaz menu" "Odkaz akce". Pokud je to špatně otagované, čte to "navštívené, odkaz, Rezervace"

správně otagované položky v navigačním menu:
- Menu včetně podkategorii v menu a výborně zpracovaného jídelního a nápojového lístku
- Akce
- Kariéra
- vlajku s dostupnými jazykovými mutacemi to čte správně jako tlačítko

špatně otagované položky v navigačním menu :
- Rezervace
- Fotogalerie
- Kontakty

*) vyloženě špatně otagované to není, jen je tam navíc to ,,navšívené" a bylo by určitě dobré to sjednotit jen na odkaz název kategorie v nabídce.

Dále když přejdu do Rezervace, máte tu jakousi mapu vaší restaurace, kde máte stoly, WC, Bar... Tady vidím problém. Když se podíváte na stránky třeba těch rychlých fastfoodů (žádná běžná restaurace mě teď rychle nenapadá) tak třeba McDonald's nebo KFC mají virtuální rezervační systém svých restaurací. Je to velmi podobné tomu, co tam máte vy. Potíž je, že já si ten stůl nemohu označit. Já vím, že tam jsou jen textové prvky kde jsou čísla 6, 9... což bude nejspíš počet dostupných míst u stolu a nebo číslo stolu. Rád bych si ten stůl ale označil což nyní nejde a přešel do nabídky, která na vás vyskočí když na něj kliknete normálně.

Tímto bariéry přístupnosti končí. Nenašel jsem tam žádné jiné nepřístupné prvky. Jenom to logo, část toho menu a ten virtuální rezervační plánek.

Až budete mít opraveno, tak to sem dejte a já Vám to znovu projedu.