logo
22.02.2019 19:35
31
Začni cvičit není rada pro záda a páteř, pokud se neukáže, jaké napínací cviky to mají být. Běžné cviky z magazínů jsou jen posledním hřebíkem do rakve, páteř ničí.
22.02.2019 20:54
32
Slyšel jsem že je nějaká látka Alloplant, která snad umožňuje zastavit procesy v očním nervu.
23.02.2019 00:08
33
Jelikož mám díky tomuhle špatný držení těla, tak chodím každý měsíc nebo jednou za dva měsíce podle potřeby k fyzioterapeutovi. Za 650 Korun na hodinu v přepočtu mi napraví záda klidně na dva měsíce úplně bez bolesti i s mým držením těla. On říká, že všechny bolesti zad - pokud nejste po úraze nebo nedošlo k jinému fyzickému poškození - souvisí se špatným držením těla. On říká, že nemusí lidi chodit ani tak ,,křivě" jako trochu chodím já (viditelné to naštěstí moc není), ale stačí, že třeba při práci v průmyslu nebo při vaření více došlapují na jednu nohu a už ty zadá nejsou v poloze, v jaké mají přirozeně být.
Není špatné taky cvičit jógu. Řikal ,,návody jak na to najdeš na internetu". Já na to moc nejsem, tak mi ukázal několik bodů na uvolnění krční páteře a krčních svalů a body na rukou a nohou související se zády. Dělám si to denně a už 6 týdnů mě vůbec nebolí záda, ani trochu. Taky pokud sedíte celý den u počítače, tak to chce kvalitní židli se silnějším podsedákem, protože spodek zad začíná bolet od dlouhodobého tlaku na hýždě.
Je dobré chodit vícekrát denně na delší procházky. Sám cítím, že je tělo v lepší kondici celkově. No a taky není na škodu si na jaře krátce po zimě pročistit tělo speciální čajovou směsí, totéž opakovat před létem a před zimou. Je to měsíční očistná kúra a její účinky začnete pociťovat už po 14 dnech.

Jinak ten můj fyzioterapeut má mnohaleté zkušenosti od indiánských kmenů z Tibetu a ještě od nějakých čínských kmenů. Dělá mnoho druhů masáží. Já mam nejraději tlakovou, protože je sice nejbolestivější, ale pomáhá na dlouho. Jinak mě teď zaučuje. Bude to ještě trvat asi tak dva roky než se tim budu moct začít živit.

Ad Alloplant - slyšel jsem o tom a dost si o tom početl. Zatím je to ve fázi testování. Hlavně mi to asi nenasadí jen tak, protože jak už jsem psal v předchozím příspěvku se ještě zatím s určitostí neví, co to je. Z tohoto důvodu nemohu ani podstoupit operace elektronického zrakového nervu, který už existuje, ale protože zde není záruka, že poté všechno bude v pořádku, nedají mi ho. V současné době už celkem vyspělého lékařství musím bohižel stále ještě čekat.
Pojíšťovna tuto operaci také nehradí, jelikož je velice drahá, vysoce riziková a s úspěšností 70:30 tj. 30% pacientů to nepomůže. To je dobré, ale řekli mi když jsem se na to ptal, že dokud nebude na 100% jasná diagnóza, nemůžu tuto operaci podstoupit ani na vlastní riziko.