COPY: Hľadáme CZ, SK a HU prekladateľov a copywriterov
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Současný webový vývoj

 1. A jaké jsou vaše pocity ze současného webového vývoje?
  Web Developer’s Fatigue – – Medium
  Je to tak zlé, jak to na první pohled vypadá, nebo je to spíš o přístupu? :)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Namyslo poptává: Odborníka na Drupal
  Mitteo poptává: Nový algoritmus (Machine Vision)
  Eliaš - IT Solutions poptává: Hľadám PHP vývojára - Remote
 3. Programuji převážně v ASP .NET, aktuálně jsem dělal v ASP .NET MVC, potom přišlo ASP .NET CORE, CORE 2.0, teď je CORE 2.1 a pořád se vše mění. Já chci co nejrychleji vytvářet aplikace, ale zároveň nechci být technologicky pozadu, ale studovat pár dní novou verzi, kde změnili plno věcí (a není jisté, zda se to bude reálně využívat a zda to opět neodstraní...)

  Jsem mladý, neznám úplný počátek internetu, kdy vývoj šel pomalu. :-)

 4. Z toho clanku cos linkoval mi teda vyplyva, ze to rozhodne neni tak spatne jak to vypada, i tam dava opravdu dobre rady jak postupovat. Webove technologie jsou proste porad ve vyvoji, jdou rychle dopredu, ale drzet krok neni vubec zadny problem, porad je to vsechno jenom programovani... A opravdu je to jenom o pristupu... Jak sam na konci pise - ve vysldku ej to porad jen HTML, CSS a Javascript...

 5. Citace Původně odeslal Aleš Jiříček Zobrazit příspěvek
  Z toho clanku cos linkoval mi teda vyplyva, ze to rozhodne neni tak spatne jak to vypada, i tam dava opravdu dobre rady jak postupovat. Webove technologie jsou proste porad ve vyvoji, jdou rychle dopredu, ale drzet krok neni vubec zadny problem, porad je to vsechno jenom programovani... A opravdu je to jenom o pristupu... Jak sam na konci pise - ve vysldku ej to porad jen HTML, CSS a Javascript...
  Mně se ten článek zdá manipulativní. Na začátku skvěle popisuje situaci, a stěžuje si, jak jedna "technologie" nahrazuje rychle další a na konci vlastně udělá to samé, na co si stěžoval: seznamuje s novou další "technologií" a samozřejmě prokládá to větami typu: "je to jen html, css a javascript", které to mají zase zlehčit.

  When I discovered styled-components, I was exited
  Takže pořád je to o tom samém, v Javascript světě pořád někdo něco nového objevuje a pořád nám to nenápadně předhazuje.

  U jednoho projektu jsem si dal tu práci, a přepsal jsem ho z Vue.js do jQuery a světe div se, vše fungovalo stejně, nemusel jsem vždy pár minut čekat na npm, načítal jsem jen jednu knihovnu a ne stovky přes npm, neřešil jsem problémy s knihovnami, atd. Kód byl pro mně mnohonásobně jednodušší a srozumitelnější. Jakákoliv editace nebo zlepšení během pár minut.

  A teď ta základní otázka, jQuery je zatracené, Vue.js (doplň si vlastní JS framework) je moderní. V čem mám napsat další projekt? Já to prostě nevím a to je ten chaos v dnešním frontend světě, který já osobně neumím vyřešit. Částečně tomu unikám tak, že se v podstatě snažím vše dát do backendu a nechat frontend minimální (jak se psalo v článku - jen obdržet data a ty prezentovat), ovšem jestli je to správná cesta, to nevím :-(

 6. Ten článek jsem napsal já, jen to z toho nejspíš není zřejmé. Nedošlo mi, že tady nemám stejné jméno ani fotku jako na Twitteru nebo FB.
  Každopádně díky za feedback :) Chci tímto způsobem sdílet svoje zkušenosti z webového vývoje a brzy publikuju další článek.

  @phoca: jestli to vyznělo manipulativně nebo protikladně, tak se omlouvám, ale rozhodně to nebyl úmysl. Spíš mi šlo o to, že by si člověk měl zvolit technologie, které mu vyhovují a se kterými se mu dobře pracuje, než neustále hledat nové alternativy.
  Styled-components jsou zrovna příkladem obrovského zjednodušení práce a rozhodně se jich hodlám v následujících minimálně 2 letech držet. Nemusíte nastavovat žádný babel ani webpack, jen nainstalujete a píšete v podstatě CSS jako dřív v jakémkoliv jiném pre-processoru. Je to jeden z mých tipů pro začátečníky ztracené v NPM chaosu.
  Někomu styled-components nemusí vyhovovat, což chápu :)

  Abych to shrnul, tak se snažím vytáhnout si ze všech současných technologií to nejlepší, co se osvědčilo a toho se (alespoň pár let) držet :)
  Naposledy upravil lukashala : 17.09.2018 v 20:37

Hostujeme u Server powered by TELE3