logo
14.09.2018 08:49
1
Zdravím,

můžete někdo prosím doporučit software na sazbu a publikaci e-booku (vč. obrázků), e-booky o 15-30 stránkách, někdy i třístránkové letáky (text, obrázky), export jen do pdf. Jsem lehce pokročilý amatér, sazbou se neživím, takže platit za InDesign měsíčně se mi nevyplatí. Nějakou korunu ale ráda pustím, nemusí jí o free programy. Klidně to může být i v angličtině nebo v němčině.

Dívala jsem se, co by přicházelo v úvahu, přemýšlela jsem o MS Publisher nebo XARA Page&Layout Designer, případně pokud máte někdo nějaké tipy.

Díky moc, Petra
14.09.2018 12:52
2
Ahoj,

není to přímo doporučení z vlastní zkušenosti, ale co se podívat na Affinity Publisher od Serifu?

https://affinity.serif.com/en-gb/publisher/
https://www.zive.cz/clanky/affinity-...5/default.aspx

mají teď nějakou betu ke stažení zdarma, jinak ten SW asi nebude stát moc. Mám od nich Designer na vektorovou grafiku a moc hezky se mi s tím pracuje. Proti Illustratoru od Adobe mi nic nechybí (ale taky nejsem profík). Tak by to možná stálo za zvážení. Případně v rámci opensource Scribus - je na to spousta návodů atd. a určtiě je to taky schopný SW, ale přišlo mi to takové těžkopádné.

Pavel
14.09.2018 15:30
3
Díky moc, zrovna dneska jsem na Affinity při mojí pátrací misi narazila :) Akorát jak píšeš tak Publisher je aktuálně k mání v beta verzi, takže může během práce zlobit. Dívala jsem se na Amazon na recenze a dost uživatelů si chválí předchozí Legacy PagePlus Publisher X9, jenže tu přestal Serif kvůli Affinity dál vyvíjet (a podporovat) - koupit se pořád dá za nějaký malý peníz.

Scribus - mám o tom stejné mínění :) Kdysi jsem zkoušela pracovat v Gimpu, dost mi to padalo, a od té doby si za software raději připlatím, než jít do opensource řešení. Nejsem ale teda žádnej profesionální nákupčí.

Stáhla jsem si nakonec trial na ten Xara designer, uvidím, jestli mě to osloví.

Petra

---------- Příspěvek doplněn 14.09.2018 v 17:56 ----------

Jinak ještě jednou dík za to Affinity, nasadil jsi mi brouka do hlavy, takže už hledám, pátrám a čtu nalezené... prostě takovej prima páteční večer :p
15.09.2018 06:55
4
Scribus