Web pro horních 10 000 www.koncier.cz
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Kanonické URL v Opencart, opravit nebo ponechat?

 1. Chceme použít Opencart a ten mám nevhodně řešené url. Na stránku detailu produktu se můžete dostat z více url:
  www.domena.cz/produkt
  www.domena.cz/hlavni-kategorie/produkt
  www.domenta.cz/hlavni-kategorie/sub-kategorie/produkt

  SEO má vyřešené tak, že v html uvádí kanonickou url, takže tu která je hlavní. V případě produktu:
  www.domena.cz/produkt

  I přesto, že takto odkazuje na hlavní url, tak nemá to nějaké nevýhody? Nebude lepší upravit kód Opencartu tak, aby rovnou odkazoval na jednu jedinou URL?
  Nebo je to ztráta času a vyhledávače se budou ke stránce chovat stejně jako kdyby měla jednu jedinečnou URL?

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. modul na kanonickou adresu mám, adres je více protože může být produkt ve více kategoriích, je i vyhledatelný bez zařazení do kategorie

 4. Nyní nechápu, Opencart 3 má v sobě již kanonické adresy zabudované, tento problém neřeším. Řeším zdali máme upravit url odkazy tak, aby v podstatě kanonické url adresy nebyly.

 5. Tu kanonizaci tam chceš, protože ten produkt bude mít všude stejný obsah předpokládám. Takže kvůli duplicitám. Vyhledávač se ale kanonizaci vůbec nemusí řídit, je to jen doporučení, takže bych to nehrotil :-)

 6. Jo to všechnu chápu, asi bych měl dotaz upřesnit.

  A) Mám na webu stránku s produktem X, který má jedinečnou URL adresu.
  B) Mám na webu stránku s produktem X, který je dostupný na více URL adresách s duplicitním obsahem a v těchto duplicitních stránkách mám v html canonical tag směřující pouze na jednu z duplicitních stránek.

  Bude síla produktové stránky v obou případech stejně silná? Pokud mi povedou z cizích webů odkazy na různé duplicitní url, bude brát Google, díky canonical tagu, jako kdyby všechny odkazy vedly na jednu stránku?

  Pokud by síla produktové stránky nebyla v obou případech, A i B, stejně silná, tak bychom přepracovali Opencart tak, aby generoval pouze jedinečné URL adresy. Nyní zjišťuji zdali se do toho máme pustit.

Hostujeme u Server powered by TELE3