Koronavirus.eu - 242 000 návštěv za 18 dní
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Daneni prijmu z fiverru

 1. Dobry den,

  Chtel bych se zeptat, zda tu nema nekdo zkusenosti s danenim prijmu z fiverru. At uz jako vlastni prijem nebo daneni prijmu nekomu, kdo se na fiverru pohybuje.

  Fiverr vam neda zadny podklad, ktery byste si mohl zalozit do sveho ucetnitcvi. To vidim momentalne jako nejvetsi problem.

  Predem moc dekuji.

  Jiri

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
  Grafa nabízí: Webovy grafik - Praha
  Veronika Kasnerová poptává: WordPress master pro startupovou garáž - dlouhodobá spolupráce
  Čepík poptává: Virální magazín
 3. Nechcem vás navádzať na zlé ale na tých pár korún by som neriešil.

  Doklad nemusíte mať, stačí uviesť výšku príjmu.

  Mudrlanti tu budú kotkodákať, že musíme mať živnosť a pod.

 4. Danit muzes bez dokladu, proste to pripoctes v priznani a financak pri pripadne kontrole to uvidi na vypisech z uctu/paypalu (nebo kam fiver vyplaci)... pokud bys vedl vyslovene ucetnictvi (drive podvojne, coz ale predokladam neni tvuj pripad), tak ucetni urcite bude vedet jak ten prijem zauctovat...

 5. Prostě vystavíš fakturu, jen ji neodešleš, ale zavedeš do účetnictví.

 6. Nemusí se kvůli tomu stát plátcem DPH?

 7. Nechcem vás navádzať na zlé ale na tých pár korún by som neriešil.

  Doklad nemusíte mať, stačí uviesť výšku príjmu.

  Mudrlanti tu budú kotkodákať, že musíme mať živnosť a pod.
  Ano, je to něco podobného jako říct: "vykašlete se na EET, pravděpodobnost, že příjde kontrola, je mizivá", atd. atd.

  Nenašel jsem více informací než toto:
  Sellers are responsible for paying any direct or indirect taxes, including any GST, VAT or otherwise, which may apply to them depending on residency or location. Sellers represent and warrant that they comply, and will comply at all times, with their obligations under income tax provisions in their jurisdiction. The Gig price shown on the Gig page is inclusive of all such taxes and charges that may apply to the Sellers.
  Pokud neexistuje ještě jiný text, pak by to vypadalo, že vše ohledně daní nechávají na Vás, tedy:

  - vy si musíte ohlídat, kdo je Váš zákazník a podle toho postupovat v případě registrace k DPH (ať už jako plátce nebo jen jako Identifikovaná osoba)
  - oni ani nikde nepíšou informace o MOSS, v tom případě to vypadá, že si to musíte hlídat Vy a musíte identifikovat Vaše zákazníky, zda pochází z EU nebo ne (2 - 3 důkazy) a zda jsou plátci DPH nebo ne (mají/nemají VAT)

  Takže si zkuste najít přesné informace jak dochází k vyúčtování, pokud nenajdete nic jiného, než jsem zde citoval, pak nejenže musíte být minimálně identifikovaná osoba (bude záležet na typu zákazníka), ale pravděpodobně se budete muset registrovat do MOSS (zase bude záležet na typu zákazníka)

  A to se bavíme jen o VAT/MOSS, dále se můžeme bavit o Živnostenském lisu a vedení účetnictví, protože pochybuji, že byste na Firančím/Živnostenském úřadě dokázal vyvrátit, že se nejedná o podnikání/živnost:

  Živnost je formulována v živnostenském zákoně jako soustavná činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanovených živnostenským zákonem.
  Podnikání je definováno v Obchodním zákoníku obdobně jako živnost. Podnikáním se rozumí soustavná činnost prováděná samostatně podnikatelem vlastním jménem a na vlastní odpovědnost za účelem dosažení zisku.
  zdroj: https://www.altaxo.cz/poradna/zaloze...i-a-podnikanim

  Tohle je bohužel na Finančním/Živnostenském úřadě neprůstřelné: "Činnost je vykonávána pravidelně, opakovaně a samostatně". Jakmile dostanete zaplaceno podruhé, nemáte šanci obhájit si nevydání dokladu/nevedení účetnictví/nepřihlášení se k DPH (podle typu zákazníka)/nepřihlášení se k MOSS (podle typu služby)

 8. Citace Původně odeslal phoca Zobrazit příspěvek
  Ano, je to něco podobného jako říct: "vykašlete se na EET, pravděpodobnost, že příjde kontrola, je mizivá", atd. atd.
  Až bude mať živnosť a prijímať hotovosť, tak EET bude mať. Ale živnosť nemá a hotovosť neprijíma.
  Vaše rady sú skutočne za milión.

 9. Citace Původně odeslal Gabonator Zobrazit příspěvek
  Až bude mať živnosť a prijímať hotovosť, tak EET bude mať. Ale živnosť nemá a hotovosť neprijíma.
  Vaše rady sú skutočne za milión.
  Přečtěte si znovu můj text prosím, zní: "Ano, je to něco podobného jako říct: "vykašlete se na EET, pravděpodobnost, že příjde kontrola, je mizivá", atd. atd."

  To "něco podobného" znamená, že dávám nějaký příklad (nesouvisející s tématem), na kterém vysvětluji, že díky bagatelizaci ("Doklad nemusíte mať, stačí uviesť výšku príjmu. ") nemusí nikdo nikdy a nikde vystavovat doklady - dokud na něj nepříjde kontrola.

  EET s tím nemá nic společného a byl to jen příklad. Z kontextu ("něco podobného") to má vyplívat. Tedy znovu a bez EET:

  Ano, je to něco podobného jako říct: "vykašlete se na vydávání dokladů pro činnost XYZ, pravděpodobnost, že příjde kontrola, je mizivá"

  No, a dále platí to, co jsem napsal, včetně toho, že na základě jeho činnosti mu vznikne povinnost mít živnost.


  Vaše rady sú skutočne za milión.
  Pokud se konkrétně vyjádříte k nějaké radě, můžeme o tom vést diskuzi, ale na teatrální a nekonrétní vyjádření nevím, jak reagovat :-(

  Předpokládám, že uživatel potřebuje radu, případně nějaký nástřel rady, případně námět na další diskuzi ohledně jeho problému a ne bagatelizaci jeho problému.

 10. Citace Původně odeslal Tomáš Maňhal Zobrazit příspěvek
  Prostě vystavíš fakturu, jen ji neodešleš, ale zavedeš do účetnictví.
  Obavam se, ze si nemuzu jen tak vystavit fakturu...
  jde o to, ze nevim na koho bych ji mel vystavit... podle toho od "koho" mi ty prijmy prichazeji, ja musim byt bud identifikovana osoba nebo platce DPH.

 11. Citace Původně odeslal JSifalda Zobrazit příspěvek
  Obavam se, ze si nemuzu jen tak vystavit fakturu...
  jde o to, ze nevim na koho bych ji mel vystavit... podle toho od "koho" mi ty prijmy prichazeji, ja musim byt bud identifikovana osoba nebo platce DPH.
  Pravděpodobně byl myšlen princip typu Google AdSense. Tam se prostě vystaví faktura a ta se nikam neposílá, protože Google zařídí vše potřebné, co se týče daní. Ale rozdíl je v tom, že Google je EU subjekt s VAT. Tedy, při vystavení faktury se stáváte Identifikovanou osobou, jednou za měsíc podáte přiznání k DPH (pravděpodobně s nulou) a kontrolní hlášení (kde uvedete subjekt a jeho VAT ID). Protože má subjekt VAT, nestaráte se o MOSS.

  Pokud nevíte, na koho máte vystavit fakturu, pak se ocitáte ve velkém problému. A to nejen z hlediska DPH a MOSS. Zajímají vás tři věci:

  - identifikace zákazníka (na základě toho se pak postupuju při účtování, kontrolním hlášení, MOSS)
  - stát se identifikovanou osobou
  - mít živnostenské oprávnění

  Poskytování elektronických služeb do zahraničí je jedna z nejkomplikovanějších věcí - ani ne tak finančně - protože většinou se člověk nestane plátcem DPH a vlastně odvádí jen daň z příjmu, ale hlavně díky byrokracii (každý měsíc vytvářet přiznání k DPH i když s nulou, každý měsíc vytvářet kontrolní hlášení a MOSS, což je kapitola sama o sobě a MOSS stál za tím, že lidé prostě přestali dělat, co dělali nebo to omezili - např. začali poskytovat služby jen osobám s VAT nebo začali poskytovat jen ty služby, které pod MOSS nespadají). A k tomu většinou problémy s účtováním platebních bran, kurzovních rozdílů, atd.

  A bohužel zde neexistuje žádná hranice, stejně postupujete, když poskytnete službu za 10,- Kč jako když ji poskytnete za 15.000,- :-(

Spolupracujeme: Jooble.org Hostujeme u Server powered by TELE3