Python / Django Developer
Zobrazují se odpovědi 1 až 5 z 5

Platba z ČR do SR - danění (paušál)

  1. Potřeboval bych vědět, jestli mohu provést odchozí platbu (faktura) do SR z ČR.
    Mám IČ (neplátce DPH) v ČR a uplatňuji paušál (jen procento z příjmů).
    Nebude to problém? (platba do zahraničí) Nemusím se pak stát Plátce DPH?

    P.S.: Zavolal bych účetní, ale nechci ji rušit na dovolené. Díky

  2. Co se právě děje na Webtrhu?
  3. Citace Původně odeslal czkevin10 Zobrazit příspěvek
    Potřeboval bych vědět, jestli mohu provést odchozí platbu (faktura) do SR z ČR.
    Mám IČ (neplátce DPH) v ČR a uplatňuji paušál (jen procento z příjmů).
    Nebude to problém? (platba do zahraničí) Nemusím se pak stát Plátce DPH?

    P.S.: Zavolal bych účetní, ale nechci ji rušit na dovolené. Díky
    za co ?

  4. ak platis, tak si odberatel. vtedy neriesis nic. ak by si bol dodavatel tak platca dph nie, iba by si sa musel stat identifikovanou osobou a zaregistorvat sa na moss.

  5. Keď je faktúra za službu:

    No podľa mňa je to úplne inak - ja ako SZČO poskytujem služby zo SR do ČR. A pri službách cezhranične poskytovaných je to určite tak, že prijímateľ služby v ČR sa musí najskôr prihlásiť ako "osoba identifikovaná" ... až potom ja môžem vystaviť faktúru. Ja prijmem sumu a český prijímateľ služby ešte zaplatí plus čes. DPH rovno tam (sic neplatca DPH).
    Paušál s tým nemá nič, ale "osoba registrovaná na daň" robí aj formality k tomu... jedine, že som nefakturovala firme, súkr. osoba sa vôbec do toho režimu "cezhraničných služieb" nedostane.

    Keď máte faktúru za tovar, to presne neviem.
    Naposledy upravil onlines : 06.09.2018 v 07:25

  6. Zde záleží na tom, jaká je to služba nebo zda se jedná o zboží:


    - u pořízení zboží rozhoduje celková hodnota
    - některé služby v zahraničí maji uskutečnitelné plnění tam a v tom případě tam zaplatíme vše i s daní, pak není potřeba být identifikovaná osoba (zde si nejsem 100% jistý)
    - pokud je ale uskutečnitelné plnění zde, pak se z nás stává identifikovaná osoba
    - to stejné, pokud poskytneme službu do zahraničí (typicky Google AdSense), na druhé straně je EU objekt s VAT a tedy se musíme stát minimálně identifikovanou osobou, podávat přiznání k DPH (a to třeba i každý měsíc s nulou - nově registrovaní jsou měsíční "plátci") a k tomu kontrolní hlášení.

    MOSS je úplně speciální případ a týká se poskytnutí speciálních elektronických služeb/produktů do EU subjektům, které nemají VAT. Takže jsou služby, které MOSS nepodléhají a jsou subjekty (s VAT), s jejichž spoluprácí nevzniká povinnost být registrován v MOSS.

    identifikovaná osoba - více zde:
    Zákon o dani z přidané hodnoty - Část I. - Hlava 2 - Díl 1 - Daňové subjekty

    §6g až §6l

Hostujeme u Server powered by TELE3