Automotive magazín Vehiklo Ventil + Facebook Vehiklo Ventil (8700 likes)
Zobrazují se odpovědi 1 až 11 z 11

Odkazy tel: jako mailto - jak jsou využitelné?

 1. Ahoj,

  všiml jsem si na jednom webu zajímavého odkazu na telefon:

  Kód:
  <a href="tel:+420777 666 555">
  Myslíte, že je to využitelné?

  Máte s tím zkušenosti?

  Má to nějaké nevýhody?

  Pokud by to bylo použitelné, tak se divím, že to ještě není úplně na všech webech...

  Díky za Váš názor :-)

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Já to používám, pokud zákazník neřekne jinak. Je to dobré v tom, že např na Macu když na ten odkaz klikneš, přepne tě to hnedka do FaceTime a můžeš volat na to číslo ihned. A takhle nějak by to mělo fungovat napříč všema platformama/systémy


 4. Ahoj, tohle je využitelné v případě, že chceš, aby se Ti lidi snadno dovolali. Nemusí si kopírovat telefonní číslo, ale když na to kliknou, tak je to rovnou hodí do volání a číslo už mají předvyplněné. Je to samozřejmě určené pro mobily, nebo pro nějakého telefonního klienta na desktopu, třeba Skype. Je to dneska tak nějak už standard... Důvod, proč to někdo nemá je většinou ten, že má zastaralé stránky.

 5. Taky to pouzivam delsi dobu a klienti uz me predem upozornuji, ze chteji ten "click to call".

 6. Na iPhonu je ta funkce automaticky i bez <a href... divim se ze to neni automaticky vsude..

 7. pawlisko: viz ten odkaz od hampl.david. Funkce je to dobrá, ale ne uplně dobře provedená, protože ti systém upravuje tvoje HTMLko, což není dle mého uplně košér. Číslo ti obalí do <a href čímž může dost doj**** například čitelnost či celkově grafiku čísla v některých případech.

 8. Je fakt, že mi to dělá i u čísel, které nejsou telefonní, ale nějak mě to netíží :/

 9. Tiež to používam, príde mi to fajn, hlavne ak je návštevník na mobile, tak nič nekopíruje a len klikne a volá :)

 10. pawlisko: me to docela vadi (na androidu, ale asi dela to same co iphone)... Uz Xkrat sem si myslel ze nejaky cislo (netelefonni) byl na neco odkaz a najednou sem v aplikaci na volani... nejradsi bych to vypnul, ale zda se ze neni jak (pokud nekdo vi, sem s tim)

 11. ja tu funkciu mam rád keď som na telefóne , napr bazosi . Ale na počítači mi to docela vadí pretože ma vyhodí zo stránky a hodí chybu "Adresa nebola rozpoznaná" to by snáď prehliadač mohol pochopiť že keď nemám gsm alebo priradenú app tak to nemá otvárať. Takisto tvorcovia štandardu mohli zakomponovať další parameter : name alebo tam možno je a len android to nevie spracovať :-). keď na číslo kliknem na mobile mi ponúkne možnosť volať alebo uložiť a bolo by fajn ak by som meno nemusel vyplniť sám ale bolo by to preddefinované.

Hostujeme u Server powered by TELE3