Kupte si prémiovou propagaci a toto místo bude vaše.
Zobrazují se odpovědi 1 až 17 z 17

Jaký používáte password manager?

 1. Zdravím,
  po předchozí otázce jak šifrujete flash disky bych rád otevřel diskusi nad password managery.

  Mé požadavky:
  • přenositelnost mezi různými platformami (android, linux, windows)
  • sync přes cloud, šifrovaný
  • pricing max 5 eur měsíčně
  • samozřejmě důvěryhodnost

  Co jsem zatím procházel
  1password - ideální pro iUsers, tedy ne pro mě
  lastpass - docela dobré, splňuje vše, jen současný vlastník nemá příliš důvěry

  Jaké máte vy zkušenosti? Díky

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. lastpass firemně, u sebe mám vlastní řešení s yubikey.

  K těm fleškám, bacha na to, že mohou velice rychle umřít, ať už fyzickým poškozením nebo vymřením paměti, je to častý jev, zálohuj jí pravidelně.

 4. Mozna jsem staromodni, ale pouzivam leta KeePass. Nema online verzi, ale o to lepe.
  Sync sifrovane databaze na Google Disk nebo kamkoliv. Je multiplatformni, funguje spolehlive v telefonu i na PC. Je to opensource. Ma mnoho vychytavek.

 5. Používáme sticky password

 6. Citace Původně odeslal Celsi Zobrazit příspěvek
  Používáme sticky password


  Pobavilo :): Sticky Password funguje na všech oblíbených zařízeních

  Chybí mi tam linux, ale díky za tip

 7. Podobný dotaz se řešil měsíc zpět: Bezpečné ukládání hesel - Jak si je zálohujete?

 8. Doporučuji EnPass, přešel jsem na něj z LastPassu.

 9. A co když se chci někde mimo domov narychlo někam přihlásit a není tam ten program a nemám čas, nebo nemůžu ho stáhnout. Nebo tam není internet a chci zjistit nějaké heslo pro offline potřeby?

 10. Ja používam LastPass a vysoká spokojnosť :)

 11. Tužka & Papír 2.0

 12. Citace Původně odeslal Mikoslovak Zobrazit příspěvek
  A co když se chci někde mimo domov narychlo někam přihlásit a není tam ten program a nemám čas, nebo nemůžu ho stáhnout. Nebo tam není internet a chci zjistit nějaké heslo pro offline potřeby?
  řada password managerů má mobilní aplikaci a tá má hesla offline, můžeš to přepsat z ní. Bezpečnostní pravidlo je, že z cizího zařízení se přihlašovat je riziko. Jak často se ti tahle situace stává? Osobně mám aspoň mobil a pak to přetrpím a zajistím z mobilu.

  Wladass:
  psát hesla na papír pro každodenní použití může být velké riziko. Pro archivaci na bezpečné místo to není špatný nápad, hesla si tisknu a mám je v bezpečnostní schránce vč. záložní klíčenky.

 13. Citace Původně odeslal kdosiodjinud Zobrazit příspěvek
  1password - ideální pro iUsers, tedy ne pro mě
  Roky používám 1Password na Windows i Androidu a bez problému. Nevím, jak jsou na tom ostatní managery, ale za užitečnou feature považuji funkci upozorňování na leaknuté databáze, v nichž se vyskytoval můj login. LastPass jsem raději opustil po akvizici LogMeIn (nepůsobili na mě jako někdo, komu bych měl svěřovat bezpečnost tak citlivých dat, jako jsou hesla).

 14. Doporučuju KeePass. Je to offline password manager v základu, takže data nejsou uložený někde na cloudu a nečekají na to, až je někdo hackne.

  Databáze se dá uložit např. na Dropbox, Gdrive atd.. takže pak to funguje jako cloud, ke kterému máte přístup jen vy.

  KeePass je zdarma, je to open source a kromě možná staršího grafického rozhrání mu nechybí vůbec nic.

 15. pouzivam mozek :) neni online, ale zase vsude k dispozici ... dokud me teda nekdo nejebne do hlavy

 16. Osobní hesla si pamatuji, pracovní hesla a loginy jedine v https://www.passwordstore.org/ - používáme základní CLI variantu bez žádného grafického klienta. S verzováním do GITu samozřejmě. Jednoduchý, bezpečný, dá se dobře sdílet a nastavovat práva.

 17. gransy, James_Scott: to vede k opakovanému používání stejných hesel, stačí pak jeden únik od špatného poskytovatele a je možné se ti dostat na ostatní osobní účty, v poslední dobou jsou tyhle útoky na denním pořádku. Člověk si více hesel nezapamatuje, různé bezličky se skládáním jsou pořád jen obezličky

  Pass s GPG je super věc, ale myslím, že tady není ta správná cílovka :). Z bezpečnostního hlediska má nevyhodu pro web v nutnosti heslo přenést přes schránku, pak ho tam můžeš zapomenout a může někam utéct.

 18. Citace Původně odeslal TomášX Zobrazit příspěvek
  gransy, James_Scott: to vede k opakovanému používání stejných hesel, stačí pak jeden únik od špatného poskytovatele a je možné se ti dostat na ostatní osobní účty, v poslední dobou jsou tyhle útoky na denním pořádku. Člověk si více hesel nezapamatuje, různé bezličky se skládáním jsou pořád jen obezličky

  Pass s GPG je super věc, ale myslím, že tady není ta správná cílovka :). Z bezpečnostního hlediska má nevyhodu pro web v nutnosti heslo přenést přes schránku, pak ho tam můžeš zapomenout a může někam utéct.
  souhlasim a nehadam se ... ale je fakt, ze pouzivam velmi omezeny mnozstvi sluzeb opravdu intenzivne a u zbytku to neresim - odkaz na ztraceny heslo funguje vzdy :D

Hostujeme u Server powered by TELE3