Prodej projektu Duchod.cz - SLEVA
Zobrazují se odpovědi 1 až 6 z 6

Doporučení ThinkPadu na VŠ?

 1. Dobrý den. Dlouho jsem zvažoval, zda-li koupím notebook nový či repasovaný. Z mnoha důvodů jsem se přeci rozhodl pro repasovaný a to ThinkPad pro jeho odolnost a kvalitu. Přemýšlel jsem nad verzí T430 s tím, že bych u něj později provedl tuto modifikaci:

  - CPU --> Intel Core i7-3632QM @ 2.20GHz
  (https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cp ... Hz&id=1480)

  - FHD 1920x1080 IPS
  (https://diit.cz/clanek/navod-upgradujem ... kpadu-t430)

  - eGPU pro připojení externí grafiky
  (https://diit.cz/clanek/recenze-hrajeme- ... fikou-egpu)

  - SSD (popřípadě i mSATA SSD a místo DVD mechaniky třeba i 3. disk, min. 8 Gb RAM

  A jak je to s grafikou? Dá se tam přidat dedikovaná dovnitř ntb. a integrovanou systémově odpojit? Anebo jedině přes ext. připojení eGPU?

  Má otázka zní. Není to hloupost dělat tolik věcí proto, že ThinkPad je odolný stroj? A také kvůli jeho legendární klávesnici, kterou lze do T430 dát z modelu T420? Myslím, že by se poté mohl rovnat novým notebookům. Jak jste na tom vy? Vlastníte, popřípadě na co používáte, ThinkPad? Doporučili byste jiný typ ThinkPadu či nějaký výkonný Dell? Potřebuji ho na VŠ: Excel, Word, Eagle, Matlab, MatCad... .

  Provedená modifikace: https://www.youtube.com/watch?v=60o5ZVQCPcw

  Děkuji.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. T420 aj T430 sa dajú zohnať aj s nvidia grafikou , výmenu cpu by som moc neodporúčal nakoľko i7 viac hreje a ak si chceš užívať spoľahlivosti a odolnosti tak s pôvodným chladením to nieje tá správna cesta. Takisto display je k dispozícii 1600x900 čo je na 14 obrazovku dostatočné. Vymenil by som určite hdd za ssd a aby mal aspoň 8GB ram. Herné pc s toho nikdy nebude ale pracant áno.

 4. Jenže ten 4-jádrový, který tam chci dát, má stejnou spotřebu, jako původní 2-jádrový, tedy 35W. Proč by měl hřát? Jde mi totiž o to, zda-li se vyplatí investovat a inovovat tento typ ntb. Nebo zda-li jít do něčeho jiného.

 5. dobrá volba, ja už roky jedu jen na repasých pro soukromé brouzdani a i pro pracovni a vetsina kolem mě lidi taky přesla na repase premie. ThinkPad je supr, ja za ty roky měl i 4x DELL Precision M4600 a další řady a taky dobrý (do Latitude řady bych už nešel, mám doma dva odvařené) ale nakonec jsem se ukotvil u všech notasu u HP Elitebook. Ale obecně je to dle mě skoto jedno jestli ThinPad / Preciision / Elitebook tak už jen záleží přesně na daném modelu a ceny + použití. Pokud jses naročky na grafiku a výkon a časte pouzží tak spíše DELL precision skrz dvojte chlazení co ThinPad a Elitebook nemají, ale to byla pro mě taky jedina vyhoda u delu. Ale jak říkam stačí vybírat jen mezi ThinPad / Preciision / Elitebook a neudeláš chybu. Třikrat jsem za ty roky aj reklamoval repase a vždy hned vše vyřízeno nebo vraceny prachy, pomalu bych řekl lepší reklamační servis než kupovat novy někde v elektru

 6. Citace Původně odeslal Pontiaq2 Zobrazit příspěvek
  Jenže ten 4-jádrový, který tam chci dát, má stejnou spotřebu, jako původní 2-jádrový, tedy 35W. Proč by měl hřát? Jde mi totiž o to, zda-li se vyplatí investovat a inovovat tento typ ntb. Nebo zda-li jít do něčeho jiného.
  Pleteš si spotřebu s TDP.

 7. A co byste, prosím, doporučili, když mám, řekněme rozpočet do 15tis./16tis./17tis. Nějaký nový plast, třeba Dell Vostro, či starší Delly - Latitude, Precision s FHD a CPU s min. 6.,7. či 8. generací? Zase repas? Co byste doporučili jako nejvhodnější řešení?

Hostujeme u Server powered by TELE3