logo
22.07.2018 13:29
1
Ve skladu používáme skrze mobily www aplikaci, kterou řídíme sklad (vyskladňuje se s nimi zboží). Jelikož se jedná o klasickou www aplikaci (= web), tak používáme běžný prohlížeč. Prohlížeče jsou však docela nepraktické, jelikož když posunujeme webovou stránku nahoru, tak Vám vyjede lišta prohlížeče už na tak malé obrazovce. Další nepříjemností je nativní klávesnice. V aplikaci potřebujeme psát pouze čísla, takže by se nám hodilo, kdyby při kliknutí do textového pole se přes celou obrazovku zobrazila klávesnice s čísly 0-9 a tlačítky ok/smazat. Snažili jsme se vybrat mobily s větším displejem ale i tak někteří skladníci mají problém na mobilním telefonu efektivně bez problémů.
Máme na všech inputech nastavené type="number" ale i tak by byla lepší větší klávesnice.

Chtěl bych se tedy poradit, jak problémy odstranit? Napadlo mě využít Phonegap (Cordova). Vytvořil bych si pouze index.html a přes jquery.load načetl web a ještě mohl ovládat eventy při kliknutí do inputů. Následně bych si vygeneroval mobilní aplikaci. Záhy jsem ovšem narazil na problém s "cross origin" a tím, že je problém s načítáním www na jiné doméně.

Napadá Vás jiné řešení? = prohlížeč "pro jeden" web (tj. bez lišty prohlížeče) a ještě ideálně mít i velkou numerickou klávesnici?

Co se právě děje na Webtrhu?

22.07.2018 15:16
2
Zobrazování bez listy by mohl vyřešit soubor manifest kde se dá "nastavit" jak se má ve výchozím stavu prohlížeč chovat (např. s lištou či bez, otočení displaye....). Pokud se mají v aplikaci zadávat čísla je dobré tomu přizpůsobit input, pak by měl prohlížeč zobrazovat klávesnici rovnou pro výběr čísel.
22.07.2018 15:19
3
myslím že by bolo jednoduché spraviť aplikáciu ktorá toto zvládne a trebárs integrovať aj čítanie čiarových alebo qr kódov cez foťák .
22.07.2018 15:29
4
7" tablet
22.07.2018 15:38
5
Convert your Web App to a Mobile App with Apache Cordova

Od nadpisu Add hosted webpage as an app