Automotive magazín Vehiklo Ventil + Facebook Vehiklo Ventil (8700 likes)
Zobrazují se odpovědi 1 až 10 z 10

Doporučení produktu - můžu použít obrázky (s proklikem)?

 1. Zdravím všechny zkušenější.

  Mám v plánu rozjet blog, kde bych chtěla doporučovat nějaké produkty (aniž by o to výrobce či prodejce sám žádal). Mohu použít do článku fotky daného doporučovaného produktu s tím, že vždy bude uveden zdroj a odkaz na prodejce/výrobce?
  Říkám si, že by se přeci neměli za reklamu zdarma zlobit... ale netuším, jak je to dle práv? Můžu to takto risknout a používat?

  Díky předem za váš názor.

 2. Co se právě děje na Webtrhu?
 3. Bohužel, nemůžete. Ale pokud to není nic urážlivého, nebo je to pro ty eshopy výhodné, tak je prostě požádejte o povolení a je to ne? Kde je problém?

 4. Problém je ten, že články na blogu budou především o doporučování produktů. Některé produkty jako affiliate odkazy a některé ne. Chci sdílet takové produkty, kterým věřím a můžu je doporučit dál, ať už budou mít affil nebo ne. Obávám se, že těch bez affilu bude víc a bude jich hodně (třeba deset týdně) a nedovedu si představit, že budu na každý produkt čekat na schválení.

 5. Jak dojdete k tomu ze produktu verite? Dle meho fyzickym pouzivanim ne? Pak co brani si jej vyfotit.

  Jinak nevim kde lidi ziskali presvedceni ze nekdo hoŕive touzi po reklame zdarma.

 6. Myslím, že se dá věřit i produktu, který fyzicky nevlastním, ale mám na něj pozitivní reference odjinud, ne? Třeba když budu chtít doporučit nějaký typ hračky pro dítě a vím, že je opravdu dobrý.

 7. No ale jak to vite? Z doslechu? Budete davat doporuceni z doslechu druhych?

 8. Ano. Představte si, že existují lidi, jejichž názoru důvěřuji (i když je znám třeba jen online) a můžu ho tedy sdílet. Ale myslím, že je vedlejší, co budu sdílet. Šlo mi jen o použití obrázků něčeho, čemu v podstatě udělám reklamu/budu to chválit.

 9. Ok. Je pravda ze driv ta doporuceni davali alespon ti co to meli v ruce. Ocividne blogeri 2.0 uz ani to nepotrebuji.

  Takze nemuzete pouzit obrazek bez souhlasu autora/drzitele prav. Ani s pouzitim odkazu nebo s myslenkou ze delate reklamu zdarma.
  Muzete se je pokusit ziskat muzete je vyfotit muzete je koupit...

 10. Stejně tak jako někdo nemůže kopírovat vaše recenze z vašeho blogu bez vašeho souhlasu, tak stejně nemůžete vy kopírovat cizí fotky.
  Zapomeňte na naivní domněnku, že pokud dělám někomu reklamu (dobrou), tak to dělat mohu a nemůže to nikomu vadit.

  K těm recenzím, je to více než vtipné si takto představovat, že se dělají kvalitní hodnocení produktu, vypovídající hodnotu to nemá skoro žádnou.
  Ale je fakt, že můžete napsat, že kamarád Petr z Prahy je s tímto výrobkem více než spokojený, ale vydávat to jako obecný fakt je trochu .... no, je to váš blog, ne můj :)

 11. Nehodlám dělat kvalitní hodnocení produktu - recenze bez vlastní zkušenosti. Pouze dávat tipy na nákup třeba něčeho, co by se mi také líbilo vlastnit (avšak nejsem milionář, abych si mohla všechno dovolit). ;-) Každopádně děkuji za názory. Je mi jasné, že je to naivní představa, že se nebudou za reklamu zlobit. Budu se samozřejmě pokoušet s prodejcem/výrobcem spojit, abych mohla obrázek použít.

  Tímto bych diskuzi ukončila. (Nejde to nějak smazat? :-))

Hostujeme u Server powered by TELE3